قوانین جالب و عجیب غریب رانندگی در کشورهای مختلف

قوانین جالب و عجیب غریب رانندگی در کشورهای مختلف

قوانین جالب اما عجیب و غریب رانندگی در کشورهای مختلف دنیا را در ادامه این مطلب جذاب می خوانید.

 

 

آمريكا
در امريكا نيز قانون هاي عجيب هست. در مونتانا حمل گوسفند در كاميون بدون حضور فردي به عنوان ناظر غيرقانوني است. در نوادا نيز حمل شتر در بزرگراه ها غير قانوني است. در برخي ايالت هاي امريكا وقتي در چهارراهي چراغ راهنمايي و رانندگي ندارد، حق تقدم با كسي است كه زودتر رسيده است. در واقع وقتي رانندگان به چهارراه مي رسند بايد كاملاتوقف كنند و بعد به حافظه شان فشار بياورند تا يادشان بيايد كه كدام يك زودتر رسيدند و سپس با رعايت حق تقدم عبور كنند.

 

 

اتريش
اگر به مركز شهر وين رانندگي كنيد، يك علامت راهنمايي و رانندگي خواهيد ديد كه تصوير بوق زدن ممنوع را دارد. در اين بخش از شهر تحت هيچ شرايطي حق نداريد بوق بزنيد و الاجريمه خواهيد شد.

 

 

يونان
پليس يونان واقعا در برابر پارك غيرقانوني خودرو كم تحمل است. آنها مي توانند پلاك خودرويي را كه غيرقانوني پارك كرده است، مصادره كنند.

 

 

قبرس
وقتي در قبرس رانندگي مي كنيد توصيه مي شود يك كاغذ برداشته و روي آن غذا، نوشيدني و بوق بنويسيد و روي داشبورد بچسبانيد. اين كار باعث مي شود فراموش نكنيد موقع رانندگي، خوردن و نوشيدن و بوق زدن ممنوع است. بوق زدن نيز نه تنها نزديك بيمارستان ها بلكه در منطقه مسكوني نيز ممنوع است مگر اينكه يك مورد كاملاضروري پيش بيايد. (قابل توجه رانندگان عزيز تهراني كه كلادست شان از روي بوق برداشته نمي شود). علاوه بر اين اگر راننده با دست و صورتش براي ديگران شكلك هاي غيراخلاقي درآورد يا حتي دست خود را از خودرو بيرون آورد حتما جريمه خواهد شد و همچنين نيم ساعت قبل از غروب تا نيم ساعت بعد از طلوع خورشيد، چراغ هاي خودرو بايد روشن شو د.

 

 

ژاپن
ژاپني ها در جهان به مودب بودن بسيار معروف هستند و اين مورد در قوانين راهنمايي و رانندگي شان نيز ديده مي شود. در اين كشور اگر هنگام عبور با ماشين، آب موجود در جاده روي عابر پياده پاشيده شود، راننده آن خودرو جريمه خواهد شد.

 

 

اسپانيا
يك قانون عجيب در برخي شهرهاي اسپانيا وجود دارد كه توضيحي منطقي نمي توان درباره آن پيدا كرد و آن، اين است كه در اين شهرها، روزهاي فرد اگر قصد پارك كردن خودروي تان را داريد بايد مقابل خانه هايي با پلاك هاي فرد پارك كنيد و روزهاي زوج مقابل خانه هاي با پلاك زوج!البته قانون ديگرشان به نظر منطقي مي آيد و آن، اين است افرادي كه چشم هاي شان بسيار ضعيف است و مجبور به عينك هاي ذره بيني به ويژه ضخيم هستند بايد يك عينك اضافي در خودروي شان داشته باشند، در غير اين صورت جريمه خواهند شد.

 

 

كاستاريكا
در اين كشور اگر كسي حين رانندگي نوشيدني الكلي بنوشد و رانندگي كند، مشكلي برايش پيش نمي آيد، اما اگر تصادف كند و الكل خونش از حد مجاز بالاتر باشد، جريمه نقدي نمي شود، او يكراست به زندان مي رود.

 

 

آفريقای جنوبی
در آفريقاي جنوبي، اگر در جاده اي، چوپان و گله اي حضور داشته باشد حق تقدم با اوست. راننده بايد خودروي خود را متوقف كند تا چوپان گله خود را از ميان جاده عبور دهد، در غير اين صورت جريمه خواهد شد.

 

 

فرانسه
در فرانسه رانندگان مجبور هستند در خودروي خود مانند شركت هاي بيمه دستگاه تشخيص مصرف نوشيدني الكلي داشته باشند.

 

 

روسيه
رانندگي با خودروي كثيف در حدي كه بتوانيد روي آن عكس كشيده يا مطلبي بنويسيد ممنوع است و بدون ترديد جريمه مي شويد. درضمن كسي حق ندارد خودرو اش را در ملاعام بشويد و بايد خودروي خود را به كارواش ببرد.

 

 

آلمان
مراقب باشيد باك بنزين تان خالي نشود زيرا به شدت براي تان گران تمام مي شود. درواقع در آلمان يكي از جرايم سنگين رانندگي به تمام كردن بنزين در بزرگراه ها مربوط مي شود. اگر بنزين خودروي تان تمام شد و سپس مجبور شويد از خودروي تان پياده شده و مسيري را پياده روي كنيد، علاوه بر اينكه به دليل خالي بودن باك بنزين و بي توجهي به آن جريمه مي شويد بلكه بايد براي پياده روي در بزرگراه و به خطر انداختن جان خود و ديگران نيز جريمه بپردازيد.

 

 

بلژیک

در بلژيك درست به عكس سختگيري هاي سوييس دوچرخه سوارها مي توانند در هر جهت حتي در خيابان هاي يكطرفه دوچرخه سواري كنند و كسي با آنها كاري نداشته باشد.

 

 

سوئیس

سوييس دوست دارد همه چيز را متفاوت از ديگر كشورهاي دنيا انجام دهد. هركس در اين كشور قصد دوچرخه سواري دارد بايد بيمه سالانه خريداري كرده و بر چسب آن را به دوچرخه اش نصب كند.

 

 

دانمارک
بررسي زير خودرو پيش از رانندگي براي كساني كه دليل خوبي دارند براي ترسيدن از احتمال وجود بمبي زير خودروي شان كاملاطبيعي است مانند وضع افسرهاي پليس ايرلند شمالي اما در دانمارك قانوني هست كه راننده را پيش از حركت موظف مي كند زير خودرو اش را حتما نگاه كند كه مبادا كسي زير آن خوابيده باشد!همچنين در اين كشور و كشورهاي چك و سوئد بايد هنگام رانندگي در روز روشن، از نور بالااستفاده شود. در حقيقت تحقيقات نشان داده است هنگامي كه برخي خودروها از نور بالااستفاده مي كنند، ساير رانندگان حواس خود را به وسايل نقليه اطراف بيشتر جمع مي كنند، به اين ترتيب آمار تصادفات كاهش مي يابد.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
مشاهده بیشتر