آیا جنین در رحم مادر شیر می خورد؟

آیا جنین در رحم مادر شیر می خورد؟

آیا جنین در رحم مادر شیر می خورد؟ آیا شیر خوردن جنین در رحم طبیعی است و واقعیت دارد؟ آیا امکان دارد جنین در رحم مادر هم قبل از تولد شیر بخورد؟ دانشمندان دانشگاه منچستر دریافته‌اند که مادر در طول 11 هفته اول بارداری، پروتئین‌ها و قندهایی مانند گلیکوژن را در رحم خود ترشح می‌کند که به شیر رحم برای جنین تعبیر شده است. این شیر یا histiotrophe توسط جفت جذب شده و به ارائه انرژی و اجزای سازنده بیوشیمیایی برای کمک به رشد جنین می‌پردازد، زیرا خود جنین در این مرحله برای دریافت مواد مغذی از بند ناف، بسیار کوچک است.

 

به گزارش فراناز محققان در این تحقیق از بافت رحم، جفت و جنین اهدا شده توسط زنانی که عمل سقط را انجام داده بودند، استفاده کردند. این نمونه‌ها برای مشاهده محل حضور گلیکوژن در بافت‌ها و در مراحل مختلف بارداری رنگ‌آمیزی شدند. محققان دریافتند که این مولکول قندی که به عنوان راهی برای ذخیره انرژی در بدن استفاده می‌شود، به میزان زیادی در پوشش داخلی رحم وجود دارد. در آنجا، این قند به مولکول‌های کوچکتر مانند گلوکز تجزیه شده و به درون حفره‌ای بین پوشش داخلی رحم و جفت موسوم به فضای intervillous ترشح می‌شود.

 

این سلول‌ها همچنین مقادیر زیادی از قطعات پروتئین قندی موسوم به گلیکوپروتئین‌ها را تولید می‌کنند که برخی از آن‌ها در حفاظت از سلول‌ها در برابر عفونت‌ها نقش ایفا می‌کنند. پس از 11 هفته که جنین به اندازه کافی برای دریافت مواد مغذی از طریق بند ناف بزرگ شده، سطوح این ترشحات کاهش می‌یابد. این یافته‌ها می‌تواند به ارتقای درمان‌های لقاح خارج رحمی کمک کرده و درک بهتری در مورد چگونگی تاثیر رژیم مادر بر چاقی و دیابت در زندگی آینده کودک ارائه خواهد داد.

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!