بنزین 400 تومانی تاریخ مصرف دارد

مجموعه : مجله خبری
بنزین 400 تومانی تاریخ مصرف دارد

 محدودیتی برای مصرف بنزین 400 تومانی تعیین نشده‌ است

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور با بیان این‌که فعلا محدودیتی برای استفاده بنزین‌های 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت تعیین نشده و دستورالعملی در این زمینه ابلاغ نشده است، گفت: از ابتدای اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها 42 درصد از بنزین 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت مصرف شده است.

بیژن حاج محمدرضا در گفت‌وگویی، در پاسخ به این که بنزین 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت تا چه زمانی قابل استفاده خواهد بود، اظهار کرد:تا کنون دستورالعملی در این زمینه ابلاغ نشده است اما به طور قطع هر تصمیمی در این زمینه یک ماه زودتر اعلام خواهد شد.

وی در ادامه با بیان این که در ابتدای اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه ‌ها دو میلیارد و 400 میلیون لیتر بدهی بنزین 400 تومانی داشتیم،‌اظهار کرد:حدود 42 درصد بنزین سهمیه ای 400 تومانی مصرف شده و 58 درصد معادل یک میلیارد و 400 میلیون لیتر باقی مانده که فعلا محدودیتی درباره زمان مصرف آن وجود ندارد.

به گزارش فراناز، هم زمان با اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، قیمت حامل‌های انرژی از پنجم اردیبهشت ماه افزایش یافت و مقرر شد بنزین سهمیه‌ای با نرخ 700 تومان و بنزین آزاد با نرخ 1000 تومان عرضه شود.

پیش از این بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، در واکنش به نگرانی مردم مبنی بر سوختن بنزین‌های 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت پس از افزایش قیمت بنزین اعلام کرده بود چند میلیارد‌ لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت وجود دارد که در زمان افزایش قیمت با‌ همان قیمت ۴۰۰ تومان عرضه می‌شود.

پربیننده ترین مطالب سایت

مطالب پربازدید هفته
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر