آیا لاک‌ پشت‌ها از دسته پرندگان هستند؟

آیا لاک‌ پشت‌ها از دسته پرندگان هستند؟

 لاک پشت ها بزرگ‌ترین گروه مهره‌دارانی هستند که تاکنون نامی علمی جدیدی گرفته‌اند.

لاک‌پشت‌ها شاید خویشاوندان سخت‌پوست مارمولک‌ها و مارها باشند، اما بررسی دی‌ان‌ای آن‌ها توسط دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد این حیوانات با پرندگان وجوه اشتراک بسیار بیشتری دارند.
 محققان حاضر در این تحقیق از شیوه توالی‌دادن ژنتیکی جدیدی موسوم به «عناصر فوق‌ حفظ‌ شده» (UCE) برای حل مناقشات علمی موجود بر سر تکامل لاک‌پشت‌ها استفاده کردند. نتایج توالی‌های آن‌ها نشان داد لاک‌پشت‌ها به همراه پرندگان، کروکودیل‌ها و دایناسورها به گروهی بزرگ به نام Archelosauria تعلق دارند.
دانشمندان «آکادمی علوم کالیفرنیا» معتقدند این گروه جدید، بزرگ‌ترین گروه مهره‌دارانی هستند که تاکنون نامی علمی جدیدی گرفته‌اند. شجره زندگی‌ مهره‌داران حاضر در این گروه با زمان و الگوهای فضایی همخوانی دارد که در آن، گونه‌های لاک‌پشت در سوابق فسیلی ظاهر شده‌اند و این موضوع دقت شیوه توالی ژنتیکی جدید را برجسته می‌کند.
پرندگان و کروکودیل‌ها به گروه Archosauria تعلق دارند و لاک‌پشت‌ها chelonian خوانده می‌شوند، بنابراین نام علمی جدید یعنی Archelosauria از ترکیب این دو به وجود آمده است. این نام برای گروهی ابداع شد که شامل لاک‌پشت‌ها، دایناسورها و کروکودیل‌ها هستند.
گرچه شیوه توالی ژنتیکی UCE به مدت دو سال در دسترس بوده، این نخستین بار است که دانشمندان از آن برای نقشه‌برداری ژنتیکی مهره‌داران و چگونگی خویشاوندی آنان با یکدیگر استفاده کرده‌اند. چنین شیوه‌هایی، توانایی جامعه علمی را برای حل معماهای تکاملی قدیمی ارتقا می‌دهد و تصویر واضحی از چگونگی تکامل حیواناتی مانند لاک‌پشت‌ها بر روی زمین ارائه می‌دهد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه