چگونگی آماده کردن فرزند اول برای تولد فرزند دوم

چگونگی آماده کردن فرزند اول برای تولد فرزند دوم

معمولا کودکی که داشته ​های پیشین خود را از دست می دهد ناراحتی خود را با گریه، داد و بیداد و پرخاشگری نشان می دهد و این مساله ارتباط مستقیم با سن او دارد و در سنین مختلف متغیر است، اما مسلم این است، چون فرزند اول همواره مورد توجه والدین و حتی پدربزرگ و مادربزرگ بوده، انتظار دارد توجه خاص و زیادی به او بشود.
والدین محترم باید از هر کاری که این احساس را در فرزند ایجاد می کند، اجتناب کنند، بنابراین قبل از این که فرزند دوم به دنیا بیاید و از همان زمان بارداری باید با فرزند خود صادق و روراست باشند.
همچنین در قالب بازی و صحبت، کودک خود را برای ورود فرزند جدید آماده کنند. پس از تولد نیز توصیه می شود توجه به فرزند اول کاهش نیابد.
همچنین با توجه به سن فرزند اول می توان مسئولیت های مختلفی را در زمینه نگهداری و مراقبت از نوزاد به او داد تا حس مراقبت از خواهر یا برادر در او رشد کند.
یکی از نکاتی که حساسیت فرزند اول را تشدید می کند این است که یکباره تمام لوازم و حتی اتاق او نصف و با فرزند جدید تقسیم می شود.
گاهی لوازم قدیمی فرزند اول به فرزند دوم داده می شود، در این گونه موارد لازم است توجه کنید، آیا کودک به آن لوازم دلبستگی دارد یا خیر؛ اگر دلبستگی وجود داشته باشد باید او را آماده کرد نه این که با زور و استفاده از جملات سرزنشی با او برخورد کرد.
لازم است از همان ابتدای بارداری، فرزند را برای تولد نوزاد آماده کرد و زمان تولد فرزند دوم نیز توجه کافی به فرزند اول داشت.
گاهی دیده می شود والدین به فرزند بزرگ تر می گویند که تو چون بزرگ تری، باید کوتاه بیایی! این مساله اگر به صورت سرزنشی و دستوری بیان شود، باعث می شود فرزند اول احساس خشم و ناراحتی کند و در زمان نبود مراقبت والدین رفتارهای خصمانه از خود بروز دهد.
فراموش نکنید که این تذکرات نیز باید به شیوه مطلوب به فرزند اول داده شود.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه