بهترین و جدیدترین رنگ برای آرایش صورت های مختلف

بهترین و جدیدترین رنگ برای آرایش صورت های مختلف

این گزارش را بخوانید تا بدانید چه تیپ چهره‌ای دارید و با استفاده از چه رنگ‌هایی می‌توانید بهترین و زیباترین چهره را برای خودتان بسازید.

 

 

به صورت هر خانمی یک رنگ آرایش می آید و اگر می خواهید که از آرایش صورت تان لذت کافی را ببرید و جذاب شوید بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست صورت و چهره شما باشند.

 

 

 آرایش كردن شاید یك كار شخصی به نظر برسد ولی یك هنر است و به مرور زمان، باتوجه بیشتر زنان به حفظ جوانی و شادابی چهره‌شان تبدیل به یك علم شده است؛ علمی كه اصول و قواعد خاص خودش را دارد.

 

 

حتما شما چند سالی است كه از لوازم آرایش استفاده می‌كنید و به تجربه به یك سری تكنیك‌های شخصی و رنگ‌های مناسب‌تر دست یافته‌اید و به این رنگ‌ها و روش‌ها عادت كرده‌اید ولی شاید آنها واقعا برازنده چهره شما نباشند و شما با انتخاب رنگی بهتر، بتوانید چهره‌ای زیباتر برای خود بسازید.

 

 

موهای تیره با صورت سبزه روشن

 

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

خاكستری زغالی، قهوه‌ای شكلاتی، صورتی كم‌رنگ، یاسی و آبی آسمانی به همراه ریمل مشكی

 
بهترین رنگ های  رژگونه:

اگر از سایه‌های روشن و رنگی استفاده می‌كنید، صورتی براق مناسب است اما اگر سایه تیره زده‌اید، رژگونه قهوه‌ای با ته‌رنگ قرمز مناسب‌تر است.

 

بهترین رنگ رژلب:

براق بدون رنگ، قهوه‌ای شكلاتی سوخته، صورتی كم‌رنگ و براق

 

شما برخلاف رگه‌های تیره چهره‌تان و سبزه‌رو بودن‌تان، چهره سردی دارید؛ به همین دلیل به جای رنگ‌های روشنی كه به افراد سبزه پیشنهاد می‌شود، سراغ سایه‌های رنگی بروید تا یك تضاد جذاب و زیبا روی چهره‌تان ایجاد كنید و از طرف دیگر به چهره‌تان رنگ بدهید. سایه‌های رنگی را با یك رژلب ساده و كم‌رنگ همراه كنید تا هماهنگی چهره‌تان به هم نریزد. اگر نمی‌خواهید از سایه‌های رنگی استفاده كنید، سایه تیره (از طیف خاكستری) با رژلب كم‌رنگ هم انتخاب خوبی برای شماست.

 

 

موهای تیره با صورت گرم

 

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

سبز زیتونی، قهوه‌ای شكلاتی، قرمز و نارنجی چرك

 

بهترین رنگ های رژگونه:

قهوه‌ای گندمی، صورتی براق در زمان‌های خستگی

 

بهترین رنگ های رژلب:

كشمشی، قهوه‌ای شكلاتی، قرمز و نارنجی

 

صاحبان این چهره‌های گرم باید با استفاده از رنگ‌های تیره در سایه، چهره خود را گرم‌تر نشان دهند تا به زیبایی و جذابیت چهره‌شان بیفزایند. اگر دارای چنین چهره‌ای هستید، در صورت خود دقت كنید. ته‌رنگی از سبز، آجری، خرمایی یا قهوه‌ای شكلاتی را در صورت‌تان می‌بینید؛ از همین رنگ‌ها باید در آرایش صورت‌تان استفاده كنید. برای استفاده مكرر و روزانه از رژگونه می‌توانید از رنگ قهوه‌ای گندمی برای رژگونه خود استفاده كنید اما هنگامی كه خسته هستید، سراغ رنگ صورتی گرم برای رژگونه بروید. خستگی چهره، فرد را زرد نشان می‌دهد؛ شما با رژگونه صورتی این زردی را از چهره خود دور می‌كنید.

 

 

چهره بلوند (موهای قهوه‌ای روشن با صورت گرم)

 

بهترین رنگ های سایه:

قهوه‌ای، طلایی و سبز براق و زرد ملایم

 

بهترین رنگ رژگونه:

قهوه‌ای گندمی

 

بهترین رنگ های  رژلب:

قهوه‌ای طلایی، صورتی چرك و برنز

 

اگر صورت شما ته‌رنگ زرد یا طلایی دارد، باید از رنگ‌های بنفش و صورتی پررنگ در انتخاب سایه خودداری كنید. این رنگ‌ها صورت شما را رنگ‌پریده نشان می‌دهند و باعث می‌شوند سیاهی و گودی دور چشم‌تان عمیق‌تر و پررنگ‌تر به نظر برسد. سایه‌های كم‌رنگ‌تر به صورت شما با موهای قهوه‌ای روشن لطافت بیشتری می‌دهند پس از سایه و رژگونه پررنگ در آرایش‌تان استفاده كنید. در استفاده از رژگونه هم دقت كنید چون رژگونه تیره، شما را مسن‌تر نشان می‌دهد. برای تكمیل آرایش‌تان مقدار كمی از رژگونه كم رنگ و برنز را روی استخوان گونه، سربینی و چانه بمالید تا چهره گرم و دلنشین شما را گرم‌تر و گیراتر نشان دهد.

 

 

موهای تیره با صورت بی‌رنگ

 

بهترین رنگ‌ها برای سایه:
 
خاكستری، مشكی و نقره‌ای

 

بهترین رنگ رژگونه:

صورتی

 

بهترین رنگ های رژلب:
 
صورتی گلی، قرمز خونی و ارغوانی

 

تضاد میان رنگ مو و رنگ چهره شما بهترین امكان برای انجام یك آرایش كامل است. شما می‌توانید آرایش كامل چشم و رژلب پررنگ، هر دو را با هم روی چهره‌تان امتحان كنید. تضاد میان رنگ چشم و رنگ رژلب را برای یك آرایش خوب امتحان كنید. مثلا از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای شكلاتی و خاكستری برای سایه چشم استفاده كنید و رژلب گلی، قرمز خونی بمالید. این تضاد، چهره جذابی به شما می‌دهد. هرقدر بخواهید، می‌توانید آرایش چشم و رنگ رژلب‌تان را كم و زیاد ‌كنید ولی حواس‌تان باشد حتما از رژگونه صورتی چرك برای تكمیل آرایش‌تان استفاده كنید. این رنگ رژگونه برای جذاب كردن چهره شما ضروری است.

 

 

موهای قرمز با صورت بی‌رنگ

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

نارنجی، خاكی، سبز روشن و برنز

 

بهترین رنگ رژگونه:

صورتی چرك، رژگونه رنگ پوست با دانه‌های براق

 

بهترین رنگ های رژلب:

قرمز نارنجی، صورتی و آجری

 

موقرمز‌ها در آرایش باید از یك قانون ساده پیروی كنند؛ هرچه ساده‌تر، بهتر. برای آرایش چشم فقط از یك رنگ استفاده كنید؛ رژلب كم‌رنگی بمالید. اگر در این گروه جای دارید، سایه سبز، صورتی و رنگ‌های طیف قهوه‌ای به چهره شما می‌آید. ترجیحا از رژگونه استفاده نكنید ولی اگر به یك ‌مهمانی شب دعوت شده‌اید و باید آرایش كاملی داشته باشید، از صورتی چرك و رژگونه‌های براق‌كننده استفاده كنید. بهترین تركیب رنگ آرایشی برای خانم‌های موقرمز با صورت رنگ‌پریده، سایه سبز و قهوه‌ای با رژلب نارنجی و گلی است. بانوانی با این تیپ چهره بهتر است از ریمل‌های قهوه‌ای به جای ریمل مشكی استفاده كنند چون ریمل مشكی روی این تیپ چهره‌ها غیرطبیعی به نظر می‌رسد. از ریمل قهوه‌ای استفاده كنید و هیچ وقت ریمل را در آرایش‌تان فراموش نكنید چون مژه‌های شما رنگ خاصی ندارد و این ریمل به چشم‌های شما جذابیت می‌دهد.

 

 

 

چهره بلوند (موهای روشن با صورت سرد)

 

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

خاكستری زغالی، آبی آسمانی، یاسی و گوجه‌ای. ریمل خاكستری برای این افراد بهتر از ریمل‌های مشكی است.
 

بهترین رنگ رژگونه:

صورتی ملایم

 

بهترین رنگ های رژلب:

صورتی كم رنگ، یاسی، قهوه‌ای با ته‌رنگ صورتی

 

بزرگترین اشتباه برای چهره‌های بلوند سرد، استفاده از رنگ‌های زرد و نارنجی در آرایش است. چهره‌های بلوند با این رنگ‌ها بیمارگونه به نظر می‌رسند. البته این تیپ چهره در میان ایرانیان زیاد نیست و اغلب بانوهای ایرانی چهره ای گرم دارند ولی خانم‌هایی كه با استفاده از مش مو و رنگ ابرو چهره خود را به تیپ بلوند سرد نزدیك می‌كنند، باید از این رنگ‌ها در آرایش استفاده كنند. چهره‌های بلوند سرد بهتر است به جای رنگ‌های تند زرد و نارنجی از رنگ‌های خنك خاكستری، آبی و صورتی در آرایش خود استفاده كنند تا چهره‌شان جذاب‌تر به نظر برسد. از طرف دیگر مراقب باشید با استفاده بیش از حد از رنگ‌های خنك، چهره‌تان را رنگ‌ورو رفته نكنید.  اگر می‌خواهید چشم‌های كم‌آرایش و لب‌های بی‌رنگی داشته باشید، به‌طور مفصل از ریمل استفاده كنید. آخرین قدم در آرایش چهره‌های بلوند هم استفاده از یك رژگونه ملایم و كم‌رنگ است. اگر چهره بلوند سردی دارید، هیچ وقت سراغ رژگونه‌ای پررنگ‌تر از صورتی ملایم نروید.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر