بیماری عجیب ترانه علیدوستی چیست؟! (+عکس)

مجموعه : مجله خبری
بیماری عجیب ترانه علیدوستی چیست؟! (+عکس)

بیماری عجیب ترانه علیدوستی چیست؟! (+عکس)

 به گزارش فراناز ترانه علیدوستی بازیگر سینما و تلویزیون در پست های صفحه توئیترش از ابتلا به بیماری “کلاستروفوبیا” خبر داد و اذعان کرد به دلیل مبتلا بودن به این بیماری به ندرت می تواند سوار مترو و اتوبوس یا آسانسور بدون آینه شود در ادامه با فراناز همراه باشید.

 

ویدئویی که از بد شدن حال ترانه علیدوستی در میان جمعیتی که به استقبال عوامل فیلم فروشنده در فرودگاه رفته بودند منتشر شد، بهانه ای شد تا کاربران دلیل آن را از وی جویا شوند و او در پاسخ به سوالات آنها پرده از بیماری خود برداشت.

بیماری عجیب ترانه علیدوستی چیست؟! (+عکس)

تنگناهراسی به ترس از گیر کردن در یک مکان تنگ و راه گریز نداشتن در مکان‌های تنگ گفته می‌شود. تنگناهراسی شدید اغلب به عنوان یک اختلال اضطراب دیده می‌شود و می‌تواند به وحشت‌زدگی بینجامد. به گزارش فرا ناز بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۵ تا ۷ درصد از مردم جهان دچار تنگناهراسی هستند ولی تنها درصد کمی از آن‌ها از درمان روانپزشکی برخوردار شده‌اند.

 

هراس شدید و بیمارگونه از احساس تنگنا و نداشتن راه فرار که معمولاً در محیط‌های بسته و شرایط خاصی مثل حضور در بین جمعیت‌های شلوغ و فشرده و یا گیر افتادن در آسانسور ایجاد می‌شود.

 

اتاق‌های کوچک و یا قفل‌شده، تونل، آسانسور، مترو، جمعیت‌های شلوغ هریک به تنهایی می‌تواند محرکی برای شروع علایم باشد. فردی که در مواجهه با یکی از این شرایط دچار بروز علایم می‌شود، معمولاً در مواجه با سایر شرایط نیز دچار این حالت می‌شود.

 

علایم

احساس ترس شدید از گیرافتادن و محدودیت

ترس شدید از خفه‌شدن
تمایل شدید به رفتن به مکان‌ها باز

اضطراب و نگرانی

احساس تنگی‌نفس   

 

نشانه‌ها

نفس‌نفس‌زدن (تاکی‌پنه)

تپش‌قلب (پالپیتیشن)

تعریق

ضعف

 

مرتبط :

 

ماجرای خالکوبی فمینیستی روی دست ترانه علیدوستی (+عکس)

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
مشاهده بیشتر