بهترین کانال خفن تلگرام باحال
تبلیغات متنی

کشف جدید پیرترین و دورترین کهکشان راه شیری

کشف جدید پیرترین و دورترین کهکشان راه شیری

کشف جدید پیرترین و دورترین کهکشان راه شیری توسط محققان و دانشمندان ناسا صورت گرفت. این کشف جدول زمانی و توضیح تکامل جهان اولیه را به چالش می کشاند. این کهکشان جدید که EGS8p7 نام دارد توسط گروهی از ستاره شناسان و با کمک چند تلسکوپ کشف شده است. ستاره شناسان سن این کهکشان را بیش از 13.2 میلیارد سال تخمین می زنند. این در حالی است که کیهان 13.8 میلیارد سال سن دارد.

 

ستاره شناسان یک نوع پرتو نشات گرفته شده از این کهکشان را اندازه گرفته اند که وجود این نوع پرتو در تئوری امکان پذیر نیست. این پرتو شامل یک خط لیمن-آلفا است که نشانه ای از گازهای هیدروژن داغ است. در واقع پرتویی با این نوع و این سن باید در اوایل تشکیل کیهان توسط ابرهای طبیعی هیدورژن جذب می شد.

 

در آستانه مه بانگ (بیگ بنگ)، الکترون های پراکنده آزاد امکان سفر نور به فضا را فراهم می کردند. در نهایت کیهان سرد شد و الکترون ها با پروتون ها زوج شدند و ابرهایی از گاز هیدروژن خنثی تشکیل دادند. حدود 500 میلیون سال بعد از تولد کیهان، تشکیل ستارگان آغاز شد و این گاز یونیزه شد و به پرتو اجازه سفر داد.

 

اما این کهکشان تازه کشف شده کاملا از این تئوری پیروی نکرده است که این موضوع ستاره شناسان را وا می دارد تا درباره زمان تشکیل این کهکشان دوباره بیاندیشند. به گزارش فراناز محققان این کهکشان را در نشریه اخیر Astrophysical Journal Letters منتشر کرده اند.

پربیننده ترین مطالب سایت

برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل افزایش میل جنسی و عطش جنسی با این گیاهان زنی با شغل عجیب خوابیدن در آغوش مشتریان بهترین ساعت برقراری رابطه جنسی با همسر در طول شبانه روز بهترین پوزیشن آمیزش با زن برای رسیدن به نهایت لذت جنسی بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن زن باردار (+تصاویر) فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟
پربازدید هفته
پربازدید ماه