رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

گردشگران حتماً این مطلب را بخوانند و با رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی آشنا شوید. اگر قصد سفر به کشور توریستی مالزی را دارید بهتر است تایم سفر خود را طوری تنظیم کنید تا حداقل شاهد یکی از این فستیوال های شگفت انگیز و رویایی باشید.

 

 

شگفتی های چند ملیتی مالزی ، بهترین تجربه با جشنواره های متعدد است که رویدادهای تقویم کشور را برجسته می کند. جشن هایی که این رویدادهای مالزی را در برگرفته اند فرصتی عالی برای تجربه شیوه های جالب که در آن فرهنگ ها، سنت ها و مذاهب مختلف با هم ادغام شده اند را به شما ارائه خواهند داد و این کشور همه ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.

 

 

در اینجا برخی از جالب ترین و رنگارنگ ترین جشنواره ها در مالزی معرفی می شوند. شما می توانید ماجراجویی خودتان را در مالزی با این رویدادها مطابقت دهید و درک بهتری از آنچه این کشور را فوق العاده منحصر به فرد می کند به دست آورید.

 

 

فستیوال سال نو چینی ( Chinese New Year)

 

رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

 

مالزی ، جشن سال نو چینی را به شیوه ای عالی برگزار می کند، و یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که این کار را در مقیاس بزرگ انجام می دهد. جوامع چینی در سراسر کشور خانه ها، خیابان ها و دیگر موسسات خودشان را با طراحی سنتی قرمز برای دفع ارواح بد تزئین می کنند. آتش بازی همراه با رقص شیر و اژدها به عنوان بخشی از دوره 15 روزه ( در ژانویه یا فوریه بسته به تقویم قمری) جشن سال نو چینی در مراکز خرید، خیابان ها و موسسات تجاری برگزار می شود. خانواده ها برای گسترش فراوان مواد غذایی با نمونه هایی از غذاها که نماد زندگی ، انرژی و ثروت است دور هم جمع می شوند.

 

 

فستیوال هاری رایا پوآسا، عید فطر (Hari Raya Puasa (Eid al-Fitr)

 

رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

 

به مناسبت پایان ماه رمضان (ماه روزه) ، هاری رایا پوآسا (عید فطر) به عنوان مهم ترین جشن مسلمانان در مالزی محسوب می شود. جشن گرفتن روز با نماز خواندن آغاز می شود، و خانه های مسلمانان برای تقسیم کردن غذاها با خانواده خودشان و دیگر اعضای جامعه باز است. به مناسبت پایان ماه روزه بهترین غذاهای مالایی به عزیزان و مهمانان ارائه می شود. کودکان و افراد مسن هدیه هایی از پول را در بسته های سبز رنگ دریافت می کنند.

 

 

فستیوال تایپوسام (Thaipusam )

 

رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

 

این جشنواره هندو عمدتا توسط جامعه تامیل (Tamil community) برگزار می شود ، و با صف های منظم از معبد سری ماهاماریامان در کوالالامپور آغاز می شود و برای 15 کیلومتر تا غارهای باتو ادامه دارد. بالا رفتن از 272 پله برای رسیدن به بالای غار 8 ساعت طول می کشد؛ این رویداد بیش از نیم میلیون طرفدار و ده ها هزار گردشگر را از کشورهای دیگر جذب می کند. طرفداران قربانی ها را برای التماس کردن و کمک خواستن از خدای موروگان (God Murugan) با خود حمل می کنند. همچنین تایپوسام در غارهای مکان های دیگر مانند ایپوه ، پراک و پنانگ برگزار می شود.

 

 

فستیوال دیپاوالی (دیوالی) ( Deepavali (Diwali)

 

رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

 

جشنواره چراغ های هندو (همچنین روز سال نو هندو) جشنی بسیار رنگارنگ در مالزی به همراه چراغ های روشن که نماد پیروزی در برابر تاریکی ، بدی و چالش های دیگر هندو ها هستند می باشد. این جشن در نوامبر یا اکتبر برگزار می شود، دیپاوالی یک روز عبادت در خانه ها و معابد هندو است. در این روز هندوها سحر از خواب بیدار می شوند و قبل از اینکه عبادتشان را شروع کنند بدنهایشان را با روغن می شویند. خانه ها و معابد هندو به زیبایی با چراغ های نفتی روشن می شود؛ آتش بازی، اجتماعات و بازارهای خیابانی، جشن را در مناطقی که جوامع هندو در آن زندگی می کنند لذت بخش می کند (مانند هند کوچک کوالالامپور (Kuala Lumpur’s Little India)).اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید و برای مراسم دیپاوالی به یک خانه هندو دعوت شوید ، جشنی از غذاها و دسرهای خوش طعم هندی را خواهید داشت.

 

 

فستیوال وِساک (wesak) 

 

رنگارنگ ترین جشنواره های جالب و دیدنی در مالزی

 

وساک * و یا روز وساک یک جشن بودایی برای بزرگداشت سه روز مهم ( تولد ، روشنگری و دستیابی به نیروانا (Nirvana)) در زندگی بودا است. بودایی ها در مالزی جشن را در سپیده دم آغاز می کنند و از سرتاسر کشور برای تمرکز فکری در معابد بودایی جمع می شوند ؛ دادن غذا و کمک های مالی به نیازمندان و عبادت کردن بخشی از جشن روز وساک می باشد. یکی از برجسته ترین های این روز صف های شناور مهیجی است که معمولا از یک مجسمه بودا می باشد.

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر