5 راهکار برای افزایش انگیزه کارمندان

مجموعه : روانشناسی
5 راهکار برای افزایش انگیزه کارمندان
هر شرکتی نیاز به این دارد که انگیزه ی کافی برای کسب موفقیت و پیمودن مسیر کاری اش داشته باشد. چون برای دست یابی به اهداف یک تیم کاری نیاز به انگیزه دارد برای اینکه شرکتی به موفقیت دست یابد و درآمد زایی داشته باشد باید کارمندانی فعال و پویا را در تیم کاری اش داشته باشد. کارمندان شادتر معمولا انگیزه ی بیشتری برای کار دارند و نسبت به دیگر کارمندان فعال تر هستند پس بنابراین علاوه بر انگیزه دادن باید محیط کاری خود را فعال و پویا کنید.
 
5 راهکار خوب میتواند انگیزه ی کارمندان در انجام کارهای روزانه افزایش دهد و عملکرد آنها را هم بهبود بخشد.
 
 
1 – برقراری ارتباط خوب با کارمندان
برقراری ارتباط با کارمندان و صحبت و گفت و گوی کارفرما با کارمندان نشان دهنده ی این است که شما برای کارمندان ارزش قائل هستید. گوش دادن به صحبت های کارمندان و ارزیابی آنها باعث انگیزه ی بیشتر کارمندان برای انجام کارها میشود. اگر کارمندان دچار مشکل در انجام کارها هستند سعی کنید با ارئه راه حل به آنها کمک کنید. همیشه ساعاتی را به گفت و گو با کارمندان اختصاص بدهید تا نظرات و ایده های خود را مطرح کنند.
 
 
 
2 – به کارمندان جایزه بدهید
به کارمندانی را که عملکرد بهتری دارند جایزه و پاداش دهید همین انگیزه دادن باعث میشود که آنها تشویق شوند و بهتر از قبل در انجام کارها تلاش کنند و همچنین دیگر کارمندان هم تشویق میشوند تا بهتر از قبل به انجام وظایف خود بپردازند. قدر دانی و تشکر باعث ایجاد انگیزه در کارمندان میشود.
 
 
 
3 – کارمندان را در تصمیم گیری ها مشارکت بدهید
مشارکت کارمندان در تصمیم گری ها نشان میدهد که شما برای کارمندان خود ارزش قائل هستید البته پرسیدن نظرات و ایده های کارمندان و مشورت با آنها بسیار خوب است و باعث افزایش میزان رضایت کارمندان از کار و شغلشان میشود. کارمندان با ارائه ایده های خود میتوانند خلاقیت را در کار ایجاد کنند.
 
 
 
4 – توسعه و پیشرفت در کار
کارمندان با پیشرفت در کار انگیزه پیدا میکنند آنها وقتی توسعه ی کاری و پیشرفت در کار را داشته باشند بیش از قبل تلاش میکنند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند. علاوه بر اینها یادگیری تجربیات و مهارت های جدید به کارمندان انگیزه میدهد. کسب تجربیات نیز برای آینده کاری کارمندان بسیار خوب خواهد بود.
 
 
 
5 – نقش کارمندان و برنامه ریزی در کار
کارمندان باید با کار و فعالیت به تجربیات خود بیافزایند اما در هر زمینه ی کاری و در هر موقعیت کاری کارمندان باید یکسری وظایف و مسئولیت هایی داشته باشند و در آنها برنامه ریزی کنند. اگر کارمندان وظایف مشخص نداشته باشند و برنامه ریزی هم وجود نداشته باشد بی انگیزه میشوند چون نقش کارمندان باید در یک تیم کاری به عنوان عضوی از تیم مشخص باشد در این صورت کارمندان هدفمند شده و برای رسیدن به موفقیت تلاش میکنند اما بی برنامه بودن و نداشتن مسئولیت مشخص باعث کاهش میزان انگیزه ی کارمندان خواهد شد.

پربیننده ترین مطالب سایت

مطالب پربازدید هفته
مرد شهوت رانی که با درخت خودارضایی می کند (عکس)
مرد شهوت رانی که با درخت خودارضایی می کند (عکس)
مشاهده بیشتر