کشف جدید پیرترین و دورترین کهکشان راه شیری

کشف جدید پیرترین و دورترین کهکشان راه شیری

کشف جدید پیرترین و دورترین کهکشان راه شیری توسط محققان و دانشمندان ناسا صورت گرفت. این کشف جدول زمانی و توضیح تکامل جهان اولیه را به چالش می کشاند. این کهکشان جدید که EGS8p7 نام دارد توسط گروهی از ستاره شناسان و با کمک چند تلسکوپ کشف شده است. ستاره شناسان سن این کهکشان را بیش از 13.2 میلیارد سال تخمین می زنند. این در حالی است که کیهان 13.8 میلیارد سال سن دارد.

 

ستاره شناسان یک نوع پرتو نشات گرفته شده از این کهکشان را اندازه گرفته اند که وجود این نوع پرتو در تئوری امکان پذیر نیست. این پرتو شامل یک خط لیمن-آلفا است که نشانه ای از گازهای هیدروژن داغ است. در واقع پرتویی با این نوع و این سن باید در اوایل تشکیل کیهان توسط ابرهای طبیعی هیدورژن جذب می شد.

 

در آستانه مه بانگ (بیگ بنگ)، الکترون های پراکنده آزاد امکان سفر نور به فضا را فراهم می کردند. در نهایت کیهان سرد شد و الکترون ها با پروتون ها زوج شدند و ابرهایی از گاز هیدروژن خنثی تشکیل دادند. حدود 500 میلیون سال بعد از تولد کیهان، تشکیل ستارگان آغاز شد و این گاز یونیزه شد و به پرتو اجازه سفر داد.

 

اما این کهکشان تازه کشف شده کاملا از این تئوری پیروی نکرده است که این موضوع ستاره شناسان را وا می دارد تا درباره زمان تشکیل این کهکشان دوباره بیاندیشند. به گزارش فراناز محققان این کهکشان را در نشریه اخیر Astrophysical Journal Letters منتشر کرده اند.

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه