بهترین کانال خفن تلگرام باحال
تبلیغات متنی

آموزش و طرز تهیه خورش کرفس

آموزش و طرز تهیه خورش کرفس

در این پست به شما طرز تهیه خورش کرفس را آموزش می دهیم.لطفا با ما همراه باشید.

 

مواد لازم:

 

کرفس اگر کوچک بود 2عدد1 عدد
گوشت سردست يا ران بره، ترجيحا ماهيچه500 گرم
پياز1 عدد
ليمو عماني2 تا 3 عدد
زردچوبهنيم قاشق چاي خوري
نمک1 قاشق چاي خوري
روغنبه مقدار کافي
آب سرد3 ليوان

 

طرز تهيه:

ساقه هاي کرفس را از هم جدا کنيد و خوب بشوييد سپس ساقه هاي کرفس را به اندازه هاي دو سانتيمتري خورد کنيد برگ هاي کرفس را هم جداگانه با کارد خوب خورد کنيد.

گوشت را به اندازه هاي خورشتي قطعه قطعه کنيد. پياز را هم براي پياز داغ گرفتن خورد کنيد. مقداري روغن را در قابلمه بريزيد و روي آتش بگذاريد و پياز را در آن با حرارت ملايم سرخ کنيد. پس از سرخ شدن پياز گوشت را روي پياز بريزيد شعله را کمي بيشتر کنيد و چند دقيقه اي با افزودن نيم قاشق چاي خوري زردچوبه سرخ کنيد.

سپس کرفس ها را روي گوشت بريزيد شعله را کمي بيشتر کنيد و تقريبا 10 دقيقه با گوشت سرخ کنيد در تمام مدت آنرا هم بزنيد تا هم نسوزد و هم خوب سرخ شود. پس از سرخ شدن سه ليوان آب سرد روي آن بريزيد ليمو عماني ها را با يک ضربه دست بشکنيد بدون اينکه آنرا از هم جدا يا خورد کنيد، داخل قابلمه بيندازيد سر قابلمه را ببنديد و شعله را کم کنيد، حرارت را چنان تنظيم کنيد که گوشت بسيار بسيار آرام بجوشد.

دقت کنيد هميشه وقتي مي خواهيد خورشت درست کنيد هنگام طبخ گوشت آنرا روي حرارت بسيار کم طبخ کنيد گرچه مدت طبخ کمي طولاني تر مي شود ولي نتيجه کار بسيار بهتر خواهد شد.

مدت طبخ بستگي به گوشت شما دارد به همين خاطر پس از تقريبا 45 دقيقه گوشت را با چنگال امتحان کنيد اگر خوب پخته شده نمک به آن بيفزايد و بگذاريد چند دقيقه اي بجوشد.

پیشنهاد ما به شما این است که خورشت کرفس را با چلو سفيد سرو کنيد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت