طولانی شدن دوران بارداری، مشکلات رفتاری در کودک ایجاد می کند!

طولانی شدن دوران بارداری، مشکلات رفتاری در کودک ایجاد می کند!

به گزارش فراناز به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، تحقیقات در این مورد حاکی از این است نوزادانی که دوره طولانی تری را در رحم مادران خود زندگی می کنند، دو برابر بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به مشکلات رفتاری در طفولیت قرار دارند.
پژوهشگران دانشگاه آراسموس شهر روتردام هلند در تحقیقات خود دریافتند: کودکان متولد شده بعد از گذشت 42 هفته بارداری، بیشتر در معرض مشکلات رفتاری در دوره طفولیت خود نسبت به کودکان متولد شده بعد از دوره طبیعی بارداری قرار دارند.
این تحقیقات از بیش از پنج هزار کودک بعمل آمد و همچنین مشخص شد کودکان متولد شده بعد از بیش از 42 هفته بارداری دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به مشکل تمرکز پایین و بیش فعالی قرار دارند.
پژوهشگر حنان المارون مسئول این تحقیقات گفت: طولانی شدن یا کوتاه شدن دوره با بروز مشکلات سلامتی طولانی مدت در کودکان در ارتباط است.
وی افزود: هر مادر بارداری می داند که تولد نوزاد زودتر از دوره طبیعی بارداری مفید نیست بنابراین چرا بدنبال طرح این پرسش نباشیم که تاثیرات تولد دیرهنگام چه تاثیری در دراز مدت بر کودک دارد؟
برپایه این گزارش، طولانی شدن دوره بارداری همچنین خطر تولد کودکان مرده یا بروز مشکلات به هنگام تولد کودکان بزرگتر از حجم طبیعی را به دنبال دارد.

 

گردآوری : فراناز

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
آموزش پوزیشن های رابطه جنسی دهانی + عکس 18+
آموزش پوزیشن های رابطه جنسی دهانی + عکس 18+
مشاهده بیشتر