واکنش جنجالی ترامپ به توقیف نفتکش انگلیسی

مجموعه : مجله خبری
واکنش جنجالی ترامپ به توقیف نفتکش انگلیسی

واکنش جنجالی ترامپ به توقیف نفتکش انگلیسی

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید درباره توقیف نفت‌کش انگلیسی از سوی ایران در تنگه هرمز اعلام کرد: ایران فقط مشکل ایجاد می‌کند و این موضوع را با انگلستان ارزیابی خواهم کرد.

وی در ادامه گفت: از نزدیک موضوع را پیگیری می‌کنم، یک یا دو نفت‌کش درگیر مسئله هستند هیچ توافقنامه‌ای با انگلستان در رابطه با این موضوع وجود ندارد.

ترامپ همچنین افزود: آمریکا به دلیل استفاده از منابع انرژی خود در این منطقه، تانکرهای نفتی زیادی در منطقه ندارد و کشتی های ایالات متحده در این منطقه عمدتا کشتی جنگی هستند.ما بهترین سلاح هایی را داریم که کسی ندارد.کشتی های مرگباری را داریم که کسی ندارد اما دلیلی برای استفاده از آن نداریم.امیدوارم ایران خطایی نکند وگرنه تاوان خواهد داد!!!

 

گفتگوی ترامپ و ماکرون

همزمان کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ و امانوئل مکرون روسای جمهور آمریکا و فرانسه در یک گفتگوی تلفنی تاکید کردند که به هیچ عنوان اجازه نخواهند تا که ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

گارت مارکویس، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که موضوع توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ایران را از نزدیک زیر نظر دارد.

وی تاکید کرده است که ایالات متحده در مقابل تهدیدات ایران به اقدامات مشترک خود با متحدانش از جمله انگلستان ادامه خواهد داد.

گفتنی است روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر امروز یک فروند نفتکش انگلیسی با نام “stena impero” هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شده است.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
دلیل علاقه مردان به سینه زنان
دلیل علاقه مردان به سینه زنان
مشاهده بیشتر