بهترین کانال خفن تلگرام باحال

درمان سریع رگ به رگ شدن برخی اندام های بدن

درمان سریع رگ به رگ شدن برخی اندام های بدن

نشانه‌های رگ به رگ شدن برخی اندام های بدن تورم، تغییر رنگ، درد و عدم ثبات مفصل می باشد.

 

 

سایت فراناز: رگ به رگ شدن، صدماتی هستند که به رباط‌های بدن وارد شده و صدمه ممکن است از یک کشیدگی ساده، تا پارگی جدی ایجاد شده باشد. رگ به رگ شدگی را با مصرف آب، استفاده از ایبروفن، استراحت، مصرف یخ، کمپرس و بالا نگه‌داشتن قسمت آسیب‌دیده می‌توان درمان کرد.

 

 

رباط ها جزء آسیب پذیر ترین قسمت های بدن می باشند که ممکن است از یک کشیدگی به پارگی برسد با این مقاله می توان کمک های اولیه برای رگ به رگ شدن را آموزش ببینید.

 

 

دستورالعمل ها

1. در ناحیه آسیب‌دیده، به دنبال این نشانه‌های رگ به رگ شدگی باشید: تورم، تغییر رنگ، درد، عدم ثبات مفصل

 

2. مراقب این نشانه‌ها که نشان‌دهنده رگ به رگ شدگی جدی و یا شکستگی است باشید: درد شدید، عدم توانایی حرکت مفصل، تورم سریع و زیاد، درد و یا نرمی در یک مفصل خاص، تغییر شکل واضح، صدای شکستگی در زمان ایجاد صدمه

 

3. در صورتی که احتمال شکستگی می‌دهید، به سرعت قسمت آسیب‌دیده را بی‌حرکت کنید. در صورتی که احتمال رگ به رگ شدن می‌دهید، برای درمان موارد زیر را رعایت کنید:

 

 

درمان

1. آب رسانی: فرد آسیب‌دیده را تشویق به نوشیدن مقادیر زیادی آب و یا مایعات کنید.

 

2. برای کاهش تورم از ایبروفن استفاده کنید. پزشکان معمولاً زمانی که می‌خواهند صدمات ورزشی را درمان کنند، مقدار زیادی ایبروفن استفاده می‌کنند، پس برای اطمینان از میزان مصرف می‌توانید با یک پزشک مشورت کنید.

 

3. قسمت آسیب‌دیده را با بی‌حرکت کردن و برداشتن وزن خود از آن قسمت استراحت دهید.

 

4. در 24 تا 48 ساعت اولیه آسیب‌دیدگی، هر 2 تا 4 ساعت، حدود 20 تا 40 دقیقه یخ بر روی قسمت آسیب‌دیده قرار دهید. به سرعت بعد از آسیب‌دیدگی از یخ استفاده کنید. هر چقدر زمان استفاده از یخ عقب تر بیفتد، طول دوره درمان بیشتر خواهد شد.

 

5. منطقه آسیب‌دیده را با یک باند کشسان ببندید. فقط مراقب باشید که جلوی خون‌رسانی گرفته نشود. این کار جلوی تورم‌های بعدی را می‌گیرد.

 

6. قسمت آسیب‌دیده را بالاتر از سطح قلب نگه‌دارید. این کار باعث کاهش تورم می‌شود.

 

7. به قسمت آسیب‌دیده اجازه دهید که مجدد گرم شود و بعد از 20 تا 40 دقیقه که گام‌های بالایی را انجام دادید، میزان درد و تورم آن را اندازه‌گیری کنید. اگر بعد از 24 ساعت هیچ بهبودی در قسمت آسیب‌دیده مشاهده نکردید، آن را بسته و به پزشک مراجعه کنید.

 

8. در صورتی که روند بهبودی سریع بود، بعد از سه روز قسمت آسیب‌دیده را گرم‌کنید.

 

 

نکته‌ها و هشدارها

بهتر است تکه‌های یخ را شکسته و آن را در کیسه‌های پلاستیکی قرار داده و بر روی محل آسیب‌دیدگی قرار دهید. در صورتی که دسترسی به یخ ندارید، قسمت آسیب‌دیده را با آب سرد شسته و یا یک تکه پارچه نازک و خیس بر روی آن قرار داده و اجازه دهید که تبخیر، جراحت را خنک کند.

 

این اطلاعات جای مراقبت‌های حرفه‌ای پزشکی را نخواهد گرفت.

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟

مطالب پربازدید هفته