محافظت از پوست در هوای سرد چگونه باید باشد؟

محافظت از پوست در هوای سرد چگونه باید باشد؟

۱-پوست بدن خود را به خوبی مرطوب کنید
پوست های خشک معمولا حساس تر و آسیب پذیر تر از پوست های معمولی هستند .این شرایط به خصوص در فصول سرد تشدید می شود و نیاز به مراقبت های ویژه دارد؛یکی از این کار ها این است که از مصرف لوسیون ها و کرم های تجاری خودداری کرده و کرم هایی را جایگزین کنید که مواد و ترکیبات آنها طبیعی باشد.
هر روز صبح بعد از دوش گرفتن یا شستن دست و صورتتان ،مقداری کمی روغن نارگیل روی پوست بدنتان بمالید.روغن نارگیل حاوی مواد مغذی طبیعی مثل روغن روغن های اصلی ،پروتئین و ویتامین های A,C,Dو E می باشد که برای پوست بسیار مفید است .در ضمن کمک می کند تا پوستتان را مرطوب کند و از پیری زودرس جلوگیری کند.

 

۲-صورت خود را با آب معدنی بشویید
اگر پوست شما خشک است آن را با شیر آب نشویید،زیرا حاوی کلر،فلورید و سایر مواد ناخوشایند است.به جای آن از آب معدنی و یا لوسیون هایی که فاقد الکل هستند برای شستشوی صورتتان استفاده کنید.البته به خاطر داشته باشیدکه این کار را فقط افرادی انجام می دهندکه پوست های بسیار خشک و حساس دارند و باید مرتب آن را مرطوب نمایند.

 

۳-از صابون جوی دو سر استفاده کنید
به هنگام حمام کردن می توانید از صابون های ملایم استفاده کنید.افرادی که پوست های خشک دارند ،نباید پوست خود را زیاد کیسه بکشند.هفته ای یک بار از صابون ملایم جوی دو سر استفاده کنید تا بدون آسیب زدن به پوستتان، آن را تمییز کند.متخصصان پوست می گویند ؛افرتدی که پوست خشک دارند ؛نباید هرروز دوش بگیرند و هر بار که دوش می گیرند ،نباید زمان آن ۳ دقیقه بیشتر شود.بعد از دوش گرفتن نیز برای خشک کردن پوستتان ،حوله را محکم روی آن نکشید،بلکه آن را به نرمی انجام دهید.همچنین می توانید تا وقتی که پوستتان هنوز مرطوب هست و به طور کامل خشک نشده ،یک روغن طبیعی (زیتون-نارگیل و …) روی پوست خود بمالید.زانوها ،مچ پا و ساق هایتان را بیشتر روغن بمالید.

 

۴-در رژیم غذایی خود و نوع روغنی که مصرف می کنید،کمی تجدید نظر کنید
اگر پوستتان زیاد خشک ،پوسته پوسته و دچار خارش می شود و حتی درد می کند؛بیشتر در معرض ابتلا به اگزما و سایر بیماری های پوستی هستید؛بنابراین بهتر است در رژیم غذلیی خود کمی تغییر ایجاد کنید.خوردن ماهی ها ی آب سرد،امگا ۳ موجود در تخم مرغ ،روغن نارگیل ،روغن سبوس و کره خالص را بیفزایید.

 

۵-هوای محیط را مرطوب نگهدارید
در فصول سرد و خشک از دستگاه بخور استفاده کنید و آن را در اتاق خواب خود بگذارید.افزایش میزان رطوبت هوای محیط از خشکی پوستتان می کاهد.با رعایت این نکات خواهید دید که تا حد زیادی مشکل خشکی پوستتان برطرف می شود.

 

گردآوری : فراناز

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
عکس های دختر مدل خوش اندام اینستاگرامی ورزشکار (جایلین اوجیدا)
عکس های دختر مدل خوش اندام اینستاگرامی ورزشکار (جایلین اوجیدا)
مشاهده بیشتر