سوال عجیب یک خبرنگاراز بیل گیتس، اورا به سکوت وادارکرد

سوال عجیب یک خبرنگاراز بیل گیتس، اورا به سکوت وادارکرد

از سال 2000 میلادی، بیل گیتس تلاش های انسان دوستانه گسترده ای را برای کمک به انسان ها آغاز کرد و از میان آنها می توان به تاسیس “بنیاد بیل و ملیندا گیتس” در سال 2000 میلادی اشاره کرد. وی فعالیت های گسترده ای را در زمینه بهداشت و درمان جهانی نیز انجام داده است. گیتس حتی تمام منافع حاصل از دو کتابش را به موسساتی که در آموزش و پرورش فعالیت دارند، بخشید.
چندی پیش، بیل گیتس در یک مراسم خیریه و بشردوستانه حاضر شده بود و در همان زمان نیز به سوالات خبرنگاران بسیاری در رابطه با فعالیت هایش پاسخ گفت اما وی از پاسخ به یک سوال بازماند و همان سوال تبدیل به یک جنجال رسانه ای شده است. این مراسم برای کمک به مردم کنگو( کشوری در مرکز آفریقا) برگزار شده بود.
کنگو دارای مراکز عظیمی از مواد معدنی است و به همین دلیل غول های تکنولوژی ماند نوکیا، اپل و … به این منطقه هجوم آورده و هر روز بر تعداد معدنچیانی که در این مسیر کشته می شوند، افزوده می شود. سوال جنجالی خبرنگار نیز در همین رابطه بود، وی از بیل گیتس پرسید: ” هر روز بر تعداد معدنچیانی که در مسیر ساخت گوشی های نوکیا کشته می شوند، افزوده می شود. اکنون چه هدفی از برنامه های انسان دوستانه و بشردوستانه دارید؟ آیا بهتر نیست قبل از هر چیزی به وضعیت این معدنچیان رسیدگی شود و بعد به سایر فعالیت های بشردوستانه تان؟
بیل گیتس با شنیدن این سوال سکوت اختیار می کند و هیچ پاسخی نمی دهد. سکوتی که می تواند هزاران معنا برای ثروتمند مشهور، حضار و همینطور جامعه بشری در برداشته باشد.”

 

گردآوری : فراناز

loading...

پربیننده ترین مطالب سایت

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
روش های ارضا کردن دختر
روش های ارضا کردن دختر
مشاهده بیشتر