آیا بین ایران و آمریکا جنگ میشود؟

مجموعه : مجله خبری
آیا بین ایران و آمریکا جنگ میشود؟

آیا بین ایران و آمریکا جنگ میشود؟

به گزارش فراناز بر اساس مصاحبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با روزنامه تایمز، وی بر اين عقيده است که اقدام نظامی و جنگ علیه ایران مي تواند برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای باشد.

در این مصاحبه از رئیس جمهور آمریکا پرسیده شد که چه اقداماتی می تواند او را به امکان جنگ با ایران وا دارد. وی گفت: “قطعا به خاطر سلاح های هسته ای این امکان (جنگ) وجود دارد… اما در خصوص دیگر مسائل، علامت سوال قرار می دهم”.

 

در عین حال، ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا او اقدام نظامی علیه ایران را در نظر می گیرد؟ گفت: “من این را نمی گویم، من در مجموع نمی توانم این را بگویم”.

 

به گفته وی، خلیج عمان در حال حاضر کمتر از قبل، از لحاظ استراتژیک برای ایالات متحده آمریکا مهم است.

 

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. در طی سال گذشته، آمریکا تلاش کرد تا خرید نفت ایران را به صفر برساند. در سالگرد خروج امریکا از برجام، ایران اعلام نمود که اکنون حق خود می داند به برخی از تعهدات خود در قالب برجام عمل ننماید.

 

و اما مصاحبه با پوتین در این مورد:

در جریان برنامه خط مستقیم از ولادیمیر پوتین پرسیده که آیا جنگ امریکا با ایران آغاز خواهد شد.

پوتین جواب داد که دلیل ارایه چنین سوالات اینست که خط مستقیم با ترامپ وجود ندارد.وی افزود که جنگ یک فاجعه واقعی خواهد بود و عواقب ناگوار برای تمام جوانب خواهد داشت.

 

رئيس جمهور روسیه گفت: “ایران تمام تهداتش با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را عملی می‌کند، هیچ چیزی را نقض نمی‌کند، بدین لحاظ تحریم‌ها علیه تهران بی‌اساس اند”.

 

برنامه خط مستقیم با رئيس جمهور روسیه برای هفدهمین بار به تاریخ ۲۰ جون سال ۲۰۱۹ برگزار شد و چهار ساعت و ‍۱۶ دقیقه طول کشید. در جریان برنامه خط مستقیم رئيس جمهور روسیه به ۷۰ سوال باشندگان روسیه جواب داد. بخشی از سوالات را خود رئيس جمهور روسیه انتخاب نمود.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
مشاهده بیشتر