زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

به گزارش فراناز عادت های افراد ثروتمند و پولدار با افراد معمولی و فقیر فرق دارد شما با مطالعه این مقاله باعث می شود شما بیشتر با طرز زندگی افراد مشهور آشنا شوید افرادی که میلیاردر هستند عادت های جالب و عجیبی در زندگی دارند غذاها و تفریحات جالبی دارند آیا دوست دارید که پول بیشتری ذخیره کنید یا این که شبیه به یک بیلیونر باشید؟ شاید هم دوست دارید که وارن بافت را به عنوان سمبل خود قرار دهید.

 

وارن بافِت، «Warren Buffett» کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌گذار و نیکوکار آمریکایی است که به عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم شناخته می‌شود. او هم‌ اکنون به ‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی فعالیت می‌کند.زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

علارغم این که او دومین سرمایه دار جهان به حساب می آید (ارزش خالص او چیزی حدود 74 بیلیون دلار است)، زندگی ساده ای دارد که شاید دانستن آن خالی از لطف نباشد.

 

وارن بافت چه کارهایی می کند؟ این سوال خوبی است زیرا ممکن است که شیوه زندگی این فرد موفق بر سبک زندگی شما نیز تاثیرگذار باشد. او می گوید: «من هر چه در زندگی می خواستم به دست آوردم. برخلاف بسیاری از آدم ها، خریدن 10 خانه یا یک وعده غذایی 100 دلاری یا حتی همبرگر مک دونالد مرا خوشحال نمی کند. من سادگی را بیشتر می پسندم.»

 

اما به راستی او چگونه زندگی می کند؟ در این مطلب با برخی از بارزترین عادات زندگی او که شاید برایتان عجیب باشد، آشنا می شوید.

 

وارن بافِت از سال 1958 تاکنون خانه خود را عوض نکرده است

پولدارها در قصر زندگی می کنند، غیر این است؟ خیر! اما وارن بافت با دیگران فرق دارد.

 

او در همان خانه ای که در سال 1958 به قیمت 31500 دلار خریده بود، زندگی می کند. (قیمت این خانه در سال 2017 چیزی حدود 270000 دلار است) او ادعا می کند که تصمیمی هم برای فروش این خانه ندارد. «من آن را با هیچ خانه دیگری عوض نمی کنم.»زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

به اعتقاد او، لزومی ندارد که هزینه زیادی را صرف خرید خانه کنیم، می توان خانه ای ارزان تر خرید و به جایش پول بیشتری را برای گشت و گذار و مسافرت و حتی برای دوران بازنشستگی، ذخیره کرد.

 

او روزش را با یک صبحانه ارزان آغاز می کند

شاید با خود فکر کنید که میز صبحانه ای پولدارترین مرد جهان بسیار مجلل و هیجان انگیز است یا این که او یک آشپز دارد که تمام غذاهای مورد نیازش را برایش آماده می کند اما واقعیت چیز دیگری است. او هزینه زیادی را برای مایحتاج روزانه اش صرف نمی کند، بلکه صبحانه او یک نان تست فرانسوی، بیکن، تخم مرغ و ساندویچ پنیر است که خودش در خانه اش درست می کند. اگر مواد لازم را نداشته باشد، مجبور می شود که 3.17 دلار برای چنین ساندویچی پول دهد.

 

او می گوید: «من پولم را بی جهت صرف خرید فست فودها نمی کنم.زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

یک واقعیت جالب در مورد او این است که او هر چه را که دلش می خواهد، می خورد. به گفته او، زمانی که 6 ساله بود علاقه زیادی به همبرگر و بستنی داشت، اکنون هم هر وقت هوس این خوراکی ها را داشته باشد، بی درنگ آنها را برای خود تهیه می کند.

 

او هنوز هم ماشین قدیمی خود را می راند

شاید فکر کنید که ماشین بیلیونری چون وارن بافِت بسیار مدرن و مجلل است اما باید بگوییم که ماشین زیر پای او بسیار هم قدیمی و ارزان است. دخترش می گوید که او این ماشین را در حراج و با قیمتی بسیار پایین، درست شبیه ماشین ها تصادفی که با قیمت پایین تری می فروشند، خرید. اگر چه او ماشین اش را تعمیر کرد و ظاهرا تمییز و سالم به نظر می رسد اما واقعیت هر آنچه می بینید، نیست.

 

اعتقاد او در مورد خرید ماشین این است: «من در سال تنها 3500 مایل رانندگی می کنم، بنابراین دلیلی برای خرید یک ماشین دیگر نمی بینم.»

 زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

بنابراین از طرز فکر وارن بافِت می توان نتیجه گرفت تا زمانی که ماشین مان خوب کار می کند، از آن استفاده کنیم. برای ذخیره کردن پول مان هم می توانیم به جای یک ماشین نو، ماشین دست دوم تهیه کنیم.

سرگرمی های او ارزان است

زندگی سرمایه داری بدین معنی نیست که ما فقط کار کنیم و دور تمام خوشگذرانی ها را خط بکشیم. بلکه سرمایه داران نیز هر کدام تفریحات مخصوص به خود را دارند که وارن بافِت نیز از آن مستثنی نیست. البته فرقی که او با دیگران دارد این است که او سرگرمی های ارزان را انتخاب می کند. «اگر من را با کارت های بازی ام در زندان هم بیاندازند، خوشحال می شوم زیرا که می توانم ساعت ها در خلوت خودم بازی کنم.»زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

البته تفریحات او به کارت های بازی ختم نمی شود، بلکه او در خواندن و نواختن گیتار نیز ماهر است به طوری که در برنامه زنده تلویزیونی یا در خیریه ها هم این استعداد خود را به نمایش گذاشته است.

 

 

با دوستانش مهربان است اما در این کار زیاده روی نمی کند

یکی از صمیمی و قدیمی ترین دوستان وارن بافِت در مورد دوستی چندین ساله شان چنین می گوید: «من در طول 25 سال دوستی با او چیزهای زیادی یاد گرفته ام که مهمترین آن چگونگی برقراری رابطه با دیگران بوده است. هر کسی آرزو دارد که دوستی مهربان و فداکار چون وارن داشته باشد. شاید فکر کنید که پولدارترین مرد جهان رفتاری متکبرانه و جدی با دیگران دارد اما واقعیت این است که او مسیر زندگی خود را تنها به هدف شاد کردن دیگران تغییر می دهد و تا حد ممکن شادی اش را با دیگران شریک می شود.»

 

در نهایت، اگر شما هم بخواهید که روزی موفق شوید و بدون دغدغه شرایط مالی، زندگی آرامی داشته باشید، شاید بد نباشد که سبک زندگی تان را کمی تغییر دهید. وارن می تواند از این جهات الگوی خوبی برایتان باشد.زندگی جالب و عادت های عجیب یک مرد بیلیونر + عکس

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
مشاهده بیشتر