لذت و خوشی در دوران سخت بارداری، این طوری هم می‌شود نگاه کرد

لذت و خوشی در دوران سخت بارداری، این طوری هم می‌شود نگاه کرد

اگر چه گاهی ممکن است جلوی آینه بایستید و از تغییرات بدنتان، حالت تهوع یا صورت ورم‌کرده خود ناراحت شوید. ولی بارداری می‌تواند دوران خوشایندی برای شما باشد. شما وارد دوره‌ جدیدی از زندگی می‌شوید که بدنتان به آن آگاه است. اما با این همه زمانی که او در حال هماهنگ کردن خود با این وضعیت است، احتمال دارد با چالش‌هایی رو به رو شوید. برای مثال ممکن است شما علائم‌ بارداری چون سرگیجه و ورم را تجربه کنید. بدن شما نیز برای رشد کودکی که در شکم شما است، تغییر حالت خواهد داد.
اضافه شدن وزن بدنتان خوب است. اگر چه گاهی ممکن است جلوی آینه بایستید و از تغییرات بدنتان، حالت تهوع یا صورت ورم‌کرده خود ناراحت شوید. اما واقعیت این است که شما حتی در این دوره هم زیبا هستید، درست مانند کودک درون شکمتان. اما برای این که خودتان نیز این گونه احساس کنید، ما نکاتی را آورده‌ایم تا با عمل به آن خود نیز بدانید که در این دوران می‌توانید به زیبایی دیگران باشید.

 

احساس خود را با همسرتان در میان بگذارید
نه بدین معنی که هر روز از احساس ناخوشایند خود پیش همسرتان شکایت کنید، اما گفتن احساسی که در این دوران نسبت به خود و بدن خود دارید باعث می‌شود که او به تفکرات شما آگاه شود. گاهی حتی شنیدن این که برای همسرتان همچنان زیبا و جذاب هستید، به شما روحیه و انرژی دوباره می‌دهد.

 

بدنتان را ماساژ دهید
اما قبل از این کار با پزشک مشورت کنید. به طور کلی ماساژ بدون خطر است و به شما احساس مثبت و به بدنتان آرامش می‌دهد.

 

دوش آب گرم بگیرید
به جای استفاده از آب داغ، از آب گرم برای حمام استفاده کنید. این کار به شما آرامش می‌دهد. سعی کنید فضا را آن طور که می‌خواهید برای خود آماده کنید. شاید تعدادی شمع به شما آرامش بیشتری دهد.

 

ناخن‌هایتان را پدیوکور و مانیکور کنید
با زیباتر کردن ناخن‌های دست و به خصوص پاهایتان در این دوران، احساس بهتری خواهید داشت.

لباسی بپوشید که دوست دارید و به شما احساس زیبایی می‌دهد.

 

اکسسوری
اگر به اکسسوری علاقه دارید، هنگامی که با دوستان خود بیرون می‌روید یا در مهمانی‌ها شرکت دارید، از آنها استفاده کنید. از انواع مختلف جواهراتی که با لباس شما هماهنگی دارند، کمک بگیرید.

 

عکس یادگاری بگیرید
اگر همسرتان نیز حضور دارد، با او عکسی یادگاری بگیرید. نه تنها یادگاری از این دوران برایتان باقی خواهد گذاشت، بلکه باعث می‌شود با دیدن بدن باردار خود حس اعتماد به نفس و غرور کنید.

 

گردآوری : فراناز

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما