با بهترین قهوه های دنیا آشنا شوید | معرفی انواع قهوه

مجموعه : گوناگون
با بهترین قهوه های دنیا آشنا شوید | معرفی انواع قهوه

با بهترین قهوه های دنیا آشنا شوید | معرفی انواع قهوه

در این بخش از سایت فراناز قصد داریم بهترین مدل قهوه ها را به شما معرفی کنیم.لطفا با ما همراه باشید.

 

مدل های دانه قهوه:

دوستان عزیز به طور کلی ۳ دسته گیاه قهوه وجود دارد:

1- Robusta ( روبوستا )

2- arabica ( عربیکا )

3-liberica

مورد سوم قهوه کمیابی است و البته چیز خاصی هم نیست . تمامی دانه قهوه های دنیا یا روبوستا هستند یا عربیکا که این ۲ دارای چند تفاوت هستد . قهوه عربیکا دارای طعم و بوی خوبی هست اما روبوستا طعم و بوی جالبی نداره بجاش کافئینش خیلی زیاده . برای همین همیشه از ترکیب این دو استفاده میشه. قهوه وقتی از درختش چیده میشه یک دانه قرمز روشن به اندازه یک آلبالو  که دانه قهوه از داخلش خارج میشه دانه قهوه ابتدا سبز-زرد بعد این دانه ها رو نسبت به سایزشون دسته بندی می کنند و بعد از اون اونو برشته می کنند مقدار برشته کردن این دانه در نوع های مختلف قهوه متفاوته برای مثال قهوه اسپرسو بیشترین زمان رو نسبت به قهوه های دیگه میبره.میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید.با بهترین قهوه های دنیا آشنا شوید | معرفی انواع قهوه

چگونه میتوان قهوه روبوستا را از عربیکا تشخیص داد؟

به گزارش فراناز تشخیص این دو نوع قهوه از یکدیگر کار ساده ایست اگر قبل از برشته شدن دانه باشه مثل عکس زیر دانه های روبوستا گرد تر از عربیکا هستند . دانه های عربیکا قد بلند تری از روبوستا دارند خط وسط دانه های روبوستا به طرف تیره میرود
خط وسط دانه های عربیکا به سفید میرود و کمی سایه رنگ آبی در آن دیده میشود.اگر این دانه ها برشته شده باشند
(در تصویر زیر نوع اسپرسو که بیشترین حد برشتگی در قهوه ها است).قهوه های روبوستا روشن تر هستند . می توانید یکی از آنها را بخورید . به راحتی متوجه طعم تلخ عربیکا نسبت به روبوستا می شوید.با بهترین قهوه های دنیا آشنا شوید | معرفی انواع قهوه

 

در ادامه با انواع قهوه در ایران آشنا شوید :

به گزارش فراناز معروف ترین و پر مصرف ترین نوع قهوه در ایران این ها هستند:

 

– نسکافه:

نسکافه اسم نوعی قهوه فوری که یکی از محصولات شرکت معروف Nestlé است که در واقع نام اصلی این نوع قهوه , قهوه فوری , قهوه حل شدنی , قهوه آماده و یا پودر قهوه است (که خیلی ها آن را نسکافه صدا می کنند) . برای مصرف این قهوه کافیست آن را با آب جوش و یا شیر جوش مخلوط کنید .

این نوع قهوه در کارخانه درست میشود به صورتی که مواد قابل حل قهوه از دانه های آن جدا میشود سپس خشک و بسته بندی میشود نوع های مختلف قهوه فوری وجود دارد که طعم دار است و یا با شیر خشک و … مواد دیگر مخلوط شده است مارک های معروفی که در حال حاضر در ایران پیدا میشوند . نسکافه , مکافی و … است به عقیده خیلی ها قهوه فوری عطر و طعم قهوه های تازه مانند اسپرسو, ترک , فرانسه, کاپوچینو را ندارد .

 

– ترک:

اولین نوع قهوه در دنیا (از این پنج نوع ) این نوع قهوه (که باهاش فال هم میگیرند ) . دانه های قهوه
به صورت خیلی ریز آسیاب میشوند (یعنی پودر) . که با کمی آب و بعضی وقت ها شکر در قابلمه کوچکی
روی گاز درست میشه .

 

– اسپرسو:

قهوه اسپرسو که نیاز به دستگاه و یا قوری مخصوص داره (به نظر من با کیفیت ترین نوع قهوس) درست میشه و طرز کارش هم اینه که دانه ها کمی آسیاب میشوند (آسیاب برقی نمیشه چون زیادی خورد می کنه ) و بعد داخل قهوه جوش ریخته میشوند آب جوش با فشار از داخل پودر قهوه و بعد صافی رد میشه و در نهایت قهوه درستخواهد شد.

 

فرانسه:

قهوه فرانسه هم نیاز به دستگاه داره . فرانسوی ها از سلف داخل قهوه ترک خوششون نمی اومد برای همین تغییراتی در قهوه ترک دادن که یکیش گذاشتن صافی برای گرفتن سلف قهوه بود . و البته پودر قهوه فرانسه با ترک فرق می کند.

 

-کاپوچینو:

طرز تهیه این مدل از قهوه به این صورت است.( اسپرسو + شیر و یا شیر و خامه )

 

*در آخر نکاتی برای نگهداری قهوه که باید بدانید:

قهوه مثل بوگیر عمل میکنه ! و همه بو ها رو به سمت خودش جذب می کنه برای اینه که در عصر فروشی ها ظرف کوچکی قهوه میگذارند که با بو کشیدنش به شما کمک می کنه که عطر ها رو از هم تشخیص بدین قهوه باید در یک ظرف در بسته و تاریک باشه . اگر قهوه رو به صورت دانه نگه داری کنید و موقع استفاده آسیاب کنید خیلی بهتره چون عطر و طعم متفاوتی رو تجربه می کنید.

برچسب ها:
مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل
برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل
مشاهده بیشتر