لیست افراد پولدار و ثروتمند در کشورهای مختلف جهان

لیست افراد پولدار و ثروتمند در کشورهای مختلف جهان

جالب اینجاست که در کل افراد ثروتمند و پولدار در جهان 197 نفر زن وجود دارد. در جهان 1826 میلیونر وجود دارد که از این تعداد 197 نفر زن هستند. چین از جمله کشورهایی است که بیش ترین ثروتمندان را دارد. اما در این مقاله، کشورهایی که بیش ترین زنان ثروتمند جهان را دارند، به ترتیب نام برده شده اند.

 

فراناز، این فهرست را یکی از گروه های شبکه های تجاری بریتانیایی با بررسی آمار ثروتمندان فوربس در ۲۰۱۵، استخراج کرده است. این اطلاعات طبق آخرین به روز رسانی ها در ماه جولای به دست آمده و ۱۰ کشوری را که در قشر ثروتمندش، برابری جنسیتی به طور چشم گیری به چشم می خورد مشخص کرده است.

 

 

شیلی
تعداد زنان ثروتمند:۲
تعداد مردان ثروتمند:۴
درصد زنان ثروتمند: ۵۰%
شیلی مقصدی بارور برای ثروتمندان جهان به شمار می رود و این را مدیون منابع غنی است. از بین چهار ثروتمند شیلیایی، دو نفر زن هستند که یکی از آن ها ایریس فونتبنا، ثروتمندترین فرد در شیلی است. وی ثروتی معادل ۲۲.۷ میلیارد دلار(۷.۵ میلیارد پوند) دارد. خانواده وی مالک بزرگ ترین معادن مس جهان (شرکت انتوفاگاستا) و دومین بانک بزرگ شیلی می باشند. علاوه بر آن، بزرگ ترین شرکت کشتی رانی آمریکای لاتین نیز، متعلق به این خانواده است.

 

 

موناکو
تعداد زنان ثروتمند: ۱
تعداد مردان ثروتمند:۲
درصد زنان ثروتمند: ۵۰%
موناکو برای ثروتمندان جهان مکانی پرجاذبه است. با وجود این، این کشور فقط دو فرد ثروتمند سرشناس دارد که یکی از آن ها بیوه یک بانک دار، لیلی سافرا است. او با ارثی که از چهارمین همسرش به او رسیده است، ثروتی با ارزش خالص ۱.۲۹میلیارد دلار(۸۲۷ میلیون دلار) دارد.

 

 

ترکیه
تعداد زنان ثروتمند: ۸
تعداد مردان ثروتمند: ۲۴
درصد زنان ثروتمند: ۲۵%
از میان ثروتمندان ترکیه، ۸ نفر از آنان زن هستند و جالب است بدانید که از این ۸ میلیاردر زن، سرا سابانجی، با ۳۹سال سن، جوان ترین زن جهان نیز هست. شرکت خانواده سابانجی، سابانجی هولدینگز، در بورس اوراق بهادار و تجارت استانبول در بخش های متعددی از جمله بیمه، انرژی و معاملات فعالیت دارد. خانم سابانجی ثروتی معادل ۱ میلیارد دلار(۶۴۲ میلیون پوند) دارد.

 

 

اسپانیا
تعداد زنان ثروتمند: ۵
تعداد مردان ثروتمند: ۱۶
درصد زنان ثروتمند: ۲۳.۸۱%
با وجود سالیان طولانی رکود از بحران اعتباری-مالی سال ۲۰۰۸، اسپانیا هنوز هم توانسته است ۱۶ نفر از ثروتمندترین های جهان را در خود جای دهد.

 

 

کره جنوبی
تعداد زنان ثروتمند: ۶
تعداد مردان ثروتمند: ۲۴
درصد زنان ثروتمند: ۲۰%
کره جنوبی با استقبال و پذیرش صنعت پیشرفته امروزی، در طول ۴۰ سال اخیر، اقتصادش را دگرگون کرده است. ثروت شهروندان کره ای نیز روندی رو به رشد را طی می کند و این کشور با سرعتی باور نکردنی به یکی از بزرگ ترین بازارهای مُد و کالاهای لوکس جهان تبدیل می شود. احتمالا وجود ۶ زن ثروتمند در این کشور دیگر چندان تعجب آور نیست.

 

 

آنگولا
تعداد زنان ثروتمند: ۱
تعداد مردان ثروتمند: ۰
درصد زنان ثروتمند: ۱۰۰%
آنگولا با داشتن تنها یک زن ثروتمند، ایزابل دو سانتوس، دختر رئیس جمهور آنگولا خوزه ادواردو دو سانتوس، در بالای این فهرست قرار می گیرد. تا چندی پیش، او با ثروتی که حدود ۳.۳ میلیارد دلار( ۲.۳ میلیارد پوند) تخمین زده شده است، تنها زن ثروتمند آفریقا محسوب می شد. به گزارش فوربس، ثروت او از سهام های بیشماری که پدرش در شرکت های مختلف به وی انتقال داده است نشات می گیرد.

 

 

پرو
تعداد زنان ثروتمند: ۲
تعداد مردان ثروتمند: ۴
درصد ثروتمندان: ۵۰%
آنا ماریا و رُزا، خواهران خانواده برسشیا، هر یک ثروتی به ارزش خالص ۱.۳۵ میلیارد دلار دارند. آن ها ثروتشان را مدیون سهم ۳۰ درصدی شان از گروه برسشیا هستند. این شرکت در زمینه های ماهیگیری، هتلداری و بخش های مالی فعالیت می کند. بنیان گزار این شرکت، ماریو برسشیا، بعد از مرگش در سال ۲۰۱۳ سهامش را به نسل های بعدش انتقال داد.

 

 

سوئیس
تعداد زنان ثروتمند: ۸
تعداد مردان ثروتمند:۲۰
درصد زنان ثروتمند: ۲۷.۵۹%
سوئیس، برای ثروتمندان یک قطب محسوب می شود. از بین شهروندان سوئیسی، ۳۹۵۰۰۰ نفر میلیونر و ۲۰ نفر میلیاردر محسوب می شوند. بیش از یک چهارم این تعداد، زنان هستند. از جمله آن ها، کریستی برتارلی با ثروت ۱۴.۵ میلیارد دلاری(۹.۷۵ میلیارد پوند) است.

 

 

برزیل
تعداد زنان ثروتمند: ۱۳
تعداد مردان ثروتمند: ۴۱
درصد زنان ثروتمند: ۲۴.۰۷%
سهم برزیل از ثروتمندترین های جهان، ۵۴ نفر است. در بین این ۵۴ نفر، نام ادواردو ساورین، از بنیان گذاران شبکه اجتماعی فیس بوک نیز به چشم می خورد. تقریبا یک چهارم از این ثروتمندان، زنان هستند. دیرچه ناوارو د کامارگو، مالک برند تجاری معروف هاوایاناس فلیپ فلاپ، پس از مرگش در سال ۲۰۱۳، با به جای گذاشتن ثروتی معادل ۱۱.۵ میلیارد دلار(۷.۴ میلیارد پوند) دخترانش رنه تا، رجینا و روزانا را یک شبه به ثروتمندترین زنان اسپانیا تبدیل کرد.

 

 

سوئد
تعداد زنان ثروتمند: ۵
تعداد مردان ثروتمند: ۱۸
درصد زنان ثروتمند: ۲۱.۷۴%
نیروی کار متخصص و نظام سرمایه داری فوق پیشرفته، سوئد را به پنجمین کشور برتر دنیا از دیدگاه تجارت تبدیل کرده است. بنابراین جای تعجب نیست که بریجیت روسینگ، از خانواده بسته بندی محصولات غذایی تترا لاوال، ثروتی معادل ۱۴ میلیارد دلار(۹ میلیارد پوند) اندوخته است.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر)
مشاهده بیشتر