چگونه اعتماد به نفس در دختران را تقویت کنیم؟

مجموعه : روانشناسی
چگونه اعتماد به نفس در دختران را تقویت کنیم؟

چگونه اعتماد به نفس در دختران را تقویت کنیم؟

دخترتان را تبدیل به کسی کنید که سواد رسانه‌ای دارد. با او به تماشای تلویزیون بنشینید و در مورد آنچه می‌بینید صحبت کنید. به او کمک کنید که با نگاهی منتقدانه به رمزگشایی و تصفیه کردن پیام های رسانه‌ای بپردازد.

 

دخترتان را برای تلاش هایش تحسین کنید نه برای عملکردش. کمتر روی نتایج تمرکز کنید و بیشتر به تلاش ها و مهارت های جدیدی که او آموخته است توجه کنید. تسلط چیزی است که اعتماد به نفس ایجاد می کند و یادگیریِ تحمل شکست، انعطاف پذیری را پرورش می دهد.

 

به او کمک کنید مهارت‌هایی را در خود پرورش دهد که با ظاهر او ارتباطی ندارند. به او کمک کنید به جای اینکه فقط بر زیباتر به نظر رسیدن و به دست آوردن چیزها تمرکز کند، به فعالیت‌هایی مشغول شود که در او حس اعتماد به نفس ایجاد می‌کنند، فعالیت هایی چون ورزش، تئاتر، موسیقی، هنر و خلاصه هرچیزی که بتواند به یک دختر کمک کند تا خود را از طریق کلمات یا خلاقیت و یا فعالیت ابراز کند به جای اینکه ظاهرش و چیزهایی که دارد وسیله ابراز وجود او شوند.

 

او را تشویق کنید که از سنین کم وارد ورزش های تیمی شود. تحقیقات نشان می دهد دخترانی که در یک تیم ورزشی بازی می کنند عزت نفس بالاتری دارند. او را مجبور نکنید پوششی طبق سلیقه شما داشته باشد. به او اجازه دهید ظاهر و سبک خاص خودش را داشته باشد. چنین چیزی خصوصا زمانی که شما مادری داشته باشید که با معیارهای جامعه زیباتر و خوش‌اندام‌تر از دخترش است، دشوار خواهد بود.

 

پذیرش مدل بدن خود. مادران تاثیر بسیار زیادی بر تصور دختران از بدن خویش دارند. شما به عنوان یک مادر نباید بپرسید: «آیا این شلوار جین مرا چاق نشان می‌دهد؟» در مورد رژیم غذایی خود حساسیت بیش از حد نداشته باشید و به عمدا به اشتهای خود بی توجهی نکنید. خودتان و غذا را با عنوان‌های «خوب» و «بد»مورد خطاب قرار ندهید. مثلا نگویید« امروز بد بودم و پیتزا خوردم، بنابراین دسر نخواهم خورد.»

 

او را طوری پرورش ندهید که همواره به دنبال خرسند کردن دیگران باشد. او را تشویق کنید که برای آنچه نیاز دارد و می خواهد مبارزه کند. برای او موقعیت هایی به وجود آورید که بتواند شیوه خاص خودش را اعمال کند. از او بپرسید که چه می خواهد، اجازه دهید خودش انتخاب کند و سپس به انتخاب او احترام بگذارید.

 

ستایش و تحسینی که از او می کنید در مورد ظاهرش نباشد. باید تلاش بسیار آگاهانه ای انجام دهیم تا تحسین‌های‌مان از یک دختر در مورد ظاهرش با تحسین‌مان از شخصیت و کارهایش متعادل شود. خود را به چالش بکشید تا در برابر هر تحسینی که از ظاهر دخترتان می کنید حداقل دو بار از چیزی غیر مرتبط با ظاهر تعریف کنید، در مورد دیگر دخترانی که در اطرافتان هستند نیز همین کار را انجام دهید.

 

در مورد برنامه درسی مدرسه دختر خود صحبت کنید. کارهای دخترتان را نادیده نگیرید. تصور کنید می خواهید تاریخ خانوادگی خود را تدوین کنید و تنها از مردان در مورد خاطرات و دیدگاه هایشان سوال کنید. در آن صورت حجم عظیمی از اطلاعات را نادیده گرفته و از دست داده اید.

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!