جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان وجود دارد که تابحال بشر نتوانسته در آن سکونت کند. در ادامه با این جزیره های شگفت آور آشنا می شوید.

 

این جزیره ها واقعا جالب و قابل توجه هستند اما به دلایل زیست محیطی قابل سکونت نیستند. موضوع گیر افتادن در یک جزیره غیر مسکونی،الهام بخش بسیاری از فیلم ها و رمان ها مانند فیلم دور افتاده و مجموعه تلویزیونی لاست می باشد. با این حال داستان ناب جزیره متروکه، رمان رابینسون کروزو اثر دانیل دفو در سال 1719 بود.

 

 

به احتمال زیاد داستان رابینسون کروزو تحت تاثیر زندگی واقعی الکساندر سلکرک و ملوان سُتیش که چهار سال به عنوان گمشده در یک جزیره غیر مسکونی دور افتاده زندگی می کردند بوده است. جزیره ای به نام مَس تیرا (Más a Tierra) در سال 1966 به رابینسون کروزو تغییر نام داد.

 

 

این جزیره حدود 600 نفر جمعیت دارد، و حتی شامل وسایل مدرن و به روز مانند اتصال به اینترنت ماهواره ای و فرودگاه می شود. با این حال جزیره های غیر مسکونی واقعی هنوز هم یافت می شوند و همواره الهام بخش نویسندگان، فیلم سازان و وبلاگ نویسان هستند.

 

 

مو کو آنگ تانگ (Mu Ko Ang Thong)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

مو کو آنگ تانگ مجمع الجزایر زیبا از حدود 40 جزیره در خلیج تایلند است. آنگ تانگ به عنوان کاسه ای از طلا ترجمه می شود، در حالی که مو کو به سادگی به معنای گروهی از جزیره ها است. بسیاری از جزیره های سنگ آهکی با جنگل های مناطق استوایی و افزایش دریا به حالت صخره سنگ های شگرف و عجیب و غریب ، پوشیده شده اند. کشف سواحل شنی سفید رنگ و غواصی در میان باغ های مرجانی کم عمق ، سفر یک روزه محبوبی را در کو سامویی به وجود می آورد. به جز کو پالوآی (Ko Paluay) که توسط کولی های دریا که از طریق ماهی گیری کسب در آمد می کنند ، تمام جزیره ها غیر مسکونی و توسعه نیافته هستند.

 

 

جزیره کوکوس (Cocos Island)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

جزیره کوکوس در 300 مایلی کاستاریکا (Costa Rica) ، سواحل اقیانوس آرام قرار دارد. این جزیره پوشیده شده از جنگل عمدتا غیر مسکونی می باشد. گردشگران تنها از ساحل ها با کسب اجازه از پارک رنجرهای کاستاریکا (Costa Rican Park Rangers) (تنها افرادی  هستند که مجاز به زندگی در جزیره  هستند) می توانند استفاده کنند. این جزیره به عنوان یک مقصد شیرجه محبوب می باشد، اما مردم برای شکار گنج به اینجا رفت و آمد دارند. در قرن 19 چندین گنجینه پنهان توسط دزدان دریایی که شامل طلای اینکا از لیما می باشد در اینجا پنهان شد.

 

 

جزیره های ققنوس (Phoenix Islands)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

جزیره های ققنوس یک گروه از 8 جزیره و صخره های مرجانی زیر آب رفته وسط اقیانوس آرام می باشد. این مکان جدا شده یک بخش وسیع از کشورهای عضو اکوسیسیتم های دست نخورده و بکر است. صخره های مرجانی و جمعیت پرندگان عملا توسط بشر دست نخورده باقی مانده است. در سال 2008 دولت کریباتی (Kiribati) به طور رسمی کل گروه ققنوس و آب های اطراف آن را منطقه حفاظت شده اعلام کرد و آن به بزرگترین منطقه حفاظت شده دریایی در جهان تبدیل شد.

 

 

هرم بال (Ball`s Pyramid)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

هرم بال جزیره ای سنگی با 562 متر ارتفاع ، واقع در 20 کیلومتری جنوب شرقی جزیره لردهاو (Lord Howe Island) در اقیانوس آرام می باشد. هرم بال باقی مانده آتشفشانی می باشد که در حدود 7 میلیون سال پیش تشکیل شده است. اولین صعود موفق به قله در سال 1965 توسط یک تیم از کوهنوردان استرالیا صورت گرفت. یک سال قبل ، گروهی دیگر از کوهنوردان صخره ، لرد هاو را زمانی که تصور می شود حشرات چوبی منقرض شده بودند دوباره کشف کردند. آن ها به عنوان “کمیاب ترین حشرات” در جهان نامیده می شوند ، در حالی که کشف دوباره آن ها شامل کمتر از 30 عدد بود.

 

 

جزیره های مامانوکا (Mamanuca Islands)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

جزیره های مامانوکا * در فیجی ، یک مجمع الجزایر آتشفشانی در حدود 20 جزیره است. جزیره های مامانوکا با استراحتگاه های زیبا و سواحل شنی سفید رنگ، محبوب ترین مقصد تعطیلات فیجی می باشند. چندین جزیره مامانوکا غیر مسکونی هستند و معمولا هیچ منبع طبیعی آبی در اینجا وجود ندارد، معروف ترین جزیره غیر مسکونی در گروه ، مُنوریکی کوچک (tiny Monuriki) می باشد که محل اصلی تولید فیلم دورافتاده در سال 2000 بود.

 

 

جزیره های صخره ای (Rock Islands)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

جزیره های صخره ای یا جزایر راک آثاری باستانی از جزیره های مرجانی هستند که به شکل 250 تا 300 جزیره در جنوب تالاب پالائو (Palau’s Lagoon) در آمدند. جزیره ها در بیشتر قسمت ها غیر مسکونی می باشند و به خاطر سواحل، تالاب های آبی و اشکال عجیب و غریب بسیاری از جزیره ها معروف می باشند. همچنین جزیره های صخره ای دارای دریاچه معروف عروس دریایی هستند، عروس دریایی (Jellyfish) که نیش بسیار ضعیفی دارد و غواصان با امنیت می توانند شنا کنند.

 

 

آلدابرا (Aldabra)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

آلدابرا یکی از جزیره های بیرونی سیشل (Seychelles) می باشد که بیش از 1100 کیلومتر از ماهه (Mahé) ، بزرگترین جزیره سیشل که به سواحل آفریقا نزدیک است فاصله دارد. این دومین جزیره مرجانی در جهان بعد از کریتیماتی (Kiritimati) است. با توجه به مشکلات دسترسی و جدایی این جزیره مرجانی، آلدابرا عملا توسط بشر دست نخورده باقی مانده است، در نتیجه بیش از 152000 لاک پشت غول پیکر، بزرگترین جمعت خزندگان جهان را در خود حفظ کرده است. آنها با طول عمر متوسط 100 سال یا بیشتر یکی از طولانی ترین (طول عمر بالا) موجودات زنده در جهان هستند. همچنین این جزیره مرجانی به خاطر داشتن خرچنگ نارگیلی (Coconut crab) ، بزرگترین خرچنگ در جهان ، کوسه ها، هشت پاها، کوترماهیان (Barracuda) و به عنوان یک منطقه پرورشی برای پرورش لاک پشت سبز و منقار دار شناخته شده می باشد.

 

 

جزیره های کویر مالدیو (Maldives Desert Islands)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

مالدیو یک مجمع الجزایر از 1190 جزیره مرجانی می باشد که به 26 گروه تقسیم شده است. افراد محلی مالدیو تنها در 200 جزیره سکونت دارند در حالی که تنها 5 جزیره جمعیتی بیش از 3000 نفر دارد. جزیره بسیار شلوغ ماله (Malé) محل زندگی 26 درصد از مالدیوی ها می باشد. از جزیره های باقی مانده 88 عدد به عنوان استراحتگاه های توریستی توسعه یافتند و بقیه غیر مسکونی ماندند. در واقع ، مالدیو جزیره های غیر مسکونی بسیار کوچکی دارد که هر استراحتگاه خدمات مخصوص به خودش را ارائه می دهد.

 

 

جزیره تِتپَر (Tetepare Island)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

تِتپَر بخشی از جزیره سُلُمون (Solomon Islands) و بزرگترین جزیره غیر مسکونی در جنوب اقیانوس آرام است. این جزیره ناهموار و طولانی با جنگل های انبوه و دشت های بکر پوشیده شده و حاشیه ای از صخره های مرجانی دارد. ساکنان اصلی این جزیره در روستاهای پراکنده در سراسر جزیره زندگی و با یک زبان مشخص صحبت می کنند. به دلایل نامشخص جزیره حدود 200 سال پیش رها شده و بازماندگان در بخش های دیگر جزیره سُلُمون زندگی می کنند. آن ها یک مجمع برای نگهداری از تِتپَر در حالت اصلی خود تشکیل داده اند و به گردشگران اجازه می دهند از این جزیره بازدید کنند.

 

 

جزیره های اوکلند (Auckland islands)

 

جزایر سحرآمیز و بسیار زیبا در سراسر جهان (تصاویر)

 

جزیره های اوکلند ، مجمع الجزایر زیر مجموعه قطب جنوب نیوزلند را تشکیل می دهند. ردپای سکونت در جزیره های پلی نزی * (Polynesia) احتمالا به قرن 13 باز می گردد ، که توسط باستان شناسان در جزیره ایندِربای (Enderby Island) کشف شده بود. این جنوبی ترین محل سکونت است که تاکنون توسط پلی نزی ها کشف شده است. در سال 1806 جزیره های غیر مسکونی دوباره توسط کشتی صید نهنگ ، که آنها را خالی از سکنه یافتند کشف شد.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
8 نکته مهم درباره ارگاسم زنان
8 نکته مهم درباره ارگاسم زنان
مشاهده بیشتر