هشدار به کسانی که همیشه ناخن هایشان را پیرایش می کنند

هشدار به کسانی که همیشه ناخن هایشان را پیرایش می کنند

پیرایش روزانه ناخن‌ها می‌تواند مضر باشد و منجر به آسیب‌های جدی ناخن شود.

به گزارش فراناز، محققان دانشگاه ناتینگهام در تحقیقات خود برای تشخیص علل برخی از مشکلات شایع ناخن‌ها مانند رشد ناخن در داخل گوشت و به صورت قاشقی، روش معادله‌ای را ابداع و استفاده کردند.
با توجه به این تحقیقات، پیرایش منظم ناخن‌ها سبب رخ دادن تنش پسماند کل ناخن می‌شود. این تنش پسماند در طول زمان می‌تواند سبب تغییر شکل و انحنای ناخن شود که در نهایت به آسیب‌های جدی منجر می‌شود.
محققان در این پژوهش، بیشترین توجه را به ناخن‌های رشد یافته در گوشت انگشت‌های پا داشتند که تاکنون درمان رضایت بخشی برای آن صورت نگرفته است. آنان در بررسی‌های خود، تنش‌های مکانیکی و انرژی‌های مرتبط با ناخن را نیز مدنظر قرار دادند و به این معادله دست یافتند؛ زمانی که تعادل بین تنش رشد و تنش چسبنده ناخن شکسته می‌شود با توجه به رشد آرام یا سریع ناخن یا تغییرات چسبنده ناخن، تنش پسماند در سراسر ناخن رخ داده و باعث تغییر شکل ناخن در طول زمان می‌شود.
تحقیقات نشان داد تنش پسماند در هر ناخنی می‌تواند رخ دهد، اما در ناخن‌های بزرگتر و صافت‌تر مانند ناخن شصت پا بیشتر است و پیرایش بد ناخن تنش پسماند را تشدید می‌کند.
به گزارش فراناز، این تحقیقات در مجله زیست شناسی فیزیک انتشارات IOP منتشر شده است.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

عکسهای زیباترین دختران خوشگل کمرباریک باحجاب اسلامی عروس تهرانی بازیگر فیلم پورن از آب درآمد + عکس ماجرای بازداشت دختر دوجنسه تهرانی با لباس پسرانه + عکس فیلم رابطه جنسی لو رفته مادربزرگی با نوه اش (18+) دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس آموزش استفاده از کاندوم زنانه و مردانه در روابط جنسی رابطه جنسی پسری با زن عمو و مرگ عمویش اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس عفونت های وحشتناک تزریق ژل بزرگ کننده باسن! عکس خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) مردی که رکورد دار بزرگترین بیضه جهان است (تصاویر) داعش ها روزی 30 بار به این زنان تجاوز می کنند! دختر 21 ساله ای که سه تا سینه (پستان) دارد! عکس اندام عجیب و غریب زن تایلندی!+(عکس) در دوران عقد چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ این خانم با 100 هزار مرد رابطه جنسی داشته!
پربازدید هفته
پربازدید ماه