10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

تصاویری از این 10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند به همراه توضیحات کامل درباره آنها را در این مطلب از سایت فراناز گردآوری کرده ایم. یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری جهان شهر ساحلی پاتایا در کشور تایلند است. در این شهر به دلیل وجود دریا و سواحل جالب بسیاری از توریست ها مایل به اقامت بالای 10 روز هستند.

 

 

پاتایا دارای طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری می باشد ، و با موفقیت گردشگران گوناگون را جذب می کند. در حالی که شهر به عنوان محلی برای جشن ها به خوبی شناخته شده می باشد، و همچنین چیزهایی برای افرادی که ماجراجویی، زیبایی، کنجکاوی،فرهنگ یا فقط آفتاب را دوست دارند وجود دارد.

 

 

همچنین چیزهای بسیاری مورد پسند خانواده ها وجود دارد، که شهرت جهانی دارند، و همچنین راه های مختلفی برای لذت بردن از زیبایی های دیدنی منظره های شهر، سواحل شنی و غروب باشکوه وجود دارد. لیست 10 جاذبه برتر پاتایا، به طور منظم به گردشگران کمک می کند تا چیزهای جدید و منحصر به فرد در شهر را پیدا کنند.

 

 

1. موزه ریپلی باور میکنی یا نه (Ripley’s Believe It Or Not)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

با الهام از کتاب رابرت لروی ریپلی به همین نام، باور می کنی یا نه ریپلی ! بیش از 300 نمایشگاه ، قدرت خودشان را برای درک بی نهایت ها گسترش دادند. نمایشگاه ها تعجب آور ، تکان دهنده و خیره کننده هستند، و موزه به شما اشیاء و مردمی را نشان می دهد که ثابت می کنند واقعیت می تواند عجیب تر از تخیل باشد.علاوه بر موزه ، در اینجا سواری های سرگرم کننده، موزه مجسمه سازی، سینما 12 بعدی و بالن سواری محبوب در آسمان که بهترین چشم انداز ها را ارائه می دهد، وجود دارد.

 

 

2. واکینگ استریت (Walking Street)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

شما نمی توانید در مورد پاتایا بدون ذکر “واکینگ استریت” صحبت کنید. واکینگ استریت یک خیابان پر جنب و جوش است که از پاسی از شب تا سحرگاه ، وسیله نقلیه در آن تردد نمی کند و ترافیکی از انسان ها از قوم ها و ملیت های مختلف در این خیابان در رفت و آمد هستند ، این محل شامل نیم کیلومتر باشگاه شبانه، کافه ها، رستوران ها و سرگرمی ها با موسیقی زنده، چراغ های نئون روشن و انسان هایی که با هنرنمایی های عجیب و غریب و جالب خود در وسط خیابان ، مردم را به دور خود جمع می کنند تا بتوانند مقداری پول بدست آورند ، کافه ها و رستوران ها ، نوشیدنی ها و غذاهای عالی در خیابان واکینگ استریت در دسترس شما است. اگر شما دارای ذهنی باز،حس شوخ طبعی و مقداری پول هستید، یک شب فراموش نشدنی را می توانید در اینجا پیدا کنید.

 

 

3. پاراسیلینگ ( Parasailing)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

ده ها تن از دوستداران ورزش پاراسیلینگ در طول روز در آسمان خلیج پاتایا در حال تکان خوردن دیده می شوند. در واقع جای تعجب است که آن ها هرگز درهم گره نمی خورند! کسانی که به اندازه کافی ماجراجو هستند چترشان را محکم به یک قایق موتوری می بندند و یک سواری پرهیجان و یک دیدگاه منحصر به فرد از شهر و خلیج را تجربه می کنند، گاهی اوقات از فاصله نزدیک هنگامی که راننده قایق توقف می کند، قبل از اینکه دوباره آن ها را به آسمان بفرستد اجازه می دهد چتر نجات در آب بیوفتد. فروشندگان ورزش چتر پاراسیلینگ در امتداد جاده جنوبی ساحل هستند و نرخ آن ها در حدود 500 بات برای یک سفر کوتاه می باشد. با توجه به کلاهبرداری های بسیار ما به مهمان ها توصیه می کنیم که از ساحل پاتایا ، جت اسکی کرایه نکنند.

 

 

4. کائو پاتایا  – چشم انداز زیبای پاتایا ( – Pattaya Viewpoint and Pattaya Sign – Khao Pattaya)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

اینجا منظره زیبای طبیعی این منطقه است ، که در همان ابتدا گردشگران را به پاتایا جذب می کند، در حالی که روستای کوچک جذاب ماهی گیری ممکن است به یک منظره رنگارنگ تکامل یافته باشد ، و این مناظر هنوز هم تعداد زیادی از مردم را جذب می کنند. این مکان بهترین منظره در سرتاسر خلیج می باشد از تپه ها تا سمت جنوب شهر، که از آن شهر پاتایا در رنگ هایی پر جنب و جوش چشمک می زند. همه منظره ها و نشانه های بسیار محبوب در بالای کائو پاتایا (Khao Pattaya) در امتداد جاده های آسفالته به آسانی قابل دسترسی می باشند، و مناظری کارت پستالی را در هر ساعت از روز یا شب ارائه می دهند.

 

 

5. نمایش های شاد و فرهنگی پاتایا (Cabaret Shows)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

صدها هنرمند با استعداد در لباس های پر زرق و برق رقص های استادانه ، مجموعه ای از کمدی و آهنگ های زیبا ،نمایش های مختلف  مشهور جهان را در اطراف پاتایا اجرا می کنند. احتمالا این واقعیت باور نکردنی در مورد آنها وجود دارد که فقط یک زن تنها در میان ده ها رقصنده برتر در بالای سکو وجود ندارد. نمایش های خانواده پسند، از طراحی رقص شگفت انگیزی برای ارائه فرهنگ تایلندی و تاریخ جهان استفاده می کنند. تعدادی از این نمایش ها عبارتند از آلکازار شو (Alcazar Cabaret Show)، الانگار شو (Alangkarn Show) ، تیفانی شو (Tiffany Cabaret Show).

 

 

6. پارک تفریحی و آبی پاتایا (Pattaya Park)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

پارک پاتایا در سایه برج 240 متری در منطقه پراتومناک (Pratumnak) قرار دارد، و محلی پر از سرگرمی و خانواده پسند با سه حوزه مجزا می باشد. قبل از اینکه به پارک تفریحی با ترن هوایی و کشتی وایکینگ ها  بروید از صرف شام با چشم اندازی 360 درجه از یکی از سه رستوران بالای برج لذت ببرید. با رفتن به پارک آبی پاتایا  با گرداب ها و سرسره ها خنک شوید. یک ساحل خصوصی تنها چند قدم دور تر از آن وجود دارد.

 

 

7. هنر در بهشت (Art in Paradise)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

هنر در بهشت ، یک گالری با پیچ و تاب های تعاملی، با استفاده از کلک، خطاهای دید را ایجاد می کند که هنر را در زندگی به ارمغان می آورد. به یاد داشته باشید یک دوربین با خود بیاورید، به طوری که شما می توانید به بخشی از هنر تبدیل شوید که شامل لمس کردن آثار کلاسیک، شنا کردن با دلفین ها و پرواز کردن با عقاب ها می شود. سعی کنید صورت خودتان را مستقیم نگه دارید، در حالی که شما در ارتفاع بالاتر از دوستان به ظاهر کوچک خود هستید، یا با پریدن درون نقاشی های دیواری بزرگ و شگفت آور جهان را کشف کنید.

 

 

8. معبد چای منگکول (Wat Chaimongkol)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

معبد چای منگکول قطب بسیاری از رویدادهای فرهنگی و مذهبی در پاتایا است و یک معبد سلطنتی بزرگ در انتهای جاده جنوبی پاتایا می باشد. این ساختمان های عجیب غریب و رنگارنگ ، در میان محترم ترین تصاویر و یک مجسمه بودای ایستاده در میان خرابه های 350 ساله در آیوتایا قرار دارد ؛ فضای پارکینگ گسترده ، محل برپایی یک بازار شلوغ در روزهای خاص است ، که یک مرکز خرید بزرگ و جاذبه فرهنگی می باشد. بازدیدکنندگان خارجی در جشن تعطیلات بودا که در سرتاسر سال وجود دارد و بهترین راه برای تجربه فرهنگ جذاب بودایی می باشد شرکت می کنند.

 

 

9. اسکله بالی های (Bali Hai Pier)

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

در حالی که اسکله بالی های میزبان فعالیت هایی مانند ماهیگیری و غواصی می باشد ، دروازه ای به کوه لارن (Koh Larn) هم است که جاذبه واقعی آن می باشد. جزیره مرجانی ، محبوب ترین و بزرگترین جزیره اطراف پاتایا می باشد که دارای چندین ساحل شن سفید است و برای استراحت کردن، شنا، غواصی و یا راه رفتن بین تپه های جزیره ایده آل می باشد. کشتی های مسافر بری به طور منظم بین اسکله در حال حرکت هستند و رفتن به جزیره 30 دقیقه طول می کشد در حالی که یک قایق موتوری می تواند همین سفر را در حدود 10 دقیقه انجام دهد. با این حال کرایه کشتی ها بسیار ارزان است، در حالی که قایق موتوری می تواند بیش از 1500 بات هزینه داشته باشد. همچنین این اسکله تنها راه دسترسی به رستوران های شناور در خلیج پاتایا می باشد. توجه داشته باشید که هم سرویس کشتی ها و هم قایق های تند رو از گذشته دچار حوادثی شده اند، بنابراین به مهمان ها توصیه می شود که اقدامات ایمنی مناسب را انجام دهند.

 

 

10. موزه خرس تدی (Teddy Bear Museum) 

 

10 جاذبه تفریحی و گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند

 

چند منظره عجیب و غریب می تواند در پاتایا وجود داشته باشد، در حالی که یک مدل واقعی از تیرانوسور رکس (Tyrannosaurus Rex – یک گونه دایناسور) با 2 متر ارتفاع توسط خرس های تدی لباس پوشیده که از آن بالا می روند به نمایش گذاشته شده است. موزه خرس تدی ترکیبی عجیب و جالب می باشد که شامل حدود 1000 حیوان می شود که از اندازه های کوچک یاری دهنده های کریسمس تا یک پاندای غول پیکر 3 متری طبقه بندی می شوند. این نمایشگاه خانواده پسند، شکل یک سفر در طول تاریخ و فانتزی است که به طور کامل توسط اسباب بازی های دوست داشتنی اجرا می شود. حداکثر این شهر فرنگ می تواند لمس شود و اگر شما علاقه ندارید، این مکان برای کودکان محبوب تر است.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
مشاهده بیشتر