بهترین کانال خفن تلگرام باحال

قلبی سالم با مصرف پنیر!

قلبی سالم با مصرف پنیر!

پژوهشگران بر این باورند که استفاده زیاد از پنیر در مقایسه با استفاده از کره با مقدار یکسان چربی باعث کاهش LDL  کلسترول خواهد شد، و در مقایسه با یک برنامه غذایی  معمولی باعث افزایش LDLکلسترول نخواهد شد.
در مطالعه ای که اخیرا انجام شده است به بررسی و مقایسه تاثیرات پنیر وکره بر میزان چربی های خون پرداخته شده است. تعداد افراد مورد بررسی 50 نفر بودند که به 2 گروه تقسیم شدند 1-گروه مصرف کننده پنیر 2- گروه مصرف کننده کره.
در طول مطالعه افراد از لحاظ تغییرات وزنی کاملا تحت کنترل بودند وبه هردو گروه کره و پنیر تهیه شده از شیر گاو دادند که در مجموع 13 درصد از انرژی دریافتی روزانه شان از چربی بود.
مرحله اول مطالعه 6 هفته به طول انجامید و افراد مقادیر یکسانی پنیر یا کره استفاده کردند سپس یک دوره 14 روزه پاک سازی صورت گرفت و افراد از رژیم نرمال خود استفاده کردند ومجددا افراد به مدت 6 هفته گروه بندی شدند، ولیکن اینبار افرادی که در مرحله اول در گروه پنیر بوند، کره و افرادی که در گروه کره بودند اینبار پنیر مصرف کردند.
علی رغم مصرف چربی بیشتر نسبت به رژیم نرمال، گروه مصرف کننده پنیر هیچ گونه افزایشی در LDL  کلسترول یا کلسترول کل نداشتند، در صورتی که گروه مصرف کننده کره با وجود اینکه افراد یکسانی بودند میزان LDL کلسترول شان 17 درصد از حد نرمال بالاتر بود. به علاوه در گروه مصرف کننده پنیر میزانHDLکلسترول یا کلسترول خوب به آرامی نسبت به زمانی که کره مصرف می کردند پایین آمد، ولیکن نسبت به رژیم نرمال مقایسه ای صورت نگرفت.
محققیقن بر این عقیده اند که عوامل متعددی وجود دارد که سبب خواص متفاوت پنیر و کره می شود، یکی از این عوامل  میزان بالای کلسیم پنیر نسبت به کره است، که سبب دفع بیشتر چربی از دستگاه گوارش خواهد شد. توضیح دیگر وجود مقادیر بالای پروتئین در پنیر و فرایند تخمیر آن است که هردوی این عوامل سبب متفاوت بودن مسیر هضم کره و پنیر خواهد شد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟

مطالب پربازدید هفته