با زیاد حرف بزنید سالم بمانید!!

با زیاد حرف بزنید سالم بمانید!!

خنده، تمام عضلات اصلی صورت را آرام می کند و باعث می شود که زنجیره ای از واکنش های احساسی ایجاد شود و در نتیجه آن احساس خوشایندی به انسان دست دهد.

به گزارش فراناز، روزنامه “دیلی اکسپرس” چاپ انگلیس در گزارش اخیرخود منتشر کرد که تحقیقات جدید نشان می دهد که پرحرفی و بذله گویی برای سلامتی کارمندان مفید است و در کاهش میزان کشمکش و تنش میان کارمندان بسیار موثر است.
این تحقیقات که بر روی ۲۰۰۰ کارمند انگلیسی صورت گرفته است، نشان می دهد که گفتن سخنان بی اساس موجب برانگیختن احساسات انسان مانند خنده می شود.
محققان انگلیس معتقدند که خنده، تمام عضلات اصلی صورت را آرام می کند و باعث می شود که زنجیره ای از واکنش های احساسی ایجاد شود و در نتیجه آن احساس خوشایندی به انسان دست دهد.
تحقیقات علمی نشان می دهد که خندیدن ترشح آندروفین ها را در بدن افزایش می دهد. آندروفین ها، موادی شبه مورفینی در بدن هستند که اثر آرام بخشی دارند.
محققان می گویند که خندیدن با صدای بلند و از ته دل از میزان هورمونهای استرس مانند کورتیزول می کاهد و بر سلامت بدن می افزاید. علاوه بر آن اثرات مفید آن به مدت ۲۴ ساعت در بدن انسان باقی می ماند.
بر اساس این گزارش، میزان خوشایندی و احساس خوشبختی کارمندانی که با همکاران خود حرفهای بیهوده زیادی جهت خندیدن می زنند، بیشتر از کارمندانی است که شخصیت آرامی دارند و علاوه برآن کارآیی آنها بهتر است.

 

گردآوری : فراناز

loading...
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما