آیا ژنتیک در رفتار خشونت آمیز انسان نقشی دارد؟

آیا ژنتیک در رفتار خشونت آمیز انسان نقشی دارد؟

حداقل 4 تا 10 درصد جرایم خشونت آمیز در فنلاند توسط افرادی با این گونه ژنتیکی صورت می گیرد.

به گزارش فراناز، تجزیه و تحلیل ژنتیکی 900 مجرم فنلاندی نشان می دهد که دو ژن در بدن انسان با جرم و جنایت خشونت آمیز در ارتباط هستند. سابقه رفتار خشونت آمیز در افرادی که این ژن را در بدن خود دارند، 13 برابر بیشتر از سایرین است.
در ادامه تحقیقات آمده است که حداقل 4 تا 10 درصد جرایم خشونت آمیز در فنلاند توسط افرادی با این گونه ژنتیکی صورت می گیرد.
محققان احتمال می دهند که گونه های ژنتیکی دیگر هم در بروز رفتار خشونت آمیز و جرم و جنایت موثر هستند.
محققان بر این باورند که نمی توان با قطعیت گفت که تمام افراد دارای این ژن، به جرایم خشونت آمیز دست می زنند؛ ولی دراکثر متهمان این ژن دیده شده است.
این دو ژن MAOA و CDH13 نام دارند. ژن MAOA با آنزیم مونوآمین اکسیداز در ارتباط است که نقش مهمی در کنترل دوپامین و سروتونین مغز دارند و ژن CDH13 با سوء مصرف مواد مخدر مرتبط است.
علاه بر کدهای ژنتیکی، عوامل محیطی نیز در ارتکاب به جرم موثر هستند.
به گزارش فراناز نتایج این تحقیقات در نشریه Molecular Psychiatry منتشر شده است.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه