قلبی سالم با مصرف پنیر!

قلبی سالم با مصرف پنیر!

پژوهشگران بر این باورند که استفاده زیاد از پنیر در مقایسه با استفاده از کره با مقدار یکسان چربی باعث کاهش LDL  کلسترول خواهد شد، و در مقایسه با یک برنامه غذایی  معمولی باعث افزایش LDLکلسترول نخواهد شد.
در مطالعه ای که اخیرا انجام شده است به بررسی و مقایسه تاثیرات پنیر وکره بر میزان چربی های خون پرداخته شده است. تعداد افراد مورد بررسی 50 نفر بودند که به 2 گروه تقسیم شدند 1-گروه مصرف کننده پنیر 2- گروه مصرف کننده کره.
در طول مطالعه افراد از لحاظ تغییرات وزنی کاملا تحت کنترل بودند وبه هردو گروه کره و پنیر تهیه شده از شیر گاو دادند که در مجموع 13 درصد از انرژی دریافتی روزانه شان از چربی بود.
مرحله اول مطالعه 6 هفته به طول انجامید و افراد مقادیر یکسانی پنیر یا کره استفاده کردند سپس یک دوره 14 روزه پاک سازی صورت گرفت و افراد از رژیم نرمال خود استفاده کردند ومجددا افراد به مدت 6 هفته گروه بندی شدند، ولیکن اینبار افرادی که در مرحله اول در گروه پنیر بوند، کره و افرادی که در گروه کره بودند اینبار پنیر مصرف کردند.
علی رغم مصرف چربی بیشتر نسبت به رژیم نرمال، گروه مصرف کننده پنیر هیچ گونه افزایشی در LDL  کلسترول یا کلسترول کل نداشتند، در صورتی که گروه مصرف کننده کره با وجود اینکه افراد یکسانی بودند میزان LDL کلسترول شان 17 درصد از حد نرمال بالاتر بود. به علاوه در گروه مصرف کننده پنیر میزانHDLکلسترول یا کلسترول خوب به آرامی نسبت به زمانی که کره مصرف می کردند پایین آمد، ولیکن نسبت به رژیم نرمال مقایسه ای صورت نگرفت.
محققیقن بر این عقیده اند که عوامل متعددی وجود دارد که سبب خواص متفاوت پنیر و کره می شود، یکی از این عوامل  میزان بالای کلسیم پنیر نسبت به کره است، که سبب دفع بیشتر چربی از دستگاه گوارش خواهد شد. توضیح دیگر وجود مقادیر بالای پروتئین در پنیر و فرایند تخمیر آن است که هردوی این عوامل سبب متفاوت بودن مسیر هضم کره و پنیر خواهد شد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه