تبلیغات متنی
تبلیغات بهترین کانال خفن تلگرام باحال

از پیر شدن ماهیچه ها با ورزش کردن جلوگیری کنید

مجموعه : ورزش درمانی
از پیر شدن ماهیچه ها با ورزش کردن جلوگیری کنید

ضعیف شدن ماهیچه‌ها علاوه بر افزایش احتمال افتادن باعث ایجاد مشکل در متابولیسم بدن نیز می‌شود.

به گزارش فراناز، یکی از مهم‌ترین عوارض پیری ضعیف شدن و از دست دادن عضلات است. از دست دادن عضلات تنها یکی از مشکلاتی نیست که بعد از بیماری ایجاد می‌شود بلکه خود عاملی برای بیمار شدن است.

ضعیف شدن ماهیچه‌ها علاوه بر افزایش احتمال افتادن باعث ایجاد مشکل در متابولیسم بدن نیز می‌شود. ممکن است داروها باعث افزایش جرم و حجم عضلات بدن شوند اما ورزش کردن باعث افزایش سلامت ماهیچه‌ها می‌شود. از دست دادن ماهیچه‌ها یا سارکوپینا یکی از مشکلاتی است که بر اثر پیر شدن ایجاد می‌شود.

مکانیزم پیر شدن عضلات هنوز کاملا مشخص نیست. با این حال بعضی از تحقیقات نشان می‌دهد که دلیل این امر مربوط به رادیکال‌های آزاد و آسیب‌های ناشی از آن‌ها می‌شود.

در تحقیقات بر روی موش‌ها مشخص شده موش‌هایی که با کمک تغییرات ژنتیکی رادیکال‌های آزاد کمتری تولید می‌کنند 20 درصد طول عمر بیشتری دارند. یکی از عوامل مهم در افزایش تراکم عضلات آزاد شدن کلسیم است. مولکول‌هایی که مسئول این آزاد شدن هستند “ریانودین” نام دارند. رادیکال‌های آزاد ریانودین را از بین می‌برند. هنگام پیری کلسیم راحت‌تر از دست می‌رود و فیبرهای عضلات ضعیف می‌شوند. موش‌هایی که تغییرات ژنتیکی داشتند عضلات قوی‌تر و توانایی دویدن بیشتری دارند.

کارایی متوکندری نیز نقش اساسی در پروسه پیر شدن ماهیچه‌ها دارد. بررسی‌ها نشان داده است راهی طبیعی برای افزایش سلامت ماهیچه‌ها وجود دارد و آن ورزش کردن است. بررسی‌ها نشان داده است، افرادی که ورزش می‌کنند کارایی میتوکندری آن‌ها مشابه کسی است که نصف سن آن‌ها را دارد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل افزایش میل جنسی و عطش جنسی با این گیاهان زنی با شغل عجیب خوابیدن در آغوش مشتریان بهترین ساعت برقراری رابطه جنسی با همسر در طول شبانه روز بهترین پوزیشن آمیزش با زن برای رسیدن به نهایت لذت جنسی بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر) فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟