بهترین کانال خفن تلگرام باحال

5 راهکار برای افزایش انگیزه کارمندان

مجموعه : روانشناسی
5 راهکار برای افزایش انگیزه کارمندان
هر شرکتی نیاز به این دارد که انگیزه ی کافی برای کسب موفقیت و پیمودن مسیر کاری اش داشته باشد. چون برای دست یابی به اهداف یک تیم کاری نیاز به انگیزه دارد برای اینکه شرکتی به موفقیت دست یابد و درآمد زایی داشته باشد باید کارمندانی فعال و پویا را در تیم کاری اش داشته باشد. کارمندان شادتر معمولا انگیزه ی بیشتری برای کار دارند و نسبت به دیگر کارمندان فعال تر هستند پس بنابراین علاوه بر انگیزه دادن باید محیط کاری خود را فعال و پویا کنید.
 
5 راهکار خوب میتواند انگیزه ی کارمندان در انجام کارهای روزانه افزایش دهد و عملکرد آنها را هم بهبود بخشد.
 
 
1 – برقراری ارتباط خوب با کارمندان
برقراری ارتباط با کارمندان و صحبت و گفت و گوی کارفرما با کارمندان نشان دهنده ی این است که شما برای کارمندان ارزش قائل هستید. گوش دادن به صحبت های کارمندان و ارزیابی آنها باعث انگیزه ی بیشتر کارمندان برای انجام کارها میشود. اگر کارمندان دچار مشکل در انجام کارها هستند سعی کنید با ارئه راه حل به آنها کمک کنید. همیشه ساعاتی را به گفت و گو با کارمندان اختصاص بدهید تا نظرات و ایده های خود را مطرح کنند.
 
 
 
2 – به کارمندان جایزه بدهید
به کارمندانی را که عملکرد بهتری دارند جایزه و پاداش دهید همین انگیزه دادن باعث میشود که آنها تشویق شوند و بهتر از قبل در انجام کارها تلاش کنند و همچنین دیگر کارمندان هم تشویق میشوند تا بهتر از قبل به انجام وظایف خود بپردازند. قدر دانی و تشکر باعث ایجاد انگیزه در کارمندان میشود.
 
 
 
3 – کارمندان را در تصمیم گیری ها مشارکت بدهید
مشارکت کارمندان در تصمیم گری ها نشان میدهد که شما برای کارمندان خود ارزش قائل هستید البته پرسیدن نظرات و ایده های کارمندان و مشورت با آنها بسیار خوب است و باعث افزایش میزان رضایت کارمندان از کار و شغلشان میشود. کارمندان با ارائه ایده های خود میتوانند خلاقیت را در کار ایجاد کنند.
 
 
 
4 – توسعه و پیشرفت در کار
کارمندان با پیشرفت در کار انگیزه پیدا میکنند آنها وقتی توسعه ی کاری و پیشرفت در کار را داشته باشند بیش از قبل تلاش میکنند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند. علاوه بر اینها یادگیری تجربیات و مهارت های جدید به کارمندان انگیزه میدهد. کسب تجربیات نیز برای آینده کاری کارمندان بسیار خوب خواهد بود.
 
 
 
5 – نقش کارمندان و برنامه ریزی در کار
کارمندان باید با کار و فعالیت به تجربیات خود بیافزایند اما در هر زمینه ی کاری و در هر موقعیت کاری کارمندان باید یکسری وظایف و مسئولیت هایی داشته باشند و در آنها برنامه ریزی کنند. اگر کارمندان وظایف مشخص نداشته باشند و برنامه ریزی هم وجود نداشته باشد بی انگیزه میشوند چون نقش کارمندان باید در یک تیم کاری به عنوان عضوی از تیم مشخص باشد در این صورت کارمندان هدفمند شده و برای رسیدن به موفقیت تلاش میکنند اما بی برنامه بودن و نداشتن مسئولیت مشخص باعث کاهش میزان انگیزه ی کارمندان خواهد شد.

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟

مطالب پربازدید هفته