بهترین کانال خفن تلگرام باحال

استحکام روابط زناشویی با گفت و گوی ثمربخش

استحکام روابط زناشویی با گفت و گوی ثمربخش

زمينه های اختلاف که پيوند زناشويي را تهديد ميکند بسيار است . اما مهمترين دليل آن عدم برقراري ارتباط متقابل بين زن و شوهر است. جملاتي ازاين قبيل که «ما ديگر نميتوانيم با هم بسازيم»، «ديگر تفاهم نداريم»و يا «اختلاف ما حل نشدني است » حاصل اين عدم ارتباط متقابل است . بسياري از زن و شوهرها از اين موضوع شاکي هستند که وقت کافي براي گذراندن وقت با يکديگر ندارند . اما در حقيقت موضوع اصلي کمبود وقت نيست. مساله مهم اين است که زوجها نميدانند فرصت باهم بودن را چگونه سپري کنند.
بر این اساس فرنازطارمیان روانشناس در گفتگو با خبرنگار دکتر سلام عنوان کرد: قانون هاي زيادي وجود دارد که ميتوانيد با عمل کردن به آنها اوقاتي را که با همسرتان در منزل سپري ميکنيد به يکي از شادترين اوقات بدل کنيد.
وی افزود: گفت و گوي ثمربخش با يکديگر نقش مهمي در استحکام روابط زناشويي ايفا ميکند. يک مکالمه وقتي سازنده است که موجب تخريب روحيه فرد مقابل نشود. زن و شوهر براي اينکه بتوانند ارتباط سازنده با يکديگر برقرار کنند بايد در مسير محبت يکديگر قرار بگيرند. در بسياري موارد زن يا شوهر با قصد تسکين همسر خود حرفي به زبان مي آورد که نتيجه گفت و گو را منفي کرده و بر بد حالي و ناراحتي وي مي افزايد.
این روانشناس خاطر نشان کرد: اين نکته را به خاطر داشته باشيد که همسر شما رئيس شما نيست. صحبتهاي رسمي در روابط زناشويي ثمربخش نيست. براي درک بهتر درحين مکالمه با همسرتان با علاقه به حرفها ي او گوش دهيد. ميز شام را دير تر هم ميتوانيد جمع کنيد ،ظرفهاي کثيف داخل سينک ظرفشويي را هم دوساعت ديرتر ميتوانيد بشوييد. مطمئن باشيد همسرتان بيش از آنکه از شست و شوي به موقع ظرفها خوشحال شود از اينکه شما حرفها ي او را با دقت و آرامش گوش ميدهيد دلشادتر ميشود.
وی افزود : بسياري عادت دارند که حين شنيدن حرفهاي طرف مقابل سکوت کنند اما سکوت هميشه با ايجاد حس ترديد در طرف مقابل همراه است. معمولاً زن ها هنگام گوش کردن، اجزاي صورت خود را تکان ميدهند يا با تکرار کلمه آره درسته، عجب و جداً به طرف مقابل ميفهمانند که در حال گوش دادن به حرف هاي وي هستند. نکته اي که باعث سوءتفاهم ميشود همين است که زنها عادت به سر جنباندن دارند ولي مردان در بيشتر اوقات سکوت اختيار ميکنند و خانمها به گمان اينکه حرفشان مفيد نيست و خريدار ندارد دچار پريشاني خاطر ميشوند.
طارمیان تاکید کرد:نقش مدير کل را براي همسر تان بازي نکنيد. مردان به اندازه کافي در شغل خود با مشکلات بسياري مواجه هستند که بايد آنها را حل و فصل کنند و گزارش صحيح به مديرشان دهند. به همين دليل دوست ندارند در منزل هم جوابگوي همسرشان باشند. از گوشزد کردن مشکلات و نقطه ضعفهاي همسرتان خودداري کنيد.-پرحرفي نکنيد .
وی یاد آور شد: خانمها علاقه خاصي به داستانسرايي دارند و حال آنکه اغلب مردان از پرگويي و حاشيه رفتن در تعريف ماجرا بيزارند. بهتر است زمانيکه ميخواهيد با همسر خود درباره امور خانه يا تربيت فرزندان صحبت کنيد گفت و گوي کوتاه و شيريني داشته باشيد. بيشترازآنکه بر مشکلات و نقطه ضعفهاي همسرتان تمرکزکنيد،جنبه هاي مثبت زندگي با وي را در نظر بگيريد و با تکرار اين موضوع به وي بفهمانيد که از زندگي با وي لذت ميبريد و راضي هستيد.
وی در انتها به زوجین توصیه کرد:هرگز صحبتهاي همسرتان را قطع نکنيد. يادتان نرود که همسرتان هم حق صحبت دارد، پس اجازه دهيد که او هم صحبتش را به پايان برساند و اين حس منفي که کسي به حرفهاي من گوش نميکند و يا حرفهاي من به درد نميخورد در او ريشه کن شود.- از به کار بردن فحش و عبارات ناسزا نيز پرهيز کنيد. خطاب کردن همسر باکلمات رکيک وتند موجب تحقير و رنجش خاطر وي ميشود. شايد شما در زمانيکه گفته هاي فوق را به زبان ميآوريد حس بدي در دل نداشته باشيد ولي فراموش نکنيد آب رفته به جوي بازنمي گردد. ضمناً احترام متقابل را فراموش نکنيد. ميزان انعطافپذيري را در خود بالا ببريد و از بيان اختلاف نظر خود با همسرتان جلوي ديگران صحبت نکنيد.
گفتنی است براي هرچه صميمي تر بودن رابطه تان، احساسات مثبت و منفي را به يک ميزان با هم درميان بگذاريد. نگفتن حقيقت به نوعي دروغگويي است. خود را وقف حقايق و زندگي آزادانه کنيد و از پنهانکاري بپرهيزيد. با بيان نيات دروني خود همسرتان را خشنود و به پايداري رابطه خود کمک کنيد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟
مطالب پربازدید هفته