ریشه کن کردن و لیزر موهای زائد

ریشه کن کردن و لیزر موهای زائد

برای راحت شدن از شر موهای زائد خیلی از افراد به لیزر رو می آورند. به همین خاطر لازم دانستیم که این مطلب از بخش سلامت پوست و مو را اختصاص دهیم به اطلاعاتی درباره لیزر موهای زائد. با فراناز همراه باشید.

 

 

اگر قصد لیزر کردن موهای زاید بدن خود را دارید بهتر است قبل از انجا این کار با دیگران مشورت کنید. لیزر موهای زائد زیر بغل و یا ناحیه آلت تناسلی باید بسیار با دقت و توسط پزشکان مجرب انجام شود.

 

 

از بین بردن موها با لیزر، یک گزینه‌ی خوب برای افرادی است که می‌خواهند موهای زائد را برای همیشه از بین ببرند. ما تمام عوامل مهمی‌که باید قبل از لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید، بیان می‌کنیم:

 

 

تحقیق کنید
اگر به فکر لیزر موها هستید، باید کمی‌بیشتر پرس و جو کنید. بهر حال این روش، کاملا ارزان نیست. اسپاهای درمانی و اسپاهای مستقل مخصوص رفع موهای زائد، معمولا این خدمات را رائه می‌دهند. با این حال، این خدمات توسط برخی از متخصصان پوست و مطب‌های پزشکان نیز ارائه می‌شود.

 

 

بنابراین تحقیق کنید و بهترین پیشنهاد را پیدا کنید، یا فردی که می‌شناسید، شما را به یک مرکز معرفی کند. برای اینکه کلینیک را بررسی کنید، اول یک وقت مشاوره بگیرید. اجازه ندهید که قیمت، تنها عامل تصمیم گیری شما در انتخاب یک محل خاص برای لیزر باشد.

 

 

لیزر برای همه نیست
حذف موها با لیزر، برای همه‌ی افراد مناسب نیست. افرادی با پوست روشن و موهای تیره، کاندیداهای ایده آل برای این روش هستند. اگر فردی بلوند با موهایی نازک هستید، ممکن است به نتایجی که انتظار دارید، دست پیدا نکنید. برای احتیاط، در طول مشاوره‌تان با یک متخصص صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا از بین بردن موهای زائد با لیزر، بهترین گزینه برای شما هست یا نه.

 

 

انتخاب مناطقی که می‌خواهید لیزر کنید
هنگام انتخاب مناطقی که می‌خواهید موهای زائدشان را حذف کنید، آنهایی را در نظر بگیرید که از همه آزار دهنده‌تر هستند. معمولا این مناطق شامل بیکینی و زیر بغل می‌باشد. اما هر کسی می‌تواند مناطق مورد نظرش را خودش انتخاب کند. شاید بقیه‌ی افراد، حذف موهای زائد پاها و بازوها را ترجیح دهند. مهمترین چیز این است که بدانید کدام قسمت از بدنتان را می‌خواهید لیزر کنید.

 

 

لیزر، یک شبه موهای زائد را از بین نمی‌برد
چندین جلسه طول می‌کشد تا نتایج کار را ببینید. معمولا از بین بردن موها با لیزر، ۶ تا ۹ جلسه طول می‌کشد. اگر کمتر از این تعداد لیزر کنید، موهایتان برای همیشه از بین نخواهند رفت. همچنین موها ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از درمان خواهند ریخت، و یکمرتبه نمی‌ریزند. بعضی از مناطق، ناهموار خواهند شد، و بقیه‌ی جاها طبیعی بنظر می‌رسند که این ایرادی ندارد. شما می‌توانید در بین جلسات لیزر برای صاف کردن ظاهر پوستتان، شیو کنید.

 

 

قبل از درمان با لیزر از آنتی بیوتیک استفاده نکنید
مصرف آنتی بیوتیک قبل از درمان با لیزر، باعث واکنش پوستی نامساعد می‌شود. ما توصیه می‌کنیم که دو هفته قبل از نوبت لیزرتان، مصرف آنتی بیوتیک را متوقف کنید و قبل از اولین جلسه لیزرتان، اپیلاسیون انجام ندهید و با موکن، موهایتان را نکنید. قبل از درمان، مو باید یک چرخه‌ی رشد کامل را طی کند.

 

 

تراشیدن موها قبل از لیزر
در شب قبل از لیزر، مناطق مورد نظر برای لیزر را تیغ بزنید. این کار به جلوگیری از سوزش پوست بعد از لیزر، کمک می‌کند. همچنین تراشیدن موها در شب قبل از لیزر، به تکنسین امکان می‌دهد که فولیکولهای مو را قبل از انجام درمان، بدقت بررسی کند.

 

 

لیزر، بدون درد نیست
در حالیکه از بین بردن موها با لیزر، به اندازه اپیلاسیون یا موم انداختن دردناک نیست، اما باز هم بدون درد نمی‌باشد. درد آن، به میزان تحمل شما بستگی دارد. بعضی از افراد می‌گویند که لیزر راحت‌تر از اپیلاسیون با موم است. بعضی‌ها هم می‌گویند که به همان اندازه درد دارد. بعد از لیزر، ناحیه‌ی مورد نظر دردناک خواهد بود، بنابراین هیچ چیزی روی پوستتان نمالید، مگر اینکه توسط متخصص پوستتان تایید شده باشد.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
دلیل علاقه مردان به سینه زنان
دلیل علاقه مردان به سینه زنان
مشاهده بیشتر