بهترین کانال خفن تلگرام باحال
تبلیغات متنی

چگونه و با چه شیوه ای با نوزادان حرف بزنیم؟

چگونه و با چه شیوه ای با نوزادان حرف بزنیم؟

پزشکان می‌گویند هر چقدر می‌توانید به صورت مستقیم با کودک خود صحبت کنید. سعی کنید بعضی وقت‌ها، این صحبت‌ها صرفا بین شما و او بوده و شخص ثالثی بین شما نباشد.
اگر شما در حال حرف زدن یا کتاب خواندن برای او به همراه یکی از برادر یا خواهرهای بزرگترش باشید، نمی‌توانید لغات و اصطلاحات را به میزان مورد نیاز او تکرار کنید یا برای او توضیح دهید.
هنگام حرف زدن، به او نگاه کنید. اجازه دهید صورت و حرکات صورت شما را ببیند. من به توصیه همین پزشکان صحبت کردن با آرین را از دوران حاملگی آغاز کردم.
شما هم می‌توانید برای او کتاب بخوانید و یا برایش آواز بخوانید. پس از زایمان، هنگامی‌که به او شیر می‌دهید، پوشک او را عوض می‌کنید و غیره ، با او صحبت کنید. بهتر است به او فرصت بدهید که با یک لبخند و یا با برقراری ارتباط چشمی‌(نگاه کردن مستقیم به چشمان شما)، به حرف‌های شما پاسخ دهد.
آرین وقتی پنج ماهه بود با اشتیاق به حرکت لب‌ها و دهان ما نگاه می‌کرد. دکتر مرندی، متخصص کودکان و نوزادان مرا تشویق کرد و گفت: «به همین شیوه صحبت کردن ادامه دهید. او به زودی تلاش خود را برای پاسخ دادن به شما آغاز خواهد کرد.»
کتاب یا شعر خواندن برای کودک، یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌تواند مهارت‌های زبانی او را پرورش دهد. نوزادان از شنیدن صدای مادر لذت می‌برند.
کودکان نوپا از شنیدن داستان‌های جدید خوششان می‌آید. روابط عاطفی بیشتر می‌شود و همین ابراز محبت کلامی ‌به تکامل مغز او و شکل‌گیری بهترین شخصیت در او می‌انجامد.
همچنین می‌توانید با تطبیق دادن حرف‌های خود با حرکات مختلف صورت، احساسات خود را به صورت نمایشی به او نشان دهید. صورت شما و در آغوش گرفتن او، احساس دیگری را به او منتقل می‌کند.
با این مضمون که «پسر خوشگل مامان کیه؟ «آرین». از آن به بعد طوری حرف می‌زنم که کمک کنم تا آرین معنای کلی حرف‌هایم را بفهمد. اگر کودک شما نمی‌تواند حرف‌ها و کلمات شما را تک‌تک و به صورت دقیق متوجه شود، ایرادی ندارد.
اگر در حال غذا پختن هستید، بشقاب‌ها را روی میز بچینید، با دست به او اشاره بکنید، و بگویید: «الان موقع ناهار است». کودک می‌فهمد که ناهارش آمده شده و به زودی می‌تواند غذا را جلوی خودش ببیند!
البته اگر شما با حرکات دست و نشان دادن بشقاب و غذا، او را راهنمایی نمی‌کردید، او ممکن بود معنای «الان وقت ناهار است» را نفهمد. او معنای لغات را با تکرار آنها در موقعیت مناسب و کاربردشان، یاد می‌گیرد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل افزایش میل جنسی و عطش جنسی با این گیاهان زنی با شغل عجیب خوابیدن در آغوش مشتریان بهترین ساعت برقراری رابطه جنسی با همسر در طول شبانه روز بهترین پوزیشن آمیزش با زن برای رسیدن به نهایت لذت جنسی بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر) فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟
پربازدید هفته
پربازدید ماه