فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که قدم زدن به عقب یا پیاده روی برعکس می‌تواند در تقویت حافظه کوتاه‌مدت موثر باشد و فواید داشته باشد. شرکت‌کنندگانی که قبل از آزمون به عقب راه رفته بودند، نسبت به افرادی که ایستاده یا به سمت جلو حرکت کرده بودند، در آزمون حافظه عملکرد بهتری داشتند. در این بررسی، 114 شرکت‌کننده بعد از دیدن فیلمی به سوالات پاسخ دادند.

 

شرکت‌کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: گروهی 10 متر به عقب یا جلو رفتند و گروه دیگر در یک نقطه ایستادند. بعد از آن، از شرکت‌کنندگان سوالاتی درباره رویدادهای فیلم پرسیده شد، گروهی که به عقب رفته بودند، تعداد سوالات بیشتری را پاسخ دادند.

 

ریچارد آلن محقق دانشگاه لیدز انگلستان عنوان کرد: این نتایج بسیار جالب بوده و ممکن است روش‌هایی برای بهبود عملکرد حافظه ارائه دهد. نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرافی برای ثبت فعالیت الکتریکی مغز کاربرد دارد که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفت. هنگام آزمایش، سنسورهای کوچکی به افراد متصل شد تا سیگنال‌های الکتریکی تولید شده را هنگامی که سلول‌های مغزی پیام ارسال می‌کنند، ثبت کنند.

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

به گزارش فراناز به نقل از دیلی میل، محققان اظهار کردند: ارتباط بین مفاهیم «زمان» و « فضا » برای اینکه ذهن ما خاطرات را تشکیل دهد، ضروری است. نتایج این بررسی می‌تواند به شناسایی علائم خاصی نظیر تشنج یا مشکلات حافظه کمک کند.

 

انجام برنامه تناسب اندام روزانه یکنواخت بعد از مدتی می‌تواند خسته کننده باشد. برای جلوگیری از این امر، نیازی نیست که چرخ را دوباره اختراع کنید (دوباره در مورد اثرات آن تحقیق کنید) و یا به طور کامل از تمریناتی که در حال حاضر انجام می‌دهید، دست بکشید. چیزی به اندازه 10 تا 20 دقیقه راه رفتن رو به عقب پیوسته یا دویدن آهسته چند بار در هفته می تواند تنوع تمرین ذهن و بدن را برای شما فراهم کند. در این مقاله از سایت سلام دنیا، مزایای عقب راه رفتن یا همان برعکس راه رفتن ذکر شده است. با ما همراه باشید.

 

چرا به عقب راه برویم؟

روی سطح، راه رفتن به عقب ممکن است احمقانه یا بی فایده به نظر برسد. با این حال دقیق‌تر بررسی کنید. این کار در واقع مزایایی را برای سلامت روحی و ذهنی شما فراهم می‌کند. این یک روش ساده برای شماست تا بتوانید عضلات مختلف را به چالش بکشید و ذهن خود را وادار کنید که متمرکز و متفاوت عمل کند. راه رفتن به عقب، مزایایی را برای ذهن و بدن شما به همراه دارد.

 

مزایای راه رفتن برعکس برای سلامت ذهن و بدن

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

 

فواید عقب عقب راه رفتن برای ذهن

 • افزایش حس آگاهی از بدن
 • افزایش هماهنگی و حرکت بدن در فضا
 • به جلوگیری از کسالت در ورزش کمک می‌کند
 • روحیه کلی را بهبود می بخشد
 • به چرخه خواب کمک می کند
 • به شما انگیزه می‌دهد که از منطقه امن خود قدم خارج شوید
 • ذهن را متمرکز نگه می دارد
 • مهارت‌های فکری را تقویت می‌کند و کنترل شناختی را بهبود می بخشد
 • حواس را فعال می کند و بینایی را بهبود می بخشد.

 

فواید برعکس راه رفتن برای سلامت بدن

 • افزایش استحکام در ماهیچه‌ های کمتر استفاده‌ شده پا
 • به توانبخشی آسیب های زانو کمک می کند
 • تکنیک و فرم راه رفتن را بهبود می بخشد
 • به تعادل کمک می کند
 • کالری می سوزاند
 • به شما در حفظ وزن مناسب کمک می کند
 • استخوان ها و ماهیچه ها را تقویت می کند
 • سطح انرژی را افزایش می دهد
 • متابولیسم بدن را بالا می برد.

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

مزایای دیگر پیاده روی برعکس

در حالی که راه رفتن عادی (حرکت رو به جلو) کاری است که هر روز بدون هیچ فکر آگاهانه انجام می دهیم، راه رفتن به عقب می تواند به شما در بهبود استقامت پاها و افزایش ظرفیت هوازی کمک کند. به این دلیل است که چالشی که روی بدن انجام می دهید بزرگتر است. شما باید بدن خود را وادار کنید تا با الزامات جدید و ناآشنا سازگار شود که باعث بهبود و رشد آمادگی جسمانی شما می‌شود.

 

مطالعه منتشر شده در ژورنال بیومکانیک، نشان داد که دویدن به عقب باعث کاهش درد قدام زانو در مقایسه با دویدن به جلو می‌شود. مطالعه دیگری که در مجله بین المللی پزشکی ورزشی منتشر شد دریافت که ترکیبی از دویدن و راه رفتن به عقب ممکن است آمادگی قلبی تنفسی را بهبود بخشد و ترکیب بدن را تغییر دهد. بدن شما با راه رفتن به عقب کمتر آشنا است، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید در مدت زمان کمتری مزایای قلبی و عروقی و کالری سوزی بیشتری کسب کنید. این باعث می شود تمرینات شما کارآمدتر و شدیدتر شود.

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

راه‌ هایی برای راه رفتن به عقب

مطمئناً تلاش برای دویدن به سمت عقب در فضای بیرون قطعا شدنی است، اما ممکن استفاده از یک تردمیل ایمن تر باشد. ممکن است دویدن با همه متغیرها مانند سرعت و کمربند چرخشی یک راه خطرناک به نظر برسد. اما تردمیل حصار و مکان ثابتی برای شما فراهم می‌کند تا توانایی خود را در دویدن به عقب بهبود دهید. اگر با راه رفتن و یا دویدن بر روی تردمیل آشنا هستید، باز هم باید با احتیاط به این مساله نزدیک شوید. از تردمیل با سرعت آهسته شروع کنید (با سرعت 1.6 کیلوگرم در ساعت) و سپس با راه رفتن سریع پیش بروید (حدود 4.8 کیلوگرم در ساعت).

 

اگر احساس می کنید کمی از کنترل خارج شده اید، سرعت را کم کنید. به جای اینکه پیش از آمادگی انجام دهید، بر روی هر گام جداگانه متمرکز شوید و در هر مرحله تمرکز کنید. به یاد داشته باشید که امنیت در درجه اول قرار دارد. برای اینکه راحتی بیشتری داشته باشید، از کم شروع کنید سپس افزایش دهید.

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

دویدن برعکس

با تمرین بیشتر با تردمیل، می توانید در حال اجرا به عقب برگردید. این نوع از دویدن در واقع استرس کمتری را روی زانوهای شما نسبت به دویدن معمول ایجاد می کند و این امر را برای کسانی که با درد زانو می جنگند ایده آل می باشد. هنگام عقب عقب دویدن، ایمنی اولیت اولویت است. هنگام دویدن برعکس از دستگیره های موجود بر روی تردمیل استفاده کنید. اگر به یک مسیر دسترسی داشته باشید (داخل خانه یا خارج از منزل)، می تواند به عنوان جایگزینی برای تردمیل عمل کند.

فواید پیاده روی برعکس یا به عقب برای سلامتی بدن و تقویت حافظه

سخن آخر

ورزش کردن طبق برنامه و روتین هر روزه چیز بدی نیست اما برای استفاده از فواید دویدن برعکس، اضافه کردن چند دقیقه پیاده روی به عقب به برنامه شما می تواند چالش برانگیز و سرگرم کننده باشد. با دوستان ورزشی همراه خود باشید تا اوقات بهتری داشته باشید.

 

شاید در ابتدا که شروع به برعکس دویدن می کنید، مورد توجه یا حتی تمسخر دیگران قرار بگیرید. اما کمی بعد، احساس رضایت از عضلات مختلف را به روشی جدید احساس خواهید کرد.

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی