بیماری‌های کلیوی مردم به صورت رایگان تشخیص داده می شود

بیماری‌های کلیوی مردم به صورت رایگان تشخیص داده می شود

آموزش و پرورش نیز در زمینه غربالگری و آموزش بیماری کلیوی به کمک انجمن حمایت از این بیماران آمده است.

داریوش آرمان، معاون ارتباطات و بین‌الملل انجمن خیریه بیماران کلیوی گفت: از ۲۳ آبان ماه سال جاری در کشور انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در برنامه ویژه‌ای با همکاری شهرداری‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور پیرامون هفته حمایت از این بیماران برگزار می‌کند.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته حمایت ازبیماران کلیوی، توجه دادن مردم به موضوع پیشگیری از بیماری کلیوی است، بررسی مداوم قند خون و فشار خون در پیشگیری از بروز این بیماری تاثیر می‌گذارد.
معاون ارتباطات و بین‌الملل انجمن خیریه بیماران کلیوی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد جامعه در معرض بیماری کلیوی هستند، اظهار داشت: اکثر افراد جامعه به دیابت و فشار خون مبتلا هستند که با این آزمایش ساده به منظور تشخیص این ریز فاکتورهای ابتلا به بیماری کلیه می‌تواند این بیماری را تشخیص داد به منظور آشنایی مردم با این مسئله در استانهایی که کلینیک کلیه وجود دارد مردم به طور رایگان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
آرمان ادامه داد: در طول این هفته از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه سال جاری در کلینیک شفا تهران وابسته به انجمن حمایت از بیماران کلیوی مردم تهران نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا وجود بیماری کلیه در آن‌ها تشخیص داده شود، همچنین این انجمن با کمک شهرداری‌ها، پوستر و بنر هفته حمایت از بیماران کلیوی را تهیه و در سطح شهر نصب کرده است.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش نیز در زمینه غربالگری و آموزش بیماری کلیوی به کمک انجمن حمایت از این بیماران آمده است، مدیران انجمن‌های حمایت از بیماران کلیوی در سراسر کشور برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری سمینارهای متفاوت برای اقشار گوناگون را در این هفته برگزار می‌کند، هدف اصلی هفته حمایت از بیماران کلیوی توجه جدی مردم به بررسی این عضو از بدنشان است که جایگزینی برای آن وجود ندارد.
معاون ارتباطات و بین‌الملل انجمن حمایت از بیماران کلیوی با اشاره به پیوند کلیه به عنوان تنها راه درمان قطعی بیماری کلیه عنوان کرد: بیماری کلیه، بیماری خاموش و چموشی است در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد ابتلا به این بیماری کلیه‌های فرد از کار می‌افتد، افراد سالم که درگیر بیماری کلیه نشده‌اند نیز اکنون به دلیل پیگیری نکردن سلامت کلیه‌هایشان ممکن است به این بیماری مبتلا باشند.
آرمان خاطر نشان کرد: ۵ میلیون نفر دیابتی در کشور وجود دارد بخش اعظمی از مبتلایان بیماری کلیه را دیابتی‌ها و فشار خونی‌ها تشکیل می‌دهند، امروز با یک آزمایش ساده می‌توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: به طور قطع شرایط فرد بیمار، دیالیز را برای وی به همراه دارد. این مسئله میلیون‌ها تومان هزینه برای فرد و بیمه‌ها به دنبال دارد، افراد به سلامت کلیه‌هایشان توجه نمایند. روز حمایت از بیماران کلیوی به روز حمایت از بیماران کلیوی به روز خاصی منحصر نمی‌شود هر روزی که مردم برای سلامت کلیه‌هایشان مراجعه نمایند روز حمایت از این بیماران محسوب می‌شود.

 

گردآوری : فراناز

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل
برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل
مشاهده بیشتر