راه‌های ورزشی درمان صدمه دیدگی‌ شانه

مجموعه : ورزش درمانی
راه‌های ورزشی درمان صدمه دیدگی‌ شانه

به هنگام فعالیت های ورزشی مانند والیبال، فوتبال، اسکی و مانند اینها امکان صدمه دیدن بسیار است. یکی از شایع ترین صدمات در رفتگی شانه می باشد. روشهایی برای بهبودی سریعتر برای شما نوشته ایم. در موارد شدید در رفتگی، عروق و اعصاب ناحیه نیز درگیر می‌شوند. علامت اصلی در رفتگی شانه شامل دردشانه و قسمت فوقانی بازو می‌شود كه با حركت تشدید می‌شود.

 

آسیب دیدگی‌ ناحیه شانه مشکل شایع در بین ورزشکاران است آمارهای مختلف و راه‌های درمانی برای این مشکل ارائه شده‌اند.

آسیب دیدگی‌ ناحیه شانه یکی ازمشکلاتی است که به دلیل پرتاب‌های مداوم و بالای سر ، کم شدن قدرت و استقامت عضلات ایجاد می‌شود .
در جلسه سالانه انجمن “ارتوپد” آمریکا و پزشکی ورزشی اطلاعات جدید راجع به فاکتورهای خطرساز و درمان‌های متداول این مشکل ارائه داده شد.
در مطالعات جدید انجام شده 95 بیمار بین هشت تا هفده سال مورد بررسی قرار گرفتند که آسیب دیدگی‌ و مشکل ناحیه شانه داشتند.
در بررسی‌های انجام شده بر روی این افراد مشخص شد که 97 درصد آنها بازیکنان بیسبال هستند و 50 درصد آنها تنها 12 یا 13 سال سن داشتند.
از 95 بیمار، 30 درصد آنها محدودیت حرکتی داشتند. این افراد شش تا دوازده ماه بعد از برگشتن به ورزش، سه برابر بیشتر در معرض آسیب دیدگی‌ بودند.
بررسی‌ها نشان داده است که 12 درصد از بیمارانی که درمان شدند، درد در ناحیه آرنج را نیز گزارش کرده‌اند و 10 درصد اعلام ضعف در ناحیه شانه کرده‌اند و هشت درصد مشکلات فیزیکی داشتند.
درمان‌هایی که به این افراد پیشنهاد شد عبارت بود از: استراحت در 98 درصد موارد، فیزیوتراپی در 79 درصد موارد، تغییر موقعیت و پست ورزشی در 25 درصد موارد.
متوسط زمان برای ریکاوری و بازگشت به ورزش بعد از این نوع آسیب دیدگی‌ 4.2 ماه است.

 

گردآوری : فراناز

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر