دلیل علمی بیشتر حرف زدن زنان نسبت به مردان

دلیل علمی بیشتر حرف زدن زنان نسبت به مردان

دلیل علمی بیشتر حرف زدن زنان نسبت به مردان چیست؟ آیا تابحال به چنین چیزی فکر کرده بودید؟ اگر شما هم مغزتان به چالش کشیده شد و کنجکاو این موضوع شدید این مطلب پورتال فراناز را تا انتها بخوانید و لذت ببرید.

 

تحقیقات جدید نشان داده که کمبود نوعی پروتئین در زنان عامل بیشتر حرف زدن آن ها نسبت به مردان می باشد.

 

به همه ما ثابت شده است که زن ها پرحرف تر از مردها هستند. کافیست جمع و مهمانی های دو جنس را مقایسه کنیم.زنان به طور میانگین در حدود ۲۰هزار کلمه در روز حرف می‌زنند. در حالیکه مردها به طور میانگین تا ۷هزار کلمه در روز صحبت می‌کنند. آمار ازاین هم جالبتر می‌شود وقتی بفهمید یک زن پرحرف در روز تا پنج میلیون کلمه بیشتر از جنس مخالف کم‌حرف خودش صحبت می‌کند.دلیل این اتفاق مدتها برای دانشمندان ناشناخته بود به همین دلیل دانشمندان دانشگاه مریلند به دنبال یافتن پاسخ علمی و بیولوژیکی این تفاوت فاحش دست به کار شدند.

 

سایت فراناز:تیم عصب‌شناسان و روانشناسان به سرپرستی مارگارت مک‌کارتی،در موش‌ها نوعی پروتئین به نام فاکسپ۲ FOXSP۲ یافتند که به سیستم صوتی آنها مربوط می‌شد. موش‌های نر به نسبت موش‌های ماده میزان بیشتری از این پروتئین در مغز داشتند. هنگامی که دانشمندان میزان تولید این پروتئین را در مغز آنها کاهش دادند، موش‌های نر تازه به دنیا آمده کمتر صدا تولید می‌کردند. قدم بعدی امتحان کردن این فرضیه روی انسان بود. که بر اساس آن محققان روی ۱۰ کودک با میانگین سنی ۳ تا ۵ سال میزان این پروتئین را بررسی کردند.

 

نتیجه این بود که کودکان دختر ۳۰درصد بیشتر از این پروتئین در آن قسمت از مغز که مختص زبان است داشتند. ارتباط این آزمایش کاملا واضح است. در مورد موشها این موش‌های نر هستند که میزان بیشتری پروتئین فاکسپ دارند و به همان اندازه سر و صدای بیشتری تولید می‌کنند. اما در مورد انسان زنان میزان بیشتری از این پروتئین در مغز خود دارند و از مردها پرحرف‌ترند.

 

به این صورت بود که محققان نتیجه‌گرفتند میزان این نوع پروتئین با میزان حرف زدن دو جنس ارتباط دارد. هرچند دانشمندان معتقدند این تنها عامل توضیح‌دهنده این ماجرا نیست اما به اعتقاد آنها می‌تواند اولین دلیل علمی برای این قضیه باشدو به حتم باید بقیه عوامل روانشناسی و جامعه شناسی برای این ماجرا که چرا زن‌ها بیشتر حرف می‌زنند را نیز در نظر گرفت.

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه