انواع مسکن های گیاهی و طبیعی موثر

انواع مسکن های گیاهی و طبیعی موثر

انواع مسکن های گیاهی و طبیعی موثر

 

شناخت مسکن های گیاهی و طبیعی از دغدغه های بسیاری از بیماران و دوستداران طب سنتی است .با توجه به این که این روزها مصرف قرص‌های مسکن برای کاهش دردهای مزمن افزایش قابل توجهی پیدا کرده اما میدانیم که این داروها گاهی اعتیادآور هستند و مصرف زیاد آن‌ها عوارض جانبی متفاوتی برای فرد به‌دنبال خواهد داشت.

 

بسیاری از مسکن‌های گیاهی‌، گیاهانی هستند که همیشه در دسترس بوده و به‌راحتی قابل استفاده و مصرف هستند اما بسیاری از مردم از خواص شگفت‌انگیزشان بی‌اطلاع هستند؛ بدون شک اگر مردم از فواید این گیاهان و ادویه‌جات مطلع باشند هیچ وقت به مسکن‌های شیمیایی پناه نمی‌برند.در این بخش با فراناز همراه باشید تا به شناخت  برخی از این مسکن های گیاهی بپردازیم.

 

انواع مسکن های گیاهی و طبیعی موثرانواع مسکن های گیاهی و طبیعی موثر

 

*هوفاریقون :

در درمان افسردگی‌های خفیف خصوصاً در افراد مسن که توأم با اختلالات اضطرابی است، مؤثر بوده و از پیشرفت آن جلوگیری می‌کند.

 

*نعناع :

می‌تواند در شل شدن عضلات صاف دستگاه گوارش، کاهش گاز داخل روده‌ها، افزایش صفرا و کاهش ترشح اسید معده و نهایتاً اثر ضد اسپاسم در اختلالات عضلانی ــ عصبی نقش مؤثری ایفا کند.

 

*دمنوش ریشه زردچوبه:

دارای خاصیت ضدالتهابی بسیار قوی است و می‌تواند جایگزین آسپیرین، دیکلوفناک و حتی ایبوپروفن باشد.

 

*دمنوش ریزوم گیاه زنجبیل:

یا دمنوش گل بومادران در درمان دردهایی همچون دردهای گوارشی، دردهای قاعدگی بانوان بهتر از مفنامیک اسید به‌عنوان مسکن گیاهی ظاهر می‌شوند.

 

*سیر-بادام تلخ:

برای تسکین درد گوش، حبه سیری را گرم کرده و در مجرای گوش قرار دهید که در درمان مجرب است و برای درمان وزوز گوش با قطره‌چکان، 3 قطره روغن بادام تلخ در هر گوش چکانده شود.

 

*فلفل قرمز:

برای تسکین درد دندانها‌، فلفل قرمز را خشک و پودر کرده مقدار نصف قاشق چای‌خوری پودر را در یک لیوان آب جوش حل کنید، سپس یک قاشق غذاخوری از این محلول را با آب جوش رقیق کرده و بنوشید که در درمان مجرب است.

 

*روغن کنجد:

برای تسکین سردردهای سینوزیتی، روغن کنجد را به پیشانی و ملاج ماساژ دهید و دود برگ گیاه خرگوشک یا دود کندر یا دود عنبرنساء را روزانه یک بار به‌مدت 3 هفته استنشاق کنید.

 

*زاج سفید-روغن زیتون:

برای تسکین درد‌های استخوانی و نیز دردهای مفصلی، مقداری از زاج سفید را پودر کرده سپس همراه با روغن زیتون کهنه مخلوط کنید و مواضع درد را ماساژ دهید.

 

*مشک آهوی ختن-گلاب- روغن سیاهدانه :

برای تسکین دردهای عضلانی به‌جای مصرف ایپوبروفن یا دیکلوفناک و پیروکسیکام‌، مقداری مشک آهوی ختن را با کمی گلاب و روغن سیاهدانه مخلوط کرده و مواضع درد را ماساژ دهید که در درمان مجرب است.

 

*دمنوش گلبرگ های شقایق نعمانی :

برای تسکین دردهای استخوانی و عضلانی در بیمارانی که قصد ترک اعتیاد را دارند، بهترین مسکن گیاهی ضد درد جایگزین متادون، دمنوش بذر گیاه بذرالبنج یا تاتوره یا دمنوش گلبرگهای شقایق نعمانی است.

 

*ریشه گیاه بید:

بهترین مسکن گیاهی ضد دردهای قلبی که می‌توان به‌جای آسپیرین در بیماران قلبی استفاده کرد، ریشه گیاه بید است؛ ریشه این گیاه به‌مراتب بهتر از آسپیرین عمل می‌کند و اصلاً قابل مقایسه با آسپیرین نیست؛ این بیماران لازم است صبح ناشتای هر روز یک تا 3 حبه سیر میل کنند.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
دو خواهر بهم چسبیده که با یک مرد ازدواج کردند + عکس
دو خواهر بهم چسبیده که با یک مرد ازدواج کردند + عکس
مشاهده بیشتر