بهترین کانال خفن تلگرام باحال

کاهش مایع آمنیوتیك، ضربان قلب جنین را کند می کند

کاهش مایع آمنیوتیك، ضربان قلب جنین را کند می کند

کاهش مایع آمنیوتیك، ضربان قلب جنین را کند می کند

بعضی از مطالعات نشان داده اند، آمنیوتیك قادر است بو و رایحه و طعم غذاهایی كه مادر مصرف می كند را به جنین انتقال دهد.

 

مایع آمنیوتیك از جنین مراقبت كرده و به نگهداشتن دمای ثابت بدن كمك می كند. علاوه بر این، مواد غذایی لازم را به بدن جنین می رساند و رشد و پرورش ششها، سیستم روده ای، معدی، ماهیچه ها و استخوان های جنین را ارتقا می بخشد و از فشردگی بند ناف جلوگیری می كند.

 

پس از 16 هفته، زمانی كه جنین شروع به بلعیدن مایع می كند، قسمتی از ادرار او تشكیل می شود. حجم ادرار جنین در 3 ماه اول بارداری در حدود 1 فنجان بوده و 3 ماه سوم بارداری به اندازه 4 فنجان افزایش می یابد سپس در ابتدا ماه بعد به 3 فنجان كاهش می یابد.

 
كم و یا زیاد بودن بیش از اندازه مایع باعث ایجاد خطرات و مشكلاتی در تولد جنین می شود. زمانی كه مقدار مایع بیش از اندازه كم باشد( در 4 درصد از بارداری ها اتفاق می افتد) احتمال پاره شدن زودهنگام آن و بروز مشكلاتی مثل دیابت و فشار خون بالا برای مادر می شود. چنانچه كم بودن بیش از اندازه این مایع در ابتدای بارداری اتفاق بیافتد در رشد جنین تاثیر می گذارد. در آینده، كمبودن مایع و عدم شناور بودن آن در اطراف بند ناف همراه با اتقباضات، تعداد ضربان قلب جنین را كاهش می دهد.

 

زمانی كه مقدار مایع بیش از اندازه زیاد باشد ( در 1 درصد از بارداری ها اتفاق می افتد) باعث تولید عفونت ها و نابهنجاری ضربان قلبجنین می شود. هر دو این شرایط قابل تشخیص و درمان هستند و برای اینكه متخصص از صحت سلامتی جنین مطمئن شود تست های زیادی در دوران باردای انجام می شود.

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟

مطالب پربازدید هفته