بلیط هواپیما چارتر چه مزایا و معایبی دارد؟

بلیط هواپیما چارتر چه مزایا و معایبی دارد؟

بلیط هواپیما چارتر چه مزایا و معایبی دارد؟

زمانی که قصد ترتیب دادن یک سفر هوایی را داشته باشید، با خرید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی روبه‌رو خواهید شد. در چنین شرایطی احتمالا این سوال برای شما شکل می‌گیرد که بلیط هواپیما سیستمی بهتر است یا چارتر؟ چرا قیمت بلیط هواپیما چارتر در اکثر مواقع ارزان‌تر است؟ نرخ بلیط چارتر برای کودکان ۲ تا ۱۲ ساله، چقدر است و چه تفاوتی با بلیط‌های سیستمی در این مورد دارد؟ در این مطلب با ما همراه شوید تا نگاهی به مزایا و معایب بلیط هواپیما چارتر داشته باشیم.

 

بلیط هواپیما چارتر چیست؟

بلیط هواپیما چارتر در واقعا همان بلیط هواپیما معمولی و سیستمی است که به وسیله یک شرکت چارترکننده خریداری یا اجاره شده و با شرایط مخصوص به آن، به مسافران عرضه می‌شود. با این حساب، مسافر موقع خرید بلیط پرواز، دیگر با ایرلاین مربوط به آن روبه‌رو نیست و یک شرکت واسط به‌عنوان فروشنده بلیط هواپیما، شناخته می‌شود.

 

به دلیل این که شرکت چارترکننده پرواز، تمام یا بخش بزرگی از بلیط‌های یک پرواز و هواپیما را یک‌جا اجاره کرده است، از قیمت به مراتب مقرون‌به‌صرفه‌تری برخوردار شده و به همان تناسب نیز می‌تواند نرخ بلیط خود را در محدوده پایین‌تری نگه دارد.

 

به طور مثال این مورد، بیشتر در خصوص فروش تورهای گردشگری و از سوی آژانس‌های مسافرتی بزرگ دیده می‌شود که با چارتر کردن پرواز، نرخ بلیط در تور گردشگری خود را پایین نگه می‌دارند تا خرید تور برای مشتریان آن‌ها، مقرون‌به‌صرفه باشد.

 

مزایای خرید بلیط هواپیما چارتر

اما ببینیم از نگاه یک مسافر، مزایای بلیط هواپیما چارتر، کدامند؟

 

نرخ ارزان‌تر بلیط پرواز چارتر

به طور کلی قیمت بلیط هواپیما در حالت چارتر، ارزان‌تر از بلیط پرواز سیستمی است. از این روی در بیشتر مواقع مسافران به دنبال خرید بلیط چارتری به مقصد سفر خود هستند. به ویژه زمانی که با پیک سفر روبه‌رو نبوده و بخشی از بلیط‌های چارتر در تاریخ نزدیک به پرواز، خالی بمانند؛ قیمت بلیط چارتر، به مراتب افت پیدا کرده و شما می‌توانید این بلیط‌ها را با قیمت به مراتب ارزان‌تری، خریداری کنید.

بلیط هواپیما چارتر چه مزایا و معایبی دارد؟

فراوانی بلیط چارتر

در بیشتر مواقع بلیط‌های چارتر دارای فراوانی بیشتری در مقایسه با بلیط‌های سیستمی هستند. به طور مثال زمانی که قصد خرید بلیط تهران کیش را داشته باشید، معمولا تعداد بلیط‌های چارتر چه در قالب بلیط جداگانه و چه تور، فراوان بوده و شما قدرت انتخاب بهتری برای زمان و تاریخ مورد نظر خود، دارید.

 

معایب خرید بلیط هواپیما چارتر

خرید بلیط پرواز چارتر، با معایبی نیز همراه است که در اینجا به آن‌ها، اشاره خواهیم داشت:

 

هم قیمت بودن بلیط کودک و بزرگسال

زمانی که برای خرید بلیط چارتر اقدام می‌کنید، نرخ بلیط پرواز کودک و بزرگسال یکی است. در حالی که موقع خرید بلیط پرواز سیستمی، برای کودکان زیر ۱۲ سال، قیمت بلیط هواپیما کمتری در نظر گرفته می‌شود. با این حساب به نظر می‌رسد که برای خرید بلیط هواپیما کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، بلیط‌های چارتری گزینه مناسبی نباشند. در واقع می‌توان گفت که وقتی کودکی همراه خود دارید، بهتر است که به سراغ بلیط‌های سیستمی بروید. البته در این شرایط نیز باید با در نظر گرفتن قیمت بلیط چارتر و سیستمی، در نهایت محاسبه کرد که کدام یک با لحاظ کودک همراه، در مجموع هزینه‌ها، مقرون‌به‌صرفه خواهند بود. در شرایطی ممکن است که تفاوت قیمت بلیط چارتر و سیستمی، به حدی قابل توجه باشد که با وجود بزرگسال حساب کردن بلیط کودک در پرواز چارتر شده، باز خرید این نوع بلیط هواپیما، مقرون به صرفه باشد.

 

شرایط سخت استرداد بلیط پرواز

هر یک از ایرلاین‌ها، شرایط خاص خود را برای لغو سفر و استرداد بلیط پرواز دارند. اما در خصوص پروازهای چارتری، با شرایط سخت‌تری روبه‌رو هستیم و اکثر شرکت‌های چارترکننده پرواز، امکان استرداد بلیط پرواز را برای مسافران خود در نظر نگرفته یا این که در بهترین حالت، مبلغ جریمه به مراتب بالاتری در مقایسه با جریمه لغو سفر پروازهای سیستمی دارند. از این روی بهتر است که اگر قصد خرید بلیط پرواز چارتر را دارید، ابتدا در مورد سفر خود و زمان آن، به قطعیت نسبی برسید. به این ترتیب امکان کنسل کردن پرواز از سوی شما، به حداقل می‌رسد.

بلیط هواپیما چارتر چه مزایا و معایبی دارد؟

نکته: در پلتفرم‌های جامع، چون اسنپ تریپ، شما می‌توانید پیش از خرید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی، از شرایط استرداد بلیط آن مطلع شوید. به این ترتیب تصمیم‌گیری بهتری برای خرید بلیط پرواز چارتر یا به جای آن خرید بلیط هواپیما سیستمی خواهید داشت. حتی در بین پروازهای چارتر نیز این شرایط استرداد و مبلغ جریمه مرتبط با آن، تفاوت دارد. از این روی پیشنهاد می‌شود که حتما در این مورد، بررسی لازم را به عمل بیاورید و سپس برای خرید بلیط هواپیما، اقدام کنید.

 

خرید بلیط چارتر از اسنپ تریپ

اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما، به‌ویژه از نوع چارتر شده آن هستید، یک راه عالی و مطمئن برای شما، مراجعه به پلتفرم جامع اسنپ تریپ است. به این شکل می‌توانید بلیط هواپیما چارتر را با بهترین شرایط و قیمت ارزان، خریداری کرده و از همه مهم‌تر این که تمام مراحل انتخاب تا رزرو و خرید نهایی بلیط هواپیما چارتر را به‌صورت اینترنتی انجام دهید. این یک تجربه عالی از خرید آنلاین بلیط پرواز خواهد بود که همه چیز را برای شما ساده کرده و با بالاترین سرعت از نقطه صفر تا صد، پیش می‌برد. شما چه نظر و تجربه‌ای در این باره دارید؟ پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب در مورد مزایا و معایب بلیط‌های چارتر را با دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک بگذارید.

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی