علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

 

برای همه این مساله پیش آمده که گاهی مدام احساس خستگی و کلافگی کنند.هم بخواهند کاری انجام دهند و هم حالش را نداشته باشند.در بعضی ها مقطعی است و در بعضی نیز دائمی.اما علت ناپیداست.ما در این قسمت از فراناز علت های احتمالی را برایتان بازگو میکنیم امیدوارم از همراهی با ما لذت ببرید.

– احتمال اشکال در غده تیروئید

تیروئید یک غده ی پروانه ای شکل در گلو میباشد که مسوول تنظیم سوخت و ساز بدن است. اگر به هر دلیلی این غده پرکار و یا کم کار شود، سوخت و ساز بدن شما بهم میریزد. مثلا اگر این غده پرکار شود، تمام انرژی دریافتی از غذا را سوزانده و شخص احساس کمبود انرژی و خستگی میکند و اگر این غده کم کار باشد، سوخت و ساز بدن کم شده و انرژی اصلا تولید نمیشود. بنابراین شما با یک آزمایش تیروئید ساده و یا سونوگرافی و عکس از تیروئید میتوانید وضعیت تیروئید خود را بررسی نمایید.

 

– احتمال کمبود ویتامین D و دوری از آفتاب

کمبود ویتامین D در بدن یکی از شایع ترین مشکلاتیست که اکثرا با آن روبرو هستند. مردم به دلیل ترس از ابتلا به سرطان پوست و یا نوع پوششان در کشورهای مختلف، خیلی کم در معرض آفتاب که منبع ویتامین D است قرار میگیرند. واجب است بدانید که یکی از مهمترین عوامل خستگی در افراد کمبود ویتامین D میباشد. کسانی که نسبت به محصولات لبنی آلرژی دارند، برخی از رژیم‌های غذایی غلط و حتی داشتن پوست‌های بسیار تیره از عواملی هستند که ممکن است باعث کمبود ویتامین D در بدن شوند.

 

شما با یک آزمایش ساده میتوانید سطح ویتامین D در بدنتان را بسنجید. و در صورت کمبود ویتامین D میتوانید ار مکمل های ویتامین D استفاده نمایید.

 

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

 

– احتمال کمبود یا فقر آهن و کم خونی

اگر بدن شما نتواند اُکسیژن کافی به تمام عضلات شما برساند بدن دچار ضعف، بی‌حالی و گیجی خواهد شد. در واقع کم خونی یک بیماری نیست بلکه نشانه ی یک بیماریست که پزشک شما با یک آزمایش ساده میتواند آن را تشخیص و درمان نماید. در این راستا بی حالی و خستگی شما نیز برطرف خواهد شد.

 

علت خستگی و بی حوصلگی همیشگی چیست؟

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
بهترین پوزیشن آمیزش با زن برای رسیدن به نهایت لذت جنسی
بهترین پوزیشن آمیزش با زن برای رسیدن به نهایت لذت جنسی
مشاهده بیشتر