درخت اسرارآمیز که دانشمندان راگیج ومبهوت کرد(عکس)

درخت اسرارآمیز که دانشمندان راگیج ومبهوت کرد(عکس)

ناشناخته بودن این درخت و دانه هایش تا آن حد بوده که افسانه هایی نیز برای آن ساخته اند که البته هیچ مبنای علمی ندارد.

 

درختی عجیب که دانه هایش در زیر برگ هایش می روید در جزایر دورافتاده اقیانوس هند می روید و از این حیث که رویش آنها در خاکی صورت می گیرد که ترکیبات لازم در آن چندان غنی نیست ، دانشمندان را به فکر فرو برده است.

 

این دانه ها که به نوعی درخت از خانواده خرما تعلق دارد نه تنها وزن قابل توجهی دارند و در برخی موارد تا 25 کیلوگرم نیز گزارش شده است بلکه تا نیم متر هم قطر دارند که از این حیث در دنیا رقیبی برای آنها وجود ندارد یا حداقل تاکنون کشف نشده است.

 

ناشناخته بودن این درخت و دانه هایش تا آن حد بوده که افسانه هایی نیز برای آن ساخته اند که البته هیچ مبنای علمی ندارد.

 

استفان بلک مور از مرکز گیاه شناسی سلطنتی بوتانیک ادینبورگ در بریتانیا می گوید: این درخت تنها درختی در جهان است که خرس پاندا و ببر می توانند از آن بالا بروند! احتمالا اشاره وی درخصوص چنین مقایسه ای مربوط به استحکام تنه این درخت می شود.

 

محققان دانشگاه فنی Darmstadt در آلمان در ماه های اخیر بررسی دقیقی بر روی برگ، تنه، شکوفه و دانه های این درخت انجاج داده اند.  آنها متوجه شده اند که برگ های این درخت در قیاس با سایر درختان حاوی یک سوم ترکیبات فسفر و نیتروژن است.

 

نکته جالب توجه دیگر این است که درخت بر اساس یک مکانیسم عجیب و حیرت انگیز، ترکیبات غنی و مؤثر را از برگ های پیر و در آستانه جدا شدن استخراج کرده و مورد استفاده مجدد در سایر بخش هایش قرار می دهد.

 

محققان بر این باورند که این مکانیسم عجیب نقش اصلی را در تولید و بارورسازی دانه هایی به این بزرگی ایفا می کند.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه