بیوگرافی آریا عظیمی نژاد+عکس او و همسرش

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد+عکس او و همسرش

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد+عکس او و همسرش

 

آریا عظیمی نژاد (داور عصر جدید)متولد 5 اردیبهشت 1352 در تهران و موسیقی دان است.فارغ التحصیل لیسانس رشته موسیقی از دانشگاه آزاد تهران مرکز می باشد، برای ده ها فیلم و سریال مشهور موسیقی ساخته و خوانندگی کرده است.

خانواده و شروع سه تار

در یک خانواده هنری و داشتن یک خواهر معلول به دنیا آمده است.او نواختن سه تار را نزد پدرش فرا گرفت و در ادامه سال 1366 در 16 سالگی به کلاس های اساتیدی چون جلال ذوالفنون و محمود تاجبخش رفت.

آغاز فعالیت هنری

در سال 1372 در 20 سالگی وارد رشته موسیقی دانشگاه آزاد شد.از سال دوم دانشگاه در سال 73 وارد ساخت موسیقی تئاتر شد و خیلی زود توانست در جشنواره تئاتر بین المللی فجر نامزد بهترین موسیقی متن شود.

ورود به تلویزیون و سینما

بصورت حرفه ای اولین بار در سال 1377 با ساخت موسیقی سریال پزشکان به کارگردانی مسعود کرامتی وارد تلویزیون شد و در سال 1381 با فیلم عروس خوش قدم پا به عرصه سینمایی گذاشت.

آثار شاخص وی

با ساخت موسیقی فیلم میم مثل مادر در سینما و موسیقی سریال او یک فرشته بود به شدت دیده شد و در ادامه با موسیقی سریال پایتخت، دودکش و ده ها اثر دیگر در این عرصه صاحب نام شد.در عرصه تلویزیون و سینما بیش از 80 اثر و تجربه ساخت موسیقی دارد.

شهرت او در خارج از مرزهای کشور

در سال 1383 توانست مقام دوم در جشنواره موسیقی بریتانیا را در رشته فولکلور بین المملی با تکنولوژی سه تار بدست آورد،همین اتفاق باعث آشنایی او با خانم جاسلین پوک آهنگساز و پیانو نواز مشهور بریتانیایی شد که در چند پروژه با وی همکاری خوبی داشتند.

ازدواج و همسرش

آریا عظیمی نژاد سالهاست ازدواج کرده و صاحب یک فرزند پسر می باشد.

طرفدار موسیقی ساده اممن همیشه موسیقی را در سادگى آن می پسندم، یعنی دوست دارم موسیقی دارای سادگی باشد و پیچیدگی های بیش از اندازه موسیقی مورد پسند من نیست.بیوگرافی آریا عظیمی نژاد+عکس او و همسرش

عظیمی نژاد و پسرش

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد+عکس او و همسرش

عظیمی نژاد و همسرش

ناراحتی قلبی !

آقای عظیمی نژاد مدتی پیش بدون هیچ سابقه قبلی بعلت عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود، برادرش دلیل اصلی این اتفاق را گرفتگی رگ قلب عنوان کرد.

اهداف و آرزوها

مهمترین هدف من این است که بتوانم خودم را در هرکاری که انجام می دهم کامل تر کنم و این بزرگترین آرزوی من هم هست این تکامل می تواند در شکل های مختلف صورت بگیرد.ممکن است کار کردن با یک ارکستر بهتر یا کار کردن در یک استودیو پیشرفته تر باشد این موارد همگی می توانند در جهت آن تکامل باشد

عظیمی نژاد و داوری برنامه عصر جدید

عصر جدید نام برنامه استعدادیابی می باشد که با اجرای احسان علیخانی و چهار داور ساخته شده که آقای عظیمی نژاد در کنار ساخت موسیقی برنامه جز اعضای داوران می باشدسید بشیر حسینی، خانم رویا نونهالی و امین حیایی نیز جزو داروان هستندبیوگرافی آریا عظیمی نژاد+عکس او و همسرش

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد

انتقاد به سختگیری

آقای عظیمی در برنامه عصر جدید از سخت گیرترین داور مرحله اول شناخته شد.ایشان کمترین رای مثبت را به استعداد ها دادها داده بود، گرچه او از استادان بنام موسیقی و نوازندگیست اما انتقادهای تنی علیه وی برای حضور در این برنامه جریان دارد

خواهر معلول او

در یکی از برنامه های عصر جدید که میزبان اجرای بچه های معلول بود، آقای عظیمی نژاد با چشمانی اشک بار و صدایی بغض آلود گفت من نیز خواهری با همین شرایط دارم.این واکنش احساسات زیادی را در تماشاگران و مردم را برانگیخت.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما