بهترین کانال خفن تلگرام باحال
تبلیغات متنی

آیا لاک‌ پشت‌ها از دسته پرندگان هستند؟

آیا لاک‌ پشت‌ها از دسته پرندگان هستند؟

 لاک پشت ها بزرگ‌ترین گروه مهره‌دارانی هستند که تاکنون نامی علمی جدیدی گرفته‌اند.

لاک‌پشت‌ها شاید خویشاوندان سخت‌پوست مارمولک‌ها و مارها باشند، اما بررسی دی‌ان‌ای آن‌ها توسط دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد این حیوانات با پرندگان وجوه اشتراک بسیار بیشتری دارند.
 محققان حاضر در این تحقیق از شیوه توالی‌دادن ژنتیکی جدیدی موسوم به «عناصر فوق‌ حفظ‌ شده» (UCE) برای حل مناقشات علمی موجود بر سر تکامل لاک‌پشت‌ها استفاده کردند. نتایج توالی‌های آن‌ها نشان داد لاک‌پشت‌ها به همراه پرندگان، کروکودیل‌ها و دایناسورها به گروهی بزرگ به نام Archelosauria تعلق دارند.
دانشمندان «آکادمی علوم کالیفرنیا» معتقدند این گروه جدید، بزرگ‌ترین گروه مهره‌دارانی هستند که تاکنون نامی علمی جدیدی گرفته‌اند. شجره زندگی‌ مهره‌داران حاضر در این گروه با زمان و الگوهای فضایی همخوانی دارد که در آن، گونه‌های لاک‌پشت در سوابق فسیلی ظاهر شده‌اند و این موضوع دقت شیوه توالی ژنتیکی جدید را برجسته می‌کند.
پرندگان و کروکودیل‌ها به گروه Archosauria تعلق دارند و لاک‌پشت‌ها chelonian خوانده می‌شوند، بنابراین نام علمی جدید یعنی Archelosauria از ترکیب این دو به وجود آمده است. این نام برای گروهی ابداع شد که شامل لاک‌پشت‌ها، دایناسورها و کروکودیل‌ها هستند.
گرچه شیوه توالی ژنتیکی UCE به مدت دو سال در دسترس بوده، این نخستین بار است که دانشمندان از آن برای نقشه‌برداری ژنتیکی مهره‌داران و چگونگی خویشاوندی آنان با یکدیگر استفاده کرده‌اند. چنین شیوه‌هایی، توانایی جامعه علمی را برای حل معماهای تکاملی قدیمی ارتقا می‌دهد و تصویر واضحی از چگونگی تکامل حیواناتی مانند لاک‌پشت‌ها بر روی زمین ارائه می‌دهد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل افزایش میل جنسی و عطش جنسی با این گیاهان زنی با شغل عجیب خوابیدن در آغوش مشتریان بهترین ساعت برقراری رابطه جنسی با همسر در طول شبانه روز بهترین پوزیشن آمیزش با زن برای رسیدن به نهایت لذت جنسی بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر) فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟
پربازدید هفته
پربازدید ماه