بهترین کانال خفن تلگرام باحال

مناسب ترین فعالیت ورزشی برای رفع چاقی نوجوانان

مجموعه : ورزش درمانی
مناسب ترین فعالیت ورزشی برای رفع چاقی نوجوانان

 به نوجوانانی که چاق هستند توصیه می شود که بیش تر وزش کنند، اما مدارک موجود در زمینه ی بهترین نوع فعالیت وزشی برای کاهش چربی بسیار اندک و محدود است.

 

کدام نوع از فعالیت ورزشی می تواند در مبارزه با اپیدمی چاقی نوجوانان مؤثر باشد؟ بر اساس نتایج یک مطالعه، ترکیب فعالیت ورزشی هوازی و تمرینات مقاومتی می تواند بهترین گزینه باشد. به بیان یکی از نویسندگان این مطالعه؛‌” چاقی در میان نوجوانان اپیدمی شده است. به نوجوانانی که چاق هستند توصیه می شود که بیش تر وزش کنند، اما مدارک موجود در زمینه ی بهترین نوع فعالیت وزشی برای کاهش چربی بسیار اندک و محدود است.” محققین در این مطالعه برای کشف بهترین نوع فعالیت ورزشی برای کاهش وزن نوجوانان، حدود 304 نوجوان چاق را در دامنه سنی 14 تا 18 سال ارزیابی کردند. 4 هفته قبل از گروه بندی آزمودنی ها، آن ها در مورد عادات غذایی سالم و کاهش وزن مشاوره شدند. پس از آن آزمودنی ها به چهار گروه؛‌تمرین استقامتی، مقاومتی،‌ترکیب مقاومتی و استقامتی و گروه کنترل (بدون ورزش)‌تقسیم شدند. آزمودنی ها به مدت 22 هفته و 4 بار در هفته از برنامه های ورزشی خود پیروی کردند. قبل و بعد از مطالعه ترکیب بدنی آزمودنی ها با استفاده زا MRI ارزیابی شد. یافته های حاصل از مطالعه نشان داد که در همه آزمودنی هایی که به طور کامل در برنامه ورزشی خود شرکت کرده بودند،‌درصد چربی بدنی کاهش یافت. میزان کاهش چربی بدن در گروه ترکیبی (استقامتی + مقاومتی)‌در مقایسه با گروه های ورزشی دیگر معنادار بود. به گزارش فراناز، یافته های حاصل از این مقاله در Journal of the American Medical Association (JAMA) Pediatrics منتشر شده است.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟
مطالب پربازدید هفته