بهترین کانال خفن تلگرام باحال

ترفند زیرکانه کلاهبرداران برای سرقت از حساب افراد

مجموعه : مجله خبری
ترفند زیرکانه کلاهبرداران برای سرقت از حساب افراد

ترفند زیرکانه کلاهبرداران برای سرقت از حساب افراد. در این ترفند فرد کلاهبردار اقدام به ریختن چسب داخل دستگاه خودپرداز می کرد و کارت عابربانک افراد مختلف را می دزدید.

 

پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

به گزارش فراناز به نقل از  باشگاه خبرنگاران،با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “کلاهبرداری” ، به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

 

اظهارات مالباخته :

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “در ساعت 18:30مورخه 06/08/1393 برای دریافت پول به دستگاه خودپرداز شعبه خیابان نبرد مراجعه کردم ؛ کارت عابربانک را به داخل دستگاه زده و قصد دریافت پول را داشتم اما دستگاه درخواست مرا انجام نداد ؛ قصد انصراف و بازپس گرفتن کارت را داشتم اما دستگاه کارت را نیز بازپس نداد .

 

در همین زمان جوانی حدودا 30 ساله که در نزدیکی من ایستاده بود ، پیشنهاد داد تا موضوع را با نگهبان بانک در میان گذاشته تا کارت را از دستگاه گرفته !! و بازپس دهد ؛ من نیز به درب بانک مراجعه کرده اما کسی در داخل بانک حضور نداشت . مجددا به دستگاه خودپرداز مراجعه و اینبار متوجه شدم که دستگاه به حالت عادی بازگشته و درخواست کارت جدید می کند و از آن جوان نیز خبری نیست .

 

به تصور اینکه کارت در داخل دستگاه باقی مانده و فردای آنروز می توانم با مراجعه به بانک ، کارت خود را دریافت کنم به سمت منزل حرکت کردم که در طی مسیر و با دریافت چندین پیامک متوجه شدم که در چندین نوبت مبلغ 3 میلیون و 200 هزار تومان از حساب بنده برداشت شده است ” .

 

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از سرقت کارت عابربانک خود نیز به کارآگاهان گفت : ” فردای آنروز به شعبه بانک مراجعه و موضوع را با ریاست بانک در میان گذاشتم ؛ پس از بررسی موضوع به بنده اعلام شد که فرد یا افرادی با ریختن چسب بر روی دکمه ی برخی از گزینه های عملیات بانکی دستگاه مانع از انجام عملیات بانکی بنده شده و پس از سرقت کارت و اطلاع از رمز آن اقدام به برداشت پول از داخل حساب کرده اند ” .

 

بررسی تصاویر دوربین های مداربسته :

 با توجه به شیوه و شگرد برداشت پول از حساب مالباخته ، بررسی شکایت های مشابه در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که کارت های عابر بانک آنها به همین شیوه سرقت و از حساب های آنها برداشت صورت گرفته بود .

 

در ادامه و با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته بانکی ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که فرد مشخصی در تمامی سرقت ها حضور داشته که در زمان مراجعه مالباختگان به دستگاه های خودپرداز ( ATM ) و اقدام جهت برداشتن پول و … رمز کارت آنها را برداشته و در ادامه زمانیکه شکات جهت دریافت کارت های عابربانک به شعبات بانکی مراجعه می کردند ، در همان زمان کوتاه کارت های عابربانک را سرقت و با مراجعه به سایر شعبات و یا مراکز خرید اقدام به برداشت تمامی موجودی حساب ها کرده است .

 

شناسایی و دستگیری مجرم سابقه دار :

با توجه به تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته بانکی و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری بنام احسان . ش ( متولد 1367 ) شدند که تنها به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت کارت های عابربانک و در ادامه برداشت پول از حساب مالباختگان می کرد .

 

با شناسایی تصویر احسان توسط تعدادی از شکات و مالباختگان به عنوان جوانی که به آنها پیشنهاد مراجعه به درب شعبات بانکی را کرده و همچنین شناسایی تصویر احسان در برخی از مراکز خرید که با عابرانک متعلق به مالباختگن اقدام به خرید کرده بود ، شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

 

در شرایطی که هیچگونه آدرس مشخصی از آخرین مخفیگاه متهم وجود نداشت و متهم پس از آزادی از زندان ، چندین بار اقدام به تغییر محل سکونت خود کرده بود ، سرانجام با انجام اقدامت پلیسی آخرین مخفیگاه وی در منطقه مشیریه شناسایی و پس از اطمینان از حضور وی در داخل مخفیگاه ، در مورخه 23/01/1394 دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش نیز تعدادی از کارت های متعلق به تعدادی از شکات و سایر مالباختگان کشف شد .

 

متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت ، به دهها فقره کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع به این شیوه اعتراف و عنوان داشت : ” عمدتا در ساعات غیراداری و در زمان تعطیلی شعبات بانکی اقدام به از کار انداختن برخی کلیدهای دستگاه های خودپرداز کرده و زمانیکه افراد به دستگاه های خودرپرداز مراجعه می کردند ، در یک لحظه از غفلت آنها استفاده و رمز عابربانک های آنها را برداشت می کردم ” .

 

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: “با اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت و کلاهبرداری در سطح شهر تهران و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان ، از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت کارت های عابربانک ، کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی شدند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه نمایند ” .

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟
مطالب پربازدید هفته