مرتب کردن خانه ای که جای سوزن انداختن ندارد

مرتب کردن خانه ای که جای سوزن انداختن ندارد

مرتب کردن خانه ای که جای سوزن انداختن ندارد کاری بسیار دشور اما شدنی است. آیا خانه شما پر از وسایل مختلف و دور ریختنی است که همه ی فضای اتاق را اشغال کرده، در حدی که دیگر رنگ فرش ها را فراموش کرده اید؟ پس در این صورت زمان آن است که فضایی را در اتاق باز کنید!

 

به گزارش فراناز یک خانه آشفته مساوی با یک ذهن آشفته است، بنابراین متوجه خواهید شد که به محض شروع پاک سازی خانه از این وضعیت، نه تنها با آزادی بیشتری در خانه حرکت خواهید کرد بلکه استرس و آشفتگی ذهن تان نیز از بین خواهد رفت و محیط آرامش بخشی به دست می آورید که مطمئنا باعث شادی بیشتر شما نیز خواهد شد.

 

همچنین متوجه خواهید شد که دیگر هر روز دیر به محل کار و ملاقات ها نمی رسید ، چرا که به راحتی قادرید تلفن، کلیدها، کیف پول خود را بیابید، به جای آنکه زمانی را صرف جستجو آنها در بین وسایل مختلف کنید.

 

احتمالا تصور می کنید این کار بسیار عظیمی است و به همین دلیل آن را آنقدر به تعویق انداخته اید که روز به روز بدتر شده است، ولی اگر مقداری زمان گذاشته و اتاق به اتاق پیش بروید، خسته کننده نخواهد بود. اگر حتی نیم ساعت در روز وقت بگذارید ، کم کم نتیجه خوبی خواهید گرفت.

 

در بین وسایل، چیزهایی خواهید یافت که حتی فراموش کرده اید آنها زمانی وجود داشته اند. پس اگر تاکنون چندین ماه بدون داشتن آنها زندگی را گذرانده اید ، پس آیا واقعا نگاه داشتن آنها ضروری است؟

 

اول از هرچیز باید بی باک عمل کنید.تمام زباله ها را دوربریزید و چیز قابل استفاده را می توانید ببخشید و یا به خیریه بدهید. نمی توانید تصور کنید با همین یک کار چقدر فضای خالی ایجاد خواهد شد. نه تنها از اینکه جایی در خانه باز شده خوشحال خواهید شد، بلکه بخشیدن آن به دیگران احساس خوشایندی را نیز پدید می آورد.

 

در مرحله بعد تا جایی که می توانید برخی وسایل را بفروشید. چیزی که شما به آن نیاز ندارید ممکن است برای شخص دیگر در حد گنج باشد، به این ترتیب می توانید از این وسایل اضافی پولی نیز به دست آورید.

 

در آخر، هرچیزی که فضایی را اشغال می کند ولی در حال حاضر به آن احتیاج ندارید در انبار بگذارید. به گزارش فراناز این یک روش عالی برای جمع آوری میزان وسیعی از وسایل تان است ، بدون آنکه آنها را دور انداخته باشید.

 

به محض جمع آوری و سامان دهی به وسایل ، باید این وضعیت را به همین شکل نگاه دارید، چرا که بسیار سریع و راحت وضعیت به شکل قبل باز می گردد و دوباره کار را سخت تر و زمان بر می کند.

 

اگر در ذهن تان تجسم کنید که دقیقا می خواهید اتاق به چه شکلی برسد، راحت تر به آن دست خواهید یافت. شاید بتوانید پولی که از فروش وسایل به دست آوردید را کنار بگذارید و وقتی به میزان خوبی رسید آن را صرف خرید مبلمان و وسایلی که داخلش جاهای بیشتری برای سازماندهی وسایل تعبیه شده بخرید.

 

به محض آنکه فضای کافی در خانه پدید آورید به خاطر خواهید داشت که زندگی در یک خانه خلوت و فاقد آشفتگی چه احساس خوبی دارد و متوجه می شوید آنچنان که در وهله اول به نظر می رسید، داشتن چنین خانه ای سخت نبوده و در حیرت خواهید ماند که چرا زودتر این کار را انجام ندادم!

 

تهیه و تنظیم : فراناز

مطالب پربازدید هفته
دوستان ما
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
مشاهده بیشتر