بهترین کانال خفن تلگرام باحال

برای ماساژ دادن نوزاد چه زمانی مناسب تر است؟

برای ماساژ دادن نوزاد چه زمانی مناسب تر است؟

این ماساژ خاص برای بچه هایی مناسب است که تازه شروع به خزیدن کرده اند. توجه کنید که این ماساژ را نباید درست قبل و بعد از غذا یا وقتی کودک می خواهد بخوابد انجام دهید.
هر وقت که حس کردید بچه تمیز و سرحال است و دارد دست و پا می زند و بازی می کند می توانید کارتان را شروع کنید. یک حوله روی یک سطل صاف پهن کنید، کودک را روی آن بخوابانید و یک کاسه روغن بچه یا روغن زیتون کنار دست تان بگذارید.

 

ران ها
پاها برای شروع جای خوبی محسوب می شوند چون از بقیه جاهای بدن کودک کمتر حساسند. کمی روغن کف دست تان بمالید، دست های تان را دور یکی از ران های کودک بگذارید و دست تان را یکی در میان آرام به پایین بکشید. بعد از چند بار کشیدن پا را عوض کنید و پای دیگر را امتحان کنید. فقط کمی فشار را بیشتر کنید و یک بار دیگر ۲ پا را ماساژ دهید.

 

ساق ها
یکی از ساق ها را بگیرید و چند بار از هر جهت به آرامی بچرخانید. سپس پای کودک را در دست بگیرید و به آرامی انگشت های تان را از مچ پا تا انگشتان کودک بکشید. پاها را عوض کنید و ماساژ را تکرار کنید.

 

کف پا
کف پای کودک را در دست بگیرید و انگشت های شست تان را به آرامی و به شکل دایره ای کف پای کودک حرکت دهید.

 

انگشت های پا
در آخرین مرحله ماساژ پا، هر انگشت پای کودک را بین انگشت شست و اشاره تان بگیرید و به آرامی در طول انگشت حرکت دهید. این کار را برای ۱۰ انگشت پای کودک انجام دهید.

 

بازو و ساعدها
یکی از بازوهای او را در دست بگیرید و درست شبیه وقتی که می خواهید شیر بدوشید، دست تان را دور بازو حلقه کنید و از زیر بغل تا آرنج بکشید. سپس آرنج را در دست بگیرید و با دست دیگر ساعد ها را آرام در یک جهت و بعد از چند بار در جهت دیگر بچرخانید. دست را عوض کنید و همین حرکت را تکرار کنید.

 

انگشت های دست
انگشت های دست کودک را یکی یکی بین انگشت شست و اشاره تان بگیرید و به آرامی از ابتدا تا انتهای انگشت حرکت دهید. این کار را برای ۱۰ انگشت دست انجام دهید.

 

کف دست ها
کف دست کودک را در دست بگیرید و انگشت های شست تان را به آرامی و به شکل دایره ای کف دست او حرکت دهید.

 

سینه
دو کف دست را مثل شکل روی سینه کودک قرار دهید و به آرامی به سمت بیرون بدن کودک از هم دور کنید. باز دست ها را برگردانید و روی سینه کودک بگذارید. این کار را چند بار تکرار کنید.

 

ادامه سینه
کف یکی از دست های تان را بالای سینه بگذارید و دست دیگر را به آرامی از سینه تا پایین ناف بکشید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.

 

پشت
کودک را برگردانید و به شکم بخوابانید. انگشت های تان را روی کمر کودک بگذارید و با حرکات دایره ای به سمت بیرون حرکت کنید. چند بار این حرکت را تکرار کنید تا کل کمر کودک را پوشش داده باشید. برای سمت دیگر کمر هم همین کار را تکرار کنید.

 

پایان
انگشت های تان را به آرامی از شانه تا پاهای کودک بکشید. سپس لباسش را بپوشانید و او را در آغوش بگیرید. کودک شما آنقدر آرام شده که به احتمال زیاد می خوابد.

 

گردآوری : فراناز

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟

مطالب پربازدید هفته