پیراشکی با روکش شکلاتی

پیراشکی با روکش شکلاتی

طرز تهیه و آموزش درست کردن پیراشکی با روکش شکلاتی را در این بخش از پورتال فراناز گردآوری کرده ایم.

وقتی پس از یک پیاده روی طولانی در خیابان به یک مغازه پیراشکی فروشی می رسید یک پیراشکی با روکش شکلات یا کرمی وسوسه انگیز می باشد. صبح ها هم اگر صبحانه نخورده از خانه خارج شوید دونات های بسته بندی به شما چشمک می زنند. اینک روش تهیه پیراشکی با روکش شکلاتی را برایتان آورده تا بتوانید در خانه آن را سالم و بهداشتی تهیه و میل کنید.

 

 

مواد لازم برای خمیر پیراشکی :

خمیر مایه : چهار و نیم قاشق چایخوری
آب گرم : (۱۰۵ تا ۱۱۵ درجه) یک چهارم پیمانه
شیر ولرم : (ابتدا گرم و سپس سرد شود) یک و نیم پیمانه
شکر : نیم پیمانه
نمک : ۱ قاشق چایخوری
تخم مرغ : ۲ عدد
مارگارین : یک سوم پیمانه
آرد : پنج پیمانه
روغن : برای سرخ کردن

 

 

مواد لازم برای روکش کرمی :

کره : یک سوم پیمانه
پودر قند : دو پیمانه
وانیل : یک و نیم قاشق چایخوری
آب داغ : ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری

 

 

تهیه پیراشکی ها :

فراناز:آب گرم را با خمیر مایه در یک کاسه مخلوط کنید و بگذارید در آب حل شود. نمک، مارگارین، شیر، شکر، تخم مرغ و ۲ پیمانه از آرد را هم اضافه کنید. به صورت آهسته مواد را هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند. این کار را به مدت ۳۰ ثانیه ادامه دهید.

 

پس از آن به مدت ۲ دقیقه با یک سرعت متوسط هم بزنید. بقیه آرد را هم داخل ظرف بریزید و آنقدر با هم مخلوط کنید تا صاف و یکدست شود.

 

روی ظرف حاوی خمیر را بپوشانید و اجازه دهید به مدت ۵۰ تا ۶۰ دقیقه بماند تا خوب ور بیاید. باید آن را در یک محل گرم بگذارید. وقتی انگشتتان را در خمیر فرو کردید و جای آن روی خمیر باقی ماند به این معنی است که خمیر آماده است.

 

روی سطحی که می خواهید خمیر را باز کنید، کمی آرد بپاشید. خمیر را بیرون بیاورید و روی سطح آرد پاشیده بگذارید و به آرامی آن را به اطراف باز کنید. با دقت خمیر را با وردنه صاف کنید طوری که قطر آن حدود ۱٫۳ سانتی متر شود. (روی وردنه هم آرد بپاشید که به خمیر نچسبد) از یک قالب شیرینی گرد استفاده کنید و خمیر را قالب بزنید. یک سوراخ گرد از وسط هر قطعه در بیاورید.

 

مجدداً روی آنها را بپوشانید و اجازه دهید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه دیگر ور بیاید.

 

از یک ظرف گود برای سرخ کردن پیراشکی ها با روغن نباتی در دمای°۳۵۰ سانتی گراد/°۱۸۰فارنهایت استفاده کنید. از اطراف ظرف و یک کاردک پهن مخصوص استفاده کنید و پیراشکی ها را داخل روغن برگردانید. هر طرف را حدود ۱ دقیقه و تا زمانی که به رنگ قهوه ای طلایی در بیاید سرخ کنید.

 

با دقت پیراشکی ها را از داخل روغن در بیاورید. مواظب باشید سطح پیراشکی ها سوراخ نشود.از روکش کرمی استفاده کنید و پیراشکی ها را در آن بغلتانید. سپس اجازه دهید پیراشکی ها سرد شوند و روی آن را با روکش شکلاتی بپوشانید.

 

 

تهیه روکش کرمی

از یک قابلمه کوچک یا ماهیتابه برای گرم کردن کره استفاده کنید. صبر کنید که کره گرم شود، سپس ظرف را از روی حرارت بردارید.وانیل و پودر قند را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط یکدست شود.آب را کم کم (هر بار یک قاشق غذاخوری) به آن اضافه کنید و هم بزنید تا به غلظتی که می خواهید برسد.

 

 

روکش شکلات

از یک قابلمه کوچک یا ماهیتابه برای ذوب کردن شکلات و کره روی حرارت استفاده کنید.ظرف را از روی حرارت بردارید، پودر قند و وانیل را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط یکدست شود.

 

آب را کم کم (هر بار یک قاشق غذاخوری) به آن اضافه کنید و هم بزنید تا به غلظتی که می خواهید برسد.

 

 

نکات و هشدارها

از ترافل های رنگی یا مواد دیگر برای تزئین استفاده کنید تا روکش شکلاتی روی پیراشکی ها بهتر به نظر برسد سعی کنید از یک قلم موی شیرینی برای پخش کردن روکش روی پیراشکی ها استفاده کنید. مقادیر گفته شده در این دستور برای درست کردن ۲۴ الی ۳۶ پیراشکی مناسب است.

loading...

پربیننده ترین مطالب سایت

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
نقاط حساس تحریک پذیر بدن عشقم در رابطه جنسی کجاست؟
نقاط حساس تحریک پذیر بدن عشقم در رابطه جنسی کجاست؟
مشاهده بیشتر