بزرگ نشان دادن سالن با رنگ آمیزی

بزرگ نشان دادن سالن با رنگ آمیزی

 

آیا رنگ آمیزی دیواره های خانه در بزرگ یا کوچک نشان دادن فضا تاثیری دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش پیشنهاد میکنم این مطلب را دنبال کنید.

 

رنگ هماهنگ

همان طور که می دانید، چیدمان و رنگ مبلمان منزل در انتخاب رنگ دیوارها مؤثر هستند. در قسمت هایی که تراکم مبلمان زیاد است و نور کمی وجود دارد، حتماً از رنگ های روشن استفاده کنید. در قسمت هایی که شدت نور خوب است و مبلمان با تراکم کمتری چیده شده اند می توانید رنگ های تیره تر را وارد فضا نمایید. همچنین قبل از انتخاب نهایی، رنگ مورد نظرتان را بر روی یک مقوا با زمینه سفید بزنید و آن را بر روی دیوار موردنظر نصب کنید. چنانچه رنگ موردنظر با محیط هماهنگ بود می توانید دست به کار شوید و کل دیوار را رنگ آمیزی کنید.

 

 

بزرگ نشان دادن سالن با رنگ آمیزی

چیدمان و رنگ مبلمان منزل در انتخاب رنگ دیوارها مؤثر هستند

 

ابزار مناسب

ابزار گوناگونی برای رنگ آمیزی وجود دارد که مهم‌ترین آنها قلم مو و غلتک است. کار با قلم مو کمی سخت تر از غلتک است. چنانچه غلظت رنگ، مناسب نباشد، جای موهای قلم مو بر روی دیوار باقی می ماند، این در حالی است که کار با غلتک به مراتب راحت تر خواهد بود، چرا که هم جا نمی اندازد و هم ‌اندازه دسته آن قابل تغییر است. شما می توانید برای سقف از دسته ‌بلند استفاده کنید و برای دیوارها از دسته کوتاه تر. درنهایت چنانچه در رنگ آمیزی مبتدی هستید استفاده از غلتک می تواند پیشنهاد مناسبی برایتان باشد. علاوه بر راحتی در رنگ آمیزی، شما می توانید از کارتان لذت نیز ببرید.

 

بزرگ نشان دادن سالن با رنگ آمیزی

مهم ترین ابزار برای رنگ آمیزی قلم مو و غلتک است

 

نکاتی قبل از شروع

قبل از هر اقدامی شما باید رنگ ها را بشناسید تا بتوانید رنگ موردنظرتان را انتخاب کنید. رنگ‌ها در رنگ آمیزی خانه به دو دسته کلی روغنی و اکرلیک تقسیم می شوند، البته خود این رنگ ها دسته بندی و انواع گوناگونی دارند. رنگ های روغنی دارای بو هستند و به زمان طولانی تری برای خشک شدن نیاز دارند. این رنگ ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و بهتر است در محل هایی در مجاورت با رطوبت زیاد، استفاده شوند. رنگ های اکرلیک، پایه آب‌ دارند و خیلی سریع نیز خشک می‌شوند و در برابر رطوبت خیلی مقاوم نیستند، ولی برای رنگ آمیزی محیط های داخلی خانه مناسب خواهند بود. اگر کار را به گروه نقاشی واگذار می کنید حتماً از میزان رنگ و برند رنگ مصرفی، اطلاع کسب کنید.

 

محاسبه میزان رنگ

همیشه محاسبه میزان رنگ مصرفی، دغدغه افراد بوده و هست. در اینجا فرمولی را به شما آموزش می دهیم که به راحتی بتوانید میزان رنگ مصرفی تان را محاسبه کنید. ابتدا طول دیوارها را ضربدر ارتفاع آن نمایید، سپس حاصل را بر مقدار رنگی که در هر قوطی هست تقسیم کنید که در نهایت نیز تعداد تقریبی قوطی رنگ مورد نیازتان به دست می آید، البته در این فرمول، در و پنجره ها نادیده گرفته می شوند؛ به همین دلیل مقداری رنگ اضافه می آید. شما می توانید با به دست آوردن مساحت در و پنجره ها و کم کردن میزان آن از مساحت دیوارها، به اندازه صحیح برسید. فراموش نکنید برای رنگ آمیزی در و پنجره ها هم، باید رنگ مناسب خریداری نمایید.

 

بزرگ نشان دادن سالن با رنگ آمیزی

برای رنگ آمیزی در و پنجره ها هم، باید رنگ مناسب خریداری نمایید

 

نگهداری از رنگ

چنانچه رنگتان زیاد آمد نگران نباشید. با نگهداری صحیح می توانید آنها را تا رنگ آمیزی بعدی، سالم نگه دارید. اگر درِ رنگ های باقیمانده را محکم ببندید و هوا نکشد، می تواند برای مدت ۴ تا ۵ سال سالم بماند. دمای مطلوب برای نگهداری رنگ ۱۵ تا ۲۵ درجه است. آنها را در فضاهای بتنی نگه ندارید؛ زیرا قوطی هایشان زودتر زنگ می زنند. بهتر است روی هر قوطی، برچسبی با درج نام و نوع رنگ، تاریخ خرید و مدت ماندگاری بزنید تا قبل از تاریخ انقضا از آن استفاده نمایید.

 

بزرگ نشان دادن سالن با رنگ آمیزی

اگر درِ رنگ های باقیمانده را محکم ببندید و هوا نکشد، می تواند برای ۴ تا ۵ سال سالم بماند

 

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما