تصویب لایحه حمله نظامی آمریکا به ایران در کنگره آمریکا

مجموعه : مجله خبری
تصویب لایحه حمله نظامی آمریکا به ایران در کنگره آمریکا

تصویب لایحه حمله نظامی آمریکا به ایران در کنگره آمریکا

 

حمله نظامی آمریکا به ایران بخاطر جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته ای در کنگره آمریکا…

 

طی بیانه ای از طرف کنگره آمریکا حمله نظامی آمریکا به ایران تصویب شد آمریکا چند سال است مراکز هسته ای ما را تحت نظر خود دارد ولی از وقتی که ترامپ رئیس جمهور شده است این لایحه تصویب کرد و حمله به خاطر این است که ایران می خواهد به سلاح هسته ای دست پیدا نماید ولی جناب ظریف تلاش خود را در این زمینه به اثابت رسانده است و با رئیس جمهور شدن دونالد ترامپ این قانون های که اوباما برای لغو تحریم و حمله نظامی به ایران بود همه در دولت دونالد ترامپ کنسل شده است در ادامه جزئیات بیشتر آمریکا حمله نظامی به ایران را در کنگره تصویب کرد! را در سایت فراناز خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

کنگره آمریکا لایحه حمله نظامی به ایران را ارائه داد !

در تاریخ سوم ژانویه ۲۰۱۷ «آلسی هستینگز» از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که در سوابق او پرونده فساد اخلاقی نیز دیده می شود لایحه ای را به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه می کند که برای انجام حمله پیش دستانه به ایران برای جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته ای آماده شده است.

 

این لایحه با عنوان «H. J. RES. ۱۰» و با توضیح «مجوز استفاده از نیروهای مسلح آمریکا برای رسیدن به هدفِ جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای» به کنگره ارائه شده است.

 

نقد انستیتو «ران پل» به لایحه H. J. RES. ۱۰

انستیتو ران پل، وابسته به ران پل از نمایندگان اسبق کنگره آمریکا، اقدام به تحلیل این لایحه کرده و در ابتدا با مراجعه به تاریخ به ذکر لوایح مشابهی در خصوص حملات پیش دستانه آمریکا پرداخته است.

 

این انستیتو در ادامه نقد خود بر لایحه پیشنهادی آلسی هستینگز می نویسد: عنوان لایحه H. J. RES. ۱۰ می گوید: «مجوز استفاده از نیروهای مسلح آمریکا برای رسیدن به هدفِ جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای».

 

این لایحه توسط آلسی هستینگز نماینده فلوریدا در مجلس نمایندگان ارائه شده و مجوزی است تا رئیس جمهور آمریکا از نیروهای مسلح علیه ایران استفاده کند اما این لایحه بسیار بدتر از آن چیزی است که هست. چرا؟

 

زیرا این مجوز به طور ویژه ای رئیس جمهور آمریکا را قادر می سازد تا در هر زمانی بدون نظارت و یا ورود کنگره آمریکا، اقدام به حمله پیش دستانه به ایران کند. جمله عملیاتی در این لایحه با این عبارت خوانده می شود: «رئیس جمهور اجازه استفاده از نیروهای مسلح ایالات متحده را به محض آنکه تشخیص بدهد امری ضروری و مناسب برای رسیدن به هدف جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است، را دارد.»

 

در ادامه این نقد آمده است: ترامپ و از آن مهمتر تیم امنیتی وی در برابر ایران بسیار تهاجمی هستند و به صورت مکرر این کشور (ایران) را هم در مذاکرات و هم در میدان نبرد تهدید می کنند، لذا لایحه H. J. RES. ۱۰ یک چک سفید امضا به دولت ترامپ برای تشخیص این تهدید می دهد.

 

این انستیتو در ادامه به تنش های به وجود آمده میان ایران و آمریکا در خلیج فارس اشاره کرده و می نویسد: با توجه به قدرت نمایی آمریکا و متحدانش در خلیج فارس و افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا، در اواخر ماه جاری انگلیس و آمریکا و متحدان آنها قصد برگزاری رزمایشی را خلیج فارس دارند که گفته می شود این رزمایش شبیه سازی تقابل نظامی با ایران است.

 

انیستیتو ران پل در پایان این پرسش را مطرح می کند: حال اگر چنین لایحه ای در مجلس ایران مطرح شود و مجوز جنگ با آمریکا را بدهد و نیروی دریایی ایران با چین شروع به برگزاری رزمایش دریایی در خلیج مکزیک کرده و حمله به آمریکا را شبیه سازی کند آنگاه واکنش واشنگتن چگونه خواهد بود؟

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر