بهترین کانال خفن تلگرام باحال

حرکات یوگا حتی وقتی سرمیز کارتان هستید (تصاویر)

حرکات یوگا حتی وقتی سرمیز کارتان هستید (تصاویر)

3 حرکت آسان برای رفع خستگی هنگامی که حتی سر میز کارتان هستید.  یوگا علاوه بر اینکه برای کارایی شما مفید است، خستگی و کسالت را از بدن و سلامتی شما دور می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که نشستن برای مدت طولانی احتمال ابتلا به بیماری قلبی، سرطان، دیابت، چاقی و افسردگی را افزایش می‌دهد و مهمترین عامل ایجاد درد کمر است. این دنیایی است که ما امروزه در آن زندگی می‌کنیم؛ نمی‌توانیم به خاطر سلامتی و شادی خود کارهای پشت‌میزی خود را رها کنیم، اما می‌توانیم به حالت‌های همیشه بی‌حرکت و نشسته خود کمی جنبش و حرکت اضافه کنیم.

 

وقتی ما می‌نشینیم، همه اعضای بدنمان، رگ‌ها، عضلات و تاندون‌ها فشرده می‌شوند، عملکرد دستگاه‌های بدن کند می‌شود و گستره جابجایی و حرکت مفاصلمان کاهش می‌یابد و در نتیجه به مبتلا شدن ما به بیماری‌هایی که پیشتر به آنها اشاره کردیم کمک می‌کند. تمرین‌های یوگا بهترین راه حل مقابله و خنثی کردن این تاثیرات منفی بر بدن ماست. تمرین‌های یوگا به دلیل رابطه‌شان با تنفس، ظرفیت ما را با آرام کردن ذهن افزایش می‌دهند، عضلات را کشیده و قوی‌تر می‌کنند و گردش خون را افزایش می‌دهند. حرکت‌های متفاوتی هستند که شما می‌توانید دقیقا روی میز خود انجام دهید و هیچ نیازی هم به لباس خاص یا زیرانداز یوگا ندارید؛ در نتیجه هیچ عذری هم برای انجام ندادن آنها نمی‌توانید بیاورید.

 

کار را با یک مدیتیشن ساده آغاز کنید.

صاف روی صندلی خود بنشینید، پاهایتان مستقیم زیر زانو‌هایتان قرار بگیرد. پاهایتان را به یکدیگر نچسبانید. دست هایتان را به آرامی روی ران‌های خود بگذارید.
چشم‌هایتان را ببندید و نفس بکشید. استخوان‌هایتان را که خیلی استوار و مستقیم روی صندلی مانده‌اند حس کنید. ستون فقرات خود را که از لگن به سمت بالا می‌آید حس کنید. هوایی که با تنفس به داخل می‌برید و فضایی که در بدنتان ایجاد می‌کند را حس کنید. وقتی هوا را به بیرون می‌دهید اجازه دهید تا تمام فشارهای غیرضروری از بدنتان خارج شود و به بدن و ذهنتان اجازه دهید که آرام و شنوا باشد.

 

حرکت اول: hip opener

حرکات یوگا حتی وقتی سرمیز کارتان هستید (تصاویر)

مچ پای راستتان را روی ران چپ خود (دقیقا بالای زانو) قرار دهید.

کف دست چپتان را روی کف پای راستتان قرار دهید، و کف دست راستتان را بر داخل ران راست خود بگذارید.

در حالی که پای راستتان خم شده است، ران راست خود را به سمت پایین فشار دهید و از لگن به سمت پاهای خود خم شوید.

به اندازه هشت تا ده تنفس در این حالت بمانید و سپس حرکت را در سمت چپ تکرار کنید.

 

حرکت دوم: حرکت چرخشی نشسته

حرکات یوگا حتی وقتی سرمیز کارتان هستید (تصاویر)

 

دست‌هایتان را در بالای سرتان به سمت بالا بکشید.

در حالی که بازدم می‌کنید به سمت راست خودتان را بچرخانید؛ دست راستتان را پشتتان در روی صندلی قرار دهید و پشت دست چپ خود را بر خارج ران راستتان بگذارید.

دوباره نفس را به سمت داخل دهید، ستون فقراتتان را صاف‌تر کنید، با بازدم خود را بیشتر بچرخانید. به اندازه پنج نفس در همین حالت باقی بمانید؛ سپس به حالت اول برگردید و این حرکت را در سمت چپ هم تکرار کنید.

 

حرکت سوم: کشش گردن

حرکات یوگا حتی وقتی سرمیز کارتان هستید (تصاویر)

 

دست راستتان را روی شانه چپ خود بگذارید؛ کف دستتان باید روی سینه‌تان قرار گیرد در حالی‌که انگشتتان شانه‌تان را به عقب هول می‌دهد.
گوش راستتان را به شانه راست خود برسانید.

با قدرت بازوی چپتان را تا نوک انگشتانتان بکشید و کتف چپ خود را به سمت عقب دهید.

چانه خود را بالا و پایین ببرید.

به اندازه هشت تا ده تنفس در این حالت بمانید، سپس در سمت دیگر این حرکت را تکرار کنید.

 

نوشته :  Kumi Sawyers
کومی در نیویورک یک مربی یوگا، ماساژور و هم‌چنین مربی سلامتی کل‌نگر با بیش از ده سال سابقه تدریس است. او صاحب مرکز “سلامتی کومارا” و جزء موسسان مرکز “یوگا برای مردم بد” است. او اولین دوره آموزشی خود برای مربی شدن را در 2003 با دزیره رمبا براساس متد آنوسارا گذراند. او توسط برخی از بهترین‌ها در رشته خود آموزش دیده است.

 

 

 

پربیننده ترین مطالب سایت

مطالب پربازدید هفته